Udostępnij
Skomentuj

Jaki zlewozmywak do szafki narożnej?

Zlewozmywak to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Jaki model jest najlepszy do szafki narożnej?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak. Obecnie prawie każda nowoczesna kuchnia posiada zmywarkę, która jest bardzo praktycznym i wygodnym urządzeniem. Mimo funkcjonalności i dużego komfortu, jaki gwarantują coraz to nowsze modele, nigdzie nie brakuje zlewozmywaka, który także jest bardzo potrzebny w codziennym użytkowaniu kuchni i ułatwia sprzątanie. Do zlewu montowana jest także bateria, która może stanowić dekoracyjny element kuchni.

Który zmywak do szafki narożnej wybrać?

W sklepach dostępne są modele o różnej wielkości, kształcie, a także wykonane z różnych materiałów. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb, możliwości finansowych, a także od preferencji estetycznych. Zlewozmywak dwukomorowy wymaga więcej miejsca niż zlewozmywak jednokomorowy. Najlepiej sprawdzi się model, który będzie łatwo zamontować do wybranych mebli kuchennych, będzie miał odpowiedni wymiar, a przy tym będzie niewiele kosztować i pasować do całej aranżacji wnętrza.

W przypadku szafki narożnej wybór modelu jest nieco ograniczony. Większość producentów oferuje głównie prosty, kwadratowy lub prostokątny kształt zlewozmywaka. Do szafki narożnej najlepiej sprawdzi się model w kształcie łuku lub litery L. Dostępne są także zlewozmywaki ceramiczne oraz zlewozmywaki granitowe. Nowoczesny model wykonany jest z bardzo dobrych materiałów, które w prosty sposób można umyć, oraz dzięki którym z łatwością można dbać o swoje naczynia.

Zlewozmywaki Blanco to idealny wybór, który cechuje nie tylko stylowy srebrny kolor, lecz także dobra cena i jakość. Dobrym wyborem są także zlewozmywaki Franke, które mają wiele dodatkowych praktycznych funkcji. Wyróżnia je wysoka odporność na uszkodzenia, zarysowania i uderzenia, a także higieniczna powierzchnia odporna na promieniowanie UV. Większość dostępnych modeli z łatwością można zamocować samodzielnie.

Polecane zlewozmywaki

Jakiego rodzaju zlewozmywak do szafki narożnej?

Zlewozmywak w szafce narożnej to rozwiązanie, które niektórym wydaje się mieć więcej wad, niż zalet. Idealnie jednak sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie trudno jest zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty oraz wygospodarować odpowiednio dużo miejsca do swobodnego przygotowywania posiłków i przechowywania naczyń lub produktów. Przy odpowiedniej organizacji możliwe jest jednak stworzenie praktycznej i ciekawej aranżacji, wykorzystując róg na zlewozmywak narożny, nie tylko w przypadku małej kuchni.

Najbardziej popularne są zlewozmywaki stalowe. Są one odporne na temperatury i uszkodzenia, zachęcają swoją niską ceną, a także łatwością w utrzymaniu czystości. Podobne zalety mają zlewozmywaki ceramiczne, które wykonane są z kamionki szlachetnej lub glinki ogniotrwałej. Są one jednak bardziej atrakcyjne i świetnie prezentują się w różnych kuchennych aranżacjach. Bardzo popularne są także zlewozmywaki granitowe, wykonane z piasku granitowego i żywicy akrylowej. Podobne do granitowych są zlewy kompozytowe.

Rodzaj modelu zlewozmywaka ma wpływ także na sposób jego montażu. Typ nakładany montażu jest najbardziej popularny ze względu na swoją prostotę oraz niską cenę. Jest on stosowany zazwyczaj w gotowych kompletach mebli kuchennych. To rozwiązanie ma jednak swoje wady, gdyż zlew może okazać się nieszczelny. Typ wpuszczany występuje przy kuchni robionej na wymiar. Otwór w blacie wycinany jest o odpowiedniej szerokości, co umożliwia większą szczelność. Najtrudniejszym sposobem jest montaż podwieszany, który wykonuje się od spodu blatu.

