Udostępnij
Skomentuj

Który segway dla dzieci wybrać? Jak na nim jeździć?

Szukasz segwaya odpowiedniego dla swojego dziecka? Sprawdź nasze propozycje i przekonaj się, co wybrać.

Oferta segwayów jest tak zróżnicowana, że bez trudu każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele produktów zostało przystosowanych także dla dzieci.

Pojazdy przystosowane dla najmłodszych przeważnie wyróżniają się mniejszą mocą, a także specjalną konstrukcją, która z jednej strony ma zapewnić odpowiednią ochronę dzieci, a z drugiej wytrzymać intensywne użytkowanie.

Oczywiście nie oznacza to, że każdy segway dla dzieci jest taki sam. Przed dokonaniem wyboru warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które pozwolą znaleźć model spełniający wszystkie najważniejsze kryteria, związane z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania.

Segway dla dzieci – definicja i rodzaje

Zanim przejdziemy do przedstawiania konkretnych propozycji, warto wyjaśnić, czym segway jest. Jest to dwukołowy pojazd napędzany silnikiem elektrycznym, którym steruje się poprzez balans ciałem. Przechylenie tułowia w przód powoduje zwiększenie prędkości, natomiast w tył wyhamowanie. Wszystko za sprawą wykorzystania żyroskopu, który chroni użytkownika przed przewróceniem się.

Segway dla dzieci występuje na rynku w różnych odmianach. W pierwszej kolejności warto wskazać na dwa główne rodzaje pojazdów.

  • Segway bez kierownicy – składa się wyłącznie z platformy, do której przytwierdzone zostają koła. Przypomina on nieco deskorolkę elektryczną. Okaże się dobrym sprzętem do nauki łapania równowagi i balansowania ciałem.
  • Segway z kierownicą – z platformą zintegrowany zostaje specjalny drążek, który znacznie ułatwia poruszanie się oraz manewrowanie urządzeniem. Z tego też względu zalecany jest mniejszym dzieciom.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ na rynku znaleźć można również bardziej zróżnicowane sprzęty. Dobrym na to przykładem są chociażby segwaya w formie elektrycznych hulajnóg. W ich przypadku podczas jazdy należy regulować prędkość poruszania się (najczęściej służy do tego wbudowana manetka), a także korzystać z hamulca – ręcznego lub nożnego.

Niezależnie do wybranego rodzaju, zawsze warto celować w modele, które zostały odpowiednio dopasowane do dzieci w konkretnym wieku. To zaś będzie możliwe tylko po wcześniejszym przeanalizowaniu najważniejszych parametrów technicznych.

  • Maksymalna prędkość. Nie może być zbyt duża, ponieważ dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę. Segway dla dzieci przeważnie porusza się z prędkością do 10 kilometrów na godzinę.
  • Moc silnika. Wpływa między innymi na przyspieszenie sprzętu, a także maksymalną prędkość. Segway dla najmłodszych dzieci powinien wyróżniać się mocą na poziomie 30-50 W, w przypadku starszych użytkowników rośnie ona do około 100 W.
  • Konstrukcja. Żeby zminimalizować ryzyko wypadku, a także zwiększyć komfort dzieci podczas jazdy, producenci wyposażają swoje urządzenia w siedziska oraz dodatkowe, trzecie koło – zmniejsza prędkość poruszania się, jednak z drugiej strony chroni przed upadkiem. Podobnie jak dodatkowe koła w rowerze.
  • Maksymalny zasięg. Jest zależny od pojemności akumulatora. Na rynku znaleźć można segwaye dla dzieci mogące pokonać od 2 do około 10 kilometrów.
  • Czas ładowania. Im szybciej, tym lepiej. W przypadku urządzeń o małej mocy, ładowanie trwa mniej niż 2 godziny. Sprzęty mocniejsze mogą natomiast ładować się nawet 10 godzin. Warto więc szukać odpowiednich informacji w specyfikacji.

Polecane modele

Nie bez znaczenia będzie również maksymalne obciążenie, które warto dopasować do dziecka, a także waga urządzenia. Ciężkie urządzenia mogą okazać się bardzo trudne w obsłudze. Zwłaszcza w przypadku energicznego manewrowania i zawracania.

Segway dla dzieci – proponowane modele

Jak już wspominaliśmy, oferta tego typu urządzeń jest bardzo szeroka. Warto więc sprawdzić, które dokładnie modele cieszą się szczególny zainteresowaniem i uznaniem wśród użytkowników. W ten sposób łatwiej znaleźć odpowiedni segway dla dzieci.

  • Fiat Smart Balancena początek urządzenie dla nastolatków. Segway został wyposażony w silnik o mocy 500 W, który pozwala na rozpędzenie się do 15 kilometrów na godzinę. Zasięg na jednym ładowaniu akumulatora wynosi natomiast 20 kilometrów. Sprzęt dysponuje również wbudowanym oświetleniem LED, dlatego można z niego korzystać także po zmroku. Cena wynosi 499 zł.
  • Movino Easy Go Blue - tym razem coś dla młodszych dzieci, które potrzebują dodatkowego kółka i kierownicy. Silnik o mocy 80 W umożliwia jazdę z prędkością do 6 lub do 10 kilometrów na godzinę (w zależności od wybranego trybu), natomiast maksymalny zasięg wynosi 7 kilometrów. Sprzęt dysponuje dużymi kołami LED, hamulcami E-ABS, a także atrakcyjnym designem. Kosztuje 497,20 zł.
  • Garett Electronics Board1 Mazy 6.5wielokolorowa deskorolka, na której dziecko rozpędzi się do maksymalnie 10 kilometrów na godzinę. Wygodne platformy i duże kółka ułatwiają manewrowanie. Jeśli chodzi o zasięg na jednym ładowaniu, wynosi on 20 kilometrów. Cena? 671 zł.

Kupno segwaya dla dziecka to dobry pomysł nie tylko ze względu na mnóstwo dobrej zabawy, jaką zapewnia. Pojazd ten przyda się między innymi podczas dłuższych spacerów lub zakupów w galeriach handlowych. Będą one znacznie mniej męczące dla dziecka. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.