Udostępnij
Skomentuj

Książka o Krecie – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Kreta to jedna z najchętniej wybieranych przez turystów greckich wysp. Nic dziwnego – jako miejsce do wypoczynku posiada ona spory wachlarz zalet. Po pierwsze, wody Morza Śródziemnego, jaki oblewają wyspę, są krystalicznie czyste i mają piękna niebieską barwę. Najbardziej podziwiane miejsca na Krecie to wszak laguny.

Kreteńskie plaże należą również do najwyżej ocenianych w Europie. Po drugie, na wyspie znajdziemy wiele pozostałości po dawnych cywilizacjach, co sprawia, że na brak interesujących sposobów na spędzenia czasu nie możemy narzekać. Po trzecie zaś, na wyspie pełno jest miejsc, w których możemy spróbować prawdziwej greckiej kuchni. Kreta pokryta jest oliwnymi gajami, dlatego możemy mieć pewność, że oliwa z oliwek jest zawsze świeża i wysokiej jakości.

Będąc na Krecie warto jest odwiedzić jej najbardziej znane miasta i mniejsze, lecz niezwykle urokliwe miasteczka. Do tych pierwszych z pewnością należy Heraklion, który jest stolicą wyspy. Jego główna atrakcja to ciekawie położony port, bazylika oraz fontanna Morozini. Kolejna ciekawa miejscowość to Chania. Na przestrzeni wieków miasto znajdowało się we władzy różnych nacji – Arabów, Turków, Wenecjan – a każda z nich pozostawiła w Chanii ślad po sobie. Dzięki temu Chania zyskała tytuł jednego z najpiękniejszych miast na Krecie. Zabytki, które przyciągają największe rzesz turystów, to Bastion św. Mikołaja, latarnia morska oraz pobliskie Muzeum Morskie. Obowiązkowo trzeba zwiedzić także Meczet Janczarów. Jeśli jesteśmy ciekawi innych kreteńskich miejsc, które każdy turysta powinien obowiązkowo poznać, to zapraszamy do wertowania poniższych przewodników:

  • Kreta subiektywnie – to opowieść o Krecie widzianej oczami zwykłego turysty. Zabawna i momentami dość przewrotna historia o wyspie bijącej rekordy popularności wśród osób odwiedzających Grecję. Tutaj znajdziemy odpowiedź na pytanie o alternatywne sposoby spędzenia czasu w zatoczce, w której niegdyś tańczył Grek Zorba. Dowiemy się też o kontaktach polskich żołnierzy z rosyjskim carem i ich pobycie na Krecie oraz zobaczymy, czego nie wypada mówić mieszkańcom wyspy. Niefrasobliwy i niezobowiązujący przewodnik, który czyta się lekko jak ciekawą powieść.
  • Kieszonkowy przewodnik. Kreta – praktyczne odpowiedzi na temat wyspy pełnej uroku i zabytków starożytności, skąpanej w promieniach słońca i pełnej oliwnych gajów. Dzięki tej pozycji dowiemy się, jakie są najlepsze trasy dla zwiedzenia interesujących miejsc – jest ich aż 24. To gotowa recepta na udany urlop. Do tego dokładny opis atrakcji na Krecie i nieco informacji o historii wyspy.
  • Travelbook. Kreta – Kreta jest przez wielu uznawana za królową wszystkich greckich wysp. Obecna w mitologicznych podaniach, dzisiaj zachęca turystów swoimi pięknymi plażami, zabytkami oraz wspaniała kuchnią. Dodajmy do tego ciepły charakter Kreteńczyków i oto mamy miejsce do spędzenia urlopu idealnego.

Przed wyjazdem na Kretę warto poznać jej wszystkie atrakcje, tak by zaplanować nasze pobyt w najlepszy z możliwych sposobów.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.