Udostępnij
Skomentuj

Jakie radio samochodowe z Bluetooth – dlaczego warto w nie zainwestować?

Radio samochodowe z bluetooth? To już obowiązek! Sprawdź jakie radio kupić, by mieć potrzebne dziś funkcje.

We współczesnych autach zestaw głośnomówiący do radia często jest w standardzie. Jeśli go nie ma, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie. Posiadanie radia samochodowego w aucie to już nie tylko obowiązek, ale zwykła oczywistość. Większość producentów oferuje obecnie nowoczesne panele w desce rozdzielczej, które obsługiwane są za pomocą dotyku i mają wszelkie funkcje multimedialne, takie jak czy Bluetooth.

Polecane radia samochodowe

Po co właściwie radioodtwarzacz Bluetooth w samochodzie?

Na polskich drogach ciągle widać jednak bardzo dużą grupę aut kilku-kilkunastoletnich, w których na wyposażeniu takiej stacji multimedialnej na desce rozdzielczej po prostu nie ma, a o zestawie głośnomówiącym do radia kierowca może zapomnieć. Co zrobić w takiej sytuacji? Wcale nie trzeba rezygnować z ulubionej muzyki czy rozmów! Wystarczy zakupić odpowiednie urządzenie, umieścić je w kieszeni na radio i cieszyć się ze wszystkich dostępnych funkcji. Niedrogie radia samochodowe posiadają w standardzie opcję łączności Bluetooth. To znacząco podnosi funkcjonalność całego zestawu.Korzyści płynące z montażu radia samochodowego z Bluetooth w aucie są liczne. Zaczynając od podstaw, jak poprawa bezpieczeństwa. Tak, to prawda – a chodzi chociażby o funkcję zestawu głośnomówiącego. Radio przez Bluetooth łączy się ze smartfonem i potrafi nawet wczytać do swojej pamięci naszą książkę telefoniczną. Gdy telefon dzwoni, radio nas o tym informuje. A gdy decydujemy się odebrać, rozmowa przeprowadzana jest za pośrednictwem wbudowanego systemu audio samochodowego. Dzięki temu rozmówca słyszany jest bardzo dobrze. Ciekawą funkcją jest choćby pamięć ostatnich telefonów. Jednym kliknięciem połączymy się z osobą, która dzwoniła do nas chwilę temu. Zdecydowanie wpływ na poprawę bezpieczeństwa może mieć możliwość głosowego wybierania numerów. Kierowca, nie spoglądając na ekran smartfona, czy nawet deskę rozdzielczą sam może przedyktować urządzeniu z kim ma się połączyć. W ramach ciekawostki należy wspomnieć, że radioodtwarzacz połączony przez Bluetooth z naszym smartfonem potrafi także wysłać krótką wiadomość SMS. Wszystkie te funkcje mają niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – pozwalają kierowcy nie odrywać wzroku od drogi, a jednocześnie korzystać z udogodnień.

Oczywiście można wyobrazić sobie auto, które nie posiada radioodtwarzacza w ogóle. O ile krótkie trasy służbowe nie będą wtedy wielkim wyzwaniem, o tyle jadąc przez pół Polski i słuchając wyłącznie własnych myśli może być nużące. Oczywiście są tacy kierowcy, którzy go nie używają, jednak ze względu na obecnie bardzo szerokie zastosowanie szczerze polecamy jego zakup.

Jaki radioodtwarzacz samochodowy z funkcją Bluetooth wybrać?

Radioodtwarzacze samochodowe produkowane są w tej chwili już nie tylko przez renomowane firmy z obszaru produkcji profesjonalnych urządzeń dźwiękowych. Składa je tak naprawdę większość światowych producentów elektroniki. Wszystko dlatego, że ciągle istnieje bardzo dużo aut, które nie posiadają własnego systemu multimedialnego, a jedynie miejsce na radioodtwarzacz – specjalną kieszeń i wiązkę odpowiednich przewodów. Coraz mniej samochodów wymaga zakupu tego typu urządzenia. Oczywiście to dlatego, że niemal każdy producent implementuje w pojazdu swój własny system multimedialny. Sprawdź, które odtwarzacze są najlepiej oceniane przez klientów.

Ten radioodtwarzacz z funkcją łączności Bluetooth to jeden z częstszych i bardziej docenianych modeli na polskich drogach. Chodzi o stosunkowo niską cenę, dobrą jakość wykonania i wiele przydatnych funkcji. Radia samochodowe Pioneer może połączyć się z naszym smartfonem i stać częścią całego systemu audio łącznie z możliwością przeprowadzania rozmów. Urządzenie posiada także złącze USB. Nawet ze starszego auta potrafi zrobić prawdziwy multimedialny kombajn. Ten model można dostać już za 295 zł.

  1. Xblitz RF400

Radioodtwarzacz firmy Xblitz jest urządzeniem z wieloma przydatnymi funkcjami, ale zdecydowanie tym co je wyróżnia, jest dołączona do zestawu kamera cofania. Można ją zamocować wewnątrz, jak i na zewnątrz auta. A obraz z kamery wyświetlany jest na sporym ekranie samego radia samochodowego Kenwood. Łączność Bluetooth w tym modelu także zapewnia bardzo dobrą komunikację ze smartfonem, który nawet nie musi być wyjęty z kieszeni. Kwota jaką musimy zapłacić to 262,99.

Bardzo częstym i jednocześnie stosunkowo tanim (kosztuje prawie 112 zł) urządzeniem jest sprzęt Audiocore. Choć nazwa nie może być stawiana w jednym szeregu z Kenwood, czy JBL, to jakość w stosunku do ceny. A ta, jak na standardy jest całkiem niewielka.

O czym warto pamiętać kupując radioodtwarzacz bluetooth?

Poza samym faktem wprowadzenia pojazdu w dwudziesty pierwszy wiek, warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Możliwość przeprowadzenia rozmowy czasem może wymagać instalacji malutkiego mikrofonu zewnętrznego. Jeśli się na to zdecydujemy, znacznie poprawimy jakość dźwięku wysyłanego od nas. Jest to wyjątkowo ważne, kiedy na przykład pracujemy w aucie, a rozmowy telefoniczne przytrafiają się nagminnie. Przypominamy – rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu jest wykroczeniem drogowym. Jeśli jest taka możliwość, lepiej uniknąć nieprzyjemności związanych z tłumaczeniem się policjantom.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.