Udostępnij
Skomentuj

Jaki soundbar do 500 zł wybrać? Ranking 2021

Wystarczy, że poznasz kilka najważniejszych parametrów, by wybrać dobry soundbar do 500 zł. Jaki kupić?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem soundbara do 500 zł?

W pierwszej kolejności, decydując się na kupno soundbara, należy dokładnie przeanalizować swoje wymagania. Przemyśl: dlaczego potrzebujesz tego sprzętu? Czy głównym powodem jest np. posiadanie bardzo cienkiego telewizora, który ze względu na swoją kompaktowość nie pomieści dobrej jakości głośników? A może jego dźwięk Cię zadowala, ale liczysz na jeszcze więcej – więc poszukiwany soundbar do 500 zł musi oferować jak najszerszy zakres częstotliwości?

Zwróć również uwagę na wolną przestrzeń. Jeżeli masz telewizor stojący na nóżce, w jego okolicy na szafce musi znaleźć się odpowiednio dużo miejsca na nowy sprzęt. Soundbary nie zajmują go dużo, są bowiem stosunkowo wąskimi, niskimi belkami wyposażonymi w niewielkie głośniki, ale bywają jednak długie. Koniecznie zmierz szafkę i zweryfikuj, jaką szerokość wolnej przestrzeni posiadasz przed telewizorem, po czym przy wyborze belki koniecznie sprawdź jej wymiary. Dla przykładu, modele wyposażone w subwoofer są zwykle większe od tych bez niego.

Wspomnieliśmy o zakresie częstotliwości – to kolejny parametr podlegający weryfikacji, znajdziesz go pod nazwą pasmo przenoszenia. Im większe, tym możesz oczekiwać wyższej jakości dźwięku. Podobnie z mocą, choć jej wysokość dotyczy maksymalnej głośności, którą uzyskasz. Soundbary do 500 zł będą mieć też różną liczbę kanałów – czyli po prostu głośników. Tutaj tak samo – im więcej, tym lepiej, wyższa liczba przekłada się bowiem na podniesioną czystość dźwięku.

Ranking soundbarów do 500 zł 2021

Chcąc mieć pewność, że kupisz naprawdę najlepszy soundbar spośród dostępnych w Twoim budżecie, koniecznie porównaj przynajmniej kilka modeli. Pomoże Ci w tym nasz ranking uwzględniający między innymi tak popularne modele, jak soundbar Bose 500. Opinie użytkowników na ich temat bez wątpienia pomogą Ci dokonać ostatecznego wyboru. Dlatego, nawet jeśli szczególnie godne uwagi według parametrów będą wydawały się np. soundbary Sharp, przed zamówieniem koniecznie przeczytaj, co na ich temat mają do powiedzenia osoby korzystające już z danego sprzętu.

Ranking soundbarów do 500 zł

A czego dowiesz się z naszego rankingu? Ustalisz między innymi, czy lepiej wybrać soundbar do 500 zł z subwooferem, czy bez – oraz na czym polega różnica – i na który model wyposażony w Bluetooth możesz sobie pozwolić przy założonym budżecie. Na szczęście wybór jest dość spory i, by kupić naprawdę dobry sprzęt, nie musisz wydawać fortuny. Głośniki satysfakcjonującej jakości dostaniesz nawet za zaledwie nieco ponad 200, 300, 400 i 500 zł. Wobec tego – na jakie warto zwrócić uwagę podczas przygotowywania swojego własnego zestawienia do porównania?

Soundbar do 500 zł: z subwooferem czy bez?

W zestawie z soundbarem bardzo często producenci oferują subwoofer. To zewnętrzny dodatkowy głośnik superniskotonowy, czyli odpowiadający za odtwarzanie dźwięku o wyjątkowo niskich częstotliwościach. Ujmując najprościej: subwoofer da Ci dostęp do doskonałej jakości basu pozbawionego szumów i zakłóceń. Ta informacja staje się pierwszą i najważniejszą odpowiednią na pytanie, po co inwestować w kolejny głośnik, skoro soundbar sam w sobie zawiera kilka dodatkowych.

Kiedy rzeczywiście zainwestować w przekaźnik basu? Gadżet ten oczywiście nie każdemu się przyda. Bez wątpienia docenią go jednak kinomaniacy liczący na realistyczne oddanie każdego grzmotu pioruna, warkotu silnika czy wystrzału z broni palnej. Jego obecność pokochają również miłośnicy muzyki, w której dźwięki niskotonowe są szczególnie istotne, w tym dubstepu, trapstepu, metalu, muzyki klubowej, klasycznej czy trap rapu. Co istotne, nie tak trudno będzie Ci znaleźć dobry soundbar do 500 zł z subwooferem; ich wybór jest naprawdę duży.

Jeśli zrezygnujesz z tego urządzenia i wybierzesz samodzielną listwę dźwiękową, nie musisz oczywiście obawiać się całkowitego braku słyszalności basu. Soundbar także generuje niskie tony, natomiast ze względu na mniejszą membranę głośnika i brak odpowiedniego wzmacniacza, bas będzie mniej głęboki i słyszalny