Udostępnij
Skomentuj

Jakie pampersy dla noworodka wybrać? Które najlepsze dla małego dziecka?

Szykując się na narodziny dziecko normalnym jest, że przygotowuje się dla niego wyprawkę.

Są rzeczy, w które warto zaopatrzyć się wcześniej, by nie musieć się nimi martwić zaraz po narodzinach dziecka. Istnieją jednak takie akcesoria, jak pieluchy dla niemowląt, które bardzo szybko się zużywają, a zarazem są nieodłączną częścią pierwszych lat życia malucha. Warto więc wiedzieć, jakie pampersy powinno się wybrać, by zapewnić dziecku największy komfort.

Najczęściej wybierane pieluchy

Jak dobrać pampersy dla noworodka?

Pieluszki dla niemowlaków dzielą się na trzy kategorie wielkości:

  • 0 (dla wcześniaków poniżej 2 kg),
  • 1 (dla dzieci od 2 do 5 kg)
  • 2 (dla dzieci od 3 do 6 kg).

Dzielone są ze względu na wagę dziecka. Wszystkie oznaczenia znajdują się na opakowaniach pieluch w widocznych miejscach. Pieluszki o rozmiarze 1 doskonale nadadzą się jako pampersy do szpitala. Pakowane w nieco mniejsze paczki: po 30 ­– 40 sztuk w prosty sposób rozwiązują problem z zadecydowaniem, ile pampersów dla noworodka do szpitala powinno się zabrać. Oczywiście, jeśli dziecko urodzi się przed terminem, powinno się wybrać pieluszki o rozmiarze 0, który dedykowany jest specjalnie dla nich.

Nie należy martwić się o to, że pampersy nie mają podanych dokładnych wymiarów. Dzięki ich rozciągliwej konstrukcji i zapięciom bez trudu można odpowiednio dopasować je do każdego maluszka, zapewniając mu bezpieczeństwo i ochronę przed wilgocią bez strachu o to, że będzie zbyt mocno ściśnięty.

Jakie pampersy dla noworodka najlepsze? Które wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem pieluszek, warto wziąć pod uwagę opinie klientów sklepów internetowych, którzy przetestowali konkretne produkty. Do wiodących marek pieluch na rynku zaliczają się: Pampers (szczególnie linia Active Baby oraz Premium Care), Happy Bella, Babydream (marka pieluszek firmy Rossmann), Dada Premium (marka sieci sklepów Biedronka). Pieluchy tych firm prezentują jakość odpowiadającą swojej cenie. Są odpowiednio dopasowane, chłonne i zapewniają dzieciom komfort i wygodę wolne od podrażnień.

Zanim zdecyduje się na wybór danej marki i zakup jej produktów w dużych liczbach, należy najpierw kupić jedno bądź dwa opakowania wybranej marki, by sprawdzić, czy pampersy odpowiadają dziecku. Nie każda pieluszka nadaje się bowiem dla każdego dziecka. Warto więc kupić najpierw na próbę, by zaoszczędzić pieniądze na przyszłość.

W przypadku niemowlaków duże znaczenie ma również odpowiednie zabezpieczenie pępka. Wiele firm oferuje produkty, które ze względu na niego produkują pampersy dla noworodka z wycięciem na pępek, które zapobiegają podrażnieniom skóry kikuta. Do marek, które posiadają takie wycięcie zaliczają się między innymi Happy Bella oraz Pampers.

Uwaga!

Wybierając odpowiednie pieluszki, należy zwrócić dużą uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale także na to, jaki mają wpływ na skórę dziecka. Niektóre produkty mogą wywoływać negatywną reakcję na delikatnej skórze niemowlaka, dlatego przed wyborem odpowiedniej marki pieluch należy przetestować kilka firm, by wybrać takie, które będą dla dziecka najodpowiedniejsze. 

Ceny pampersów

W pierwszych miesiącach życia dzieci zużywają około 10 pieluszek dziennie. Oznacza to, że jedno opakowanie starcza na 3 ­– 4 dni. Warto więc wiedzieć, jaki jest orientacyjny dzienny koszt pieluszek, by móc odpowiednio wcielić je w domowy budżet. Poniżej zaprezentowano orientacyjne ceny pieluch kilku wiodących na rynku akcesorium dziecięcych marek:

Warto wiedzieć!

Ceny pieluszek zmniejszają się w zależności od wielkości wybranego opakowania. W związku z tym, kiedy wybierze się już markę, która najlepiej będzie odpowiadała potrzebom dziecka, lepiej kupić większe opakowania, by zaoszczędzić pieniądze.

Pampersy o rozmiarze 1 czy 2 wybrać dla noworodka? 

Jak zostało już wspomniane, rozmiar pampersa zależy od wagi dziecka. Jedynki przeznaczone są dla dzieci o wadze od 2 do 5 kilogramów, zaś dwójki dla maluchów od 3 do sześciu kilogramów. Wybór odpowiedniej pieluszki zależy więc od rodziców. Dla dziecka z przedziału wagowego 3 ­– 4 kg sprawdzą się zarówno jedynki jak i dwójki. Wybierając pieluszkę dla dziecka, którego waga bliższa jest przedziałowi 4 – 6 kilo, lepiej wybrać pieluszki rozmiaru 2, zaś dla dzieci 2 – 4 kilo – pieluszki 1.

Pieluchy czy pampersy dla noworodka

Czasami zdarza się, że można usłyszeć o pieluchach tetrowych, które szczególnie polecają starsze kobiety, które wychowanie dziecka mają już dawno za sobą, uważając je za dobry wybór. Pieluchy tetrowe nie są jednak dobrym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach. Szybko przemakają i trzeba je ciągle prać, co zajmuje mnóstwo czasu a także pieniędzy za wodę. Pieluszki jednorazowe (pampersy) sprawdzają się dużo lepiej, bowiem sposób ich tworzenia został udoskonalony przez lata tak, że produkty są dla dzieci komfortowe, bezpieczne i niezwykle praktyczne dla rodziców.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.