Udostępnij
Skomentuj

Książka o pszczołach – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Bez nich nie byłoby na świecie życia. Jednocześnie coraz częściej słyszymy ostrzeżenia o możliwości ich rychłego wyginięcia. Mowa oczywiście o pszczołach, których świat jest dla nas ludzi niezwykle interesujący. Pszczela społeczność jest idealna – są to precyzyjne, pracowite oraz niezwykle czyste owady, które swoją strukturę organizują w niezwykle przejrzysty sposób. Każda pojedyncza pszczoła dokładnie wie, jakie jest jej zadania i kiedy ma go dokonać. W obrębie pojedynczego ula nigdy nie dochodzi do walk o dominację czy pożywienie. Jednocześnie pszczoły na tyle dbają o porządek w swoim środowisku, że każdy ul stanowi wręcz idealny mikroklimat.

Popularne książki o pszczołach

Plastry miodu zachwycają nas swoją symetrią. Sekretem ich doskonałej budowy jest wiedza pszczół na temat przenoszenia nektaru i wykorzystywania go w charakterze budulca. Obserwacje pszczelich społeczności jasno pokazują, że każdy jej członek ma niejako genetycznie zapisane to, w jaki sposób należy budować plastry miodu. Świat pszczół jest tak interesujący, ponieważ te złote owady są same w sobie wyjątkowe. Posiadają niezwykle czułe receptory i reagują na najmniejsze bodźce. Doskonale wiedzą, kiedy zbliża się pora letnia, a kiedy nastaje zima. Pszczele ciało jest również zbudowane niczym doskonały i przemyślany mechanizm. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tych niesamowitych stworzeń oraz dziedziny, jaką jest pszczelarstwo, dobrze jest sięgnąć po fachowe książki. Wśród nich można polecić pozycje takie jak:

  • Pszczoły moje hobby – książka napisana przez hodowczynię pszczół, która zna ten temat od podszewki. Jest to elementarz, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje na temat zakładania ula, jego hodowli, opieki nad pszczołami oraz darów, jakie otrzymujemy od pszczół. Jak prowadzić własną pasiekę? Które oznaki powinny być dla nas niepokojące? Jak chronić się przed szkodnikami? Znajdziemy tu też o wiele przyjemniejsze informacje dotyczące właściwości pszczelich produktów takich jak miód, wosk i pyłek. Informacje z teorii i praktyki podane w niezwykle przyjemny sposób. Warta przeczytania lektura zarówno na początek naszej przygody z pszczelarstwem, jak i w trakcie prowadzenia ula.
  • Pszczoły. Poradnik hodowcy – będąc praktykującym miłośnikiem pszczół, czyli posiadając własną pasiekę, musimy zgromadzić odpowiednią wiedzę, jaka pozwoli nam przejść od amatora do profesjonalisty. W tej książce omówiono wszystkie kwestie związane z zawodem bartnika. Znajdziemy tu kalendarz pszczelarza, informacje dotyczące wyposażenia pasieki oraz opieki nad rojami, a także sposoby na zapewnienie pszczołom zdrowia. Do tego przydatne wskazówki na temat zbierania miodu oraz przetwarzania ich. Lektura dla tych, którzy hodują ule dla siebie, jak i chcą rozpocząć sprzedaż pszczelich produktów.
  • Pszczoły miodne. Organizacja pasieki. Pozyskiwanie miodu – lektura kompleksowa, która omawia pszczelarstwo od początków jego historii po wiele praktycznych wskazówek. Poznajemy pszczoły przez pryzmat ich funkcji w przyrodzie, budowy ich ciała oraz struktury pszczelego społeczeństwa. Znajdziemy podsumowanie związane z kosztami hodowli pszczół i wiele cennych rad. Poradnik sprawdzi się u osób myślących o zajęciu się pszczelarstwem w sposób zawodowy.

Pszczoły kochamy nie tylko za pyszny miód, ale również ich idealny świat i wysoką przydatność. Warto dowiedzieć się o nich więcej korzystając z polecanych lektur.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:00
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.