Udostępnij
Skomentuj

Książka o Linux - jaka najlepsza? Ranking polecanych

Linux to, obok Windowsa, jeden z popularniejszych systemów operacyjnych. Znajduje szerokie zastosowanie w przypadku komputerów i serwerów firmowych, jak i w odniesieniu do urządzeń, które należą do użytkowników indywidualnych. To właśnie Linux stanowi podstawę systemu Android oraz wielu innych systemów używanych przez odbiorców prywatnych, jak również przez duże instytucje. Z uwagi na to, że instalacja i obsługa Linuksa mogą sprawiać pewne trudności, warto sięgać po książki, poradniki i ćwiczenia o tej tematyce. Jakie wybrać? Jakie są najpopularniejsze?

Dla wielu użytkowników Windowsa, Linux wydaje się systemem niezwykle skomplikowanym już na etapie instalacji i podstawowej obsługi, a tymczasem kolejne wersje tego systemu oraz liczne nakładki i programy dodatkowe czynią z niego przyjemny, prosty w obsłudze, funkcjonalny i niezawodny system operacyjny. Najlepszym dowodem na stabilność i bezpieczeństwo Linuksa jest to, że jest to system, który stosują profesjonalne instytucje o strategicznym znaczeniu (jak NASA, domy maklerskie i GPW). Bez względu na to, czy to Twoje pierwsze spotkanie z Linuksem, czy znasz już podstawy jego obsługi, warto wiedzieć więcej i sięgać po publikacje poradnikowe na ten temat.

Książki o Linuksie:

Publikacje o Linuksie to zarówno podręczniki dla osób całkowicie niezaznajomionych z tym systemem, jak również specjalistyczne poradniki dla programistów i administratorów. Wśród książek, w których omawiany jest system Linux, warto wyróżnić kilka tytułów:

  1. Helion Linux. Leksykon kieszonkowy – to podręczna i poręczna publikacja w sam raz dla tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z systemem Linux. Publikacja ma kieszonkowy, wygodny format, co ułatwia korzystanie z niej i sprawia, że można mieć ją zawsze pod ręką.
  2. Helion Jak działa Linux. Podręcznik administratora – to publikacją, którą można polecić zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom Linuksa. Publikacja omawia wszystkie najważniejsze aspekty systemu Linux: obsługę poleceń, wyświetlanie plików, narzędzia kompresji, zarządzanie procesami, zarządzanie urządzeniami i dyskami twardymi, tworzenie skryptów i wiele, wiele innych. To kompletna i przydatna publikacja dla każdego, kto chce dokładnie poznać system operacyjny Linux.
  3. Helion Linux komendy i polecenia – o Linuksie mówi się jako o systemie, który ma minimalne wymagania sprzętowe i maksymalną wydajność. Ta publikacja ułatwia korzystanie z wiersza poleceń i uświadamia czytelnikowi, że nie wszystkie działania warto wykonywać za pomocą interfejsu graficznego. Nauka korzystania z komend i poleceń nie jest trudna, a ta książka jest świetnym punktem wyjścia do opanowania obsługi Linuksa.

Linux to niezwykle popularny system operacyjny, który pod wieloma względami różni się od Windowsa. Dzięki odpowiednim publikacjom można szybko i bezproblemowo nauczyć się jego obsługi i z powodzeniem użytkować go w pracy oraz na komputerach domowych.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.