Który kształt zlewu wybrać do szafki narożnej?

Do kuchni z szafką narożną najlepiej sprawdzi się zlewozmywak w kształcie litery L. Jednak bardziej atrakcyjnym i ciekawszym rozwiązaniem jest zlew zaokrąglony lub w kształcie nietypowego wielokąta. Jeżeli jest taka możliwość, można zamontować także okrągły zlew, który będzie wyróżniał się na tle innych, bardziej podstawowych modeli. Wybór kształtu zależy także od indywidualnych potrzeb, które definiują, jaka liczba komór będzie najbardziej praktyczna i funkcjonalna.

Dostępne są zlewozmywaki jednokomorowe, zlewozmywaki dwukomorowe, o różnych wielkościach i formach zastosowania komór. Kształt zależy także od dodatkowych akcesoriów i dodatków, które można zamontować przy zlewie. Jednym z ciekawych rozwiązań jest wbudowana drewniana deska, którą można zasłonić komorę zlewu. Stojąca butelka płynu do mycia naczyń często psuje aranżację kuchni. Dla większej estetyki można zastosować wbudowane pojemniki na środki czyszczące. Do rozdrabniania odpadków organicznych służy młynek koloidalny.

Kolejnym dodatkiem, który może usprawnić nam sprzątanie lub gotowanie, są kosze, wkłady i specjalnie dopasowane durszlaki, w których można odcedzić makaron. Koszyki i wkłady pomagają w blokadzie obierków z warzyw i owoców, które dzięki nim nie mają możliwości wpadnięcia i utknięcia w odpływie. W większości modeli wbudowany jest korek automatyczny, który zastępuje wcześniejszy gumowy korek z łańcuszkiem.

Jakiego typu zlewozmywak do szafki narożnej kupić?

Jak było wspomniane powyżej, typ zlewozmywaka, jaki wybieramy do kuchni z szafką narożną, zależy od kilku kwestii. Po pierwsze, należy wybrać kształt dopasowany do wymiarów mebli, całego wnętrza, a także dostosowany do potrzeb przyszłych użytkowników. Po drugie, trzeba zdecydować się na rodzaj materiału, z którego zlew został wykonany oraz dodatkowe funkcje, jakie posiada dany model. Następnie należy sprawdzić możliwość montażu oraz zastanowić się nad kolorem, tak aby pasował do reszty mebli.

Zlewozmywaki o nieregularnych kształtach mają swój specyficzny urok. Dzięki niemu, takie rozwiązanie nie musi być stosowane tylko w małych kuchniach ze względów praktycznych. Zlewy granitowe często są produkowane w kompletach z bateriami, które są dobrane kolorystycznie do zlewu. Zlewozmywaki Blanco i zlewozmywaki Franke posiadają ofertę dopasowaną do każdej kuchni. Beżowy kolor zlewozmywaka bardziej wpasuje się w farmerski i rustykalny wygląd, a szlachetny styl glamour idealnie uzupełni stalowy model.

Kuchnia to serce każdego domu. Dobrze dobrany sprzęt i meble kuchenne mogą służyć przez wiele lat. Obecnie producenci dbają nie tylko o komfort i funkcjonalność, lecz także o wysoką jakość swoich modeli. Dzięki wytrzymałym materiałom zlewy są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym wgniecenia i zadrapania. Mają także możliwość wbudowania dodatkowych funkcji oraz są bardzo higieniczne. Sprzątanie zlewu nie należy do przyjemności i zajmuje sporo czasu, dlatego możliwość szybkiego umycia to cenna zaleta.

W dbaniu o długowieczność sprzętów kuchennych zaleca się stosowanie odpowiednio przygotowanych preparatów i środków czyszczących do danego typu zlewozmywaka. Zacieki z soków owoców oraz wszelkich barwiących produktów należy jak najszybciej obmyć wodą, ponieważ mogą powstać plamy, które po dłuższym czasie trudniej będzie umyć. Do czyszczenia całego zlewu zaleca się używanie sprawdzonych, delikatnych środków, najlepiej polecanych przez danego producenta.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.