Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jakie są rodzaje lakierów do paznokci? Które wybierać?

Jakie wyróżniamy lakiery do paznokci? Na jaki warto się zdecydować?

Zestawienie uwzględnia najchętniej kupowane żele do malowania paznokci. Każdego miesiąca prezentować będziemy nowe top 10 kosmetyków wybieranych przez naszych klientów.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że na rynku kosmetycznym producenci prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych pomysłach na nowe lakiery do paznokci. 

Teraz już nie tylko barwa lakieru ma znaczenie, ale także skład, trwałość i możliwości jakie daje. Dlatego wychodząc na przeciw kobietom firmy stawiają na różnorodność lakierów i jak najlepsza pigmentację.

Różnorodność lakierów do paznokci

W dzisiejszych czasach lakiery do paznokci spełniają wiele różnorodnych funkcji:

 1. Nadają kolor – to podstawowa funkcja, którą spełniają lakiery do paznokci – kiedyś zresztą jedyna. Dawniej malowało się paznokcie, aby podobać się mężczyznom, mimo tego, że niszczyły i osłabiały one płytkę paznokci. Często także farbowały one paznokcie czemu trudno było zaradzić. Dziś maluje się paznokcie, aby uzupełnić swoją stylizację, nadać charakteru czy po prostu dla przyjemności.
 2. Są dopełnieniem wizerunku – w dzisiejszych czasach nadanie koloru paznokciom dopełnia także to, jak ludzie nas widzą i oceniają. W zależności od tego czym się zajmujemy wypada nam używać innego koloru lakieru do paznokci. Na przykład stylistka do paznokci czy fryzjerka może pozwolić sobie na szaleństwo z kolorami, sekretarka natomiast powinna mieć lakier bezbarwny, albo o stonowanym odcieniu. Jeszcze inaczej jest ze stewardesami, którym to kolor lakieru narzucany jest odgórnie przez firmę.
 3. Odżywiają i wzmacniają paznokcie – wiele lakierów posiada właściwości podobne jakie posiadają odzywki do paznokci. Wzmacniają płytkę i zapobiegają łamaniu się i kruszeniu. Zawierają niezbędne witaminy i minerały do tego, aby wzmocnić je i odżywić. Na przykład: regenerum do paznokci.
 4. Wspomagają wzrost paznokci – w kosmetyce spotkamy także lakiery, które pomagają na szybszy wzrost paznokci. Idealne dla kobiet, którym zależy na długich, mocnych paznokciach, a ich naturalne same rosną bardzo wolno. W ofercie znajdą się także lakiery dla kobiet, które obgryzają paznokcie. Ich gorzki smak zniechęca do ich ponownego obgryzania np. lakier o nazwie gorzki pazurek.

Rodzaje lakierów do paznokci

Ze względu na to, że pojawia się coraz więcej nowości, rynek kosmetyczny ma naprawdę szerokie spektrum różnych rodzajów lakierów do paznokci:

 1. Lakiery wzmacniające paznokcie –  lakiery, których zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie i odżywienie płytek paznokci. Dla kobiet, które zmagają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. 
 2. Lakiery do paznokci pękające – charakteryzują się tym, że po nałożeniu i upływie kilku minut lakier zaczyna pękać. Często stosowane są na inny lakier kolorowy. Jest to jeden z ciekawszych efektów, jakie w łatwy sposób można zyskać na paznokciach.
 3. Lakiery do paznokci matowe – nie mają żadnego połysku, charakteryzują się dobrym kryciem. Często stosowane są jako baza pod inny lakier, lub zdobienia. 
 4. Lakiery do paznokci hybrydowe (żelowe) – są dużo trwalsze niż zwykłe lakiery, ponieważ połączone są z żelem i utwardzane lampą UV lub LED. Mogą wytrzymać nawet do 2 tygodni. Niestety ich zmywanie (zdejmowanie) jest już trudniejsze. 
 5. Lakiery do paznokci transparentne – używane przede wszystkim do zrobienia francuskiego manicure. Zazwyczaj mają kolor płytki paznokcia, albo przybliżony do niego. Odcienie są najczęściej mleczne. Dają efekt prześwitu. 
 6. Lakiery do paznokci szybkoschnące – ich zaletą jest to, że bardzo szybko wysychają na płytce paznokcia. Natomiast wadą to, iż są mało trwałe. Zawierają jednak dużą ilość pigmentów, dzięki czemu do pomalowania i pełnego pokrycia paznokci wystarczy jedna warstwa.
 7. Lakiery do paznokci holograficzne – lakiery te dają efekt 3D na paznokciach. W zależności od tego, jak przyłożymy paznokcie pod słońce, kolor będzie się inaczej mienił.
 8. Lakiery do paznokci magnetyczne – w zestawie z lakierem pakowany jest specjalny magnes, który po nałożeniu lakieru, tworzy na paznokciu wzorki. Utrzymują się one około 3 dni.
 9. Lakiery do paznokci termiczne – charakteryzują się zmiennym kolorem pod wpływem temperatury. Ich minusem jest to, że nie są zbyt trwałe. 
 10. Lakiery do paznokci piaskowe – po nałożeniu tego lakieru płytka paznokcia jest chropowata. Wizualnie daje to efekt piasku na paznokciach.
 11. Lakiery do paznokci obgryzionych – dla osób, które mają problem z obgryzaniem paznokci, powstały specjalne lakiery, które mają zniechęcić przed obgryzaniem – poprzez swój gorzki smak (na przykład lakier gorzki pazurek). Zazwyczaj są bezbarwne i dostępne jedynie w aptekach. Dodatkowo wzmacniają także płytkę paznokcia.
 12. Lakiery dla paznokci antyalergiczne – charakteryzują się tym, że są idealnie skomponowane dla alergików. Nie zawierają substancji, które mogłyby uczulać i wysuszać płytkę paznokcia. Zazwyczaj są to delikatne, subtelne kolory, gdyż ciemna pigmentacja powoduje uczulenie. 
 13. Lakiery fluorescencyjne – lakiery te świecą w ciemności i mają mocny, kontrastowy, rażący kolor. Świetnie sprawdzają się latem, albo na imprezie. Zdecydowanie nie nadają się do pracy.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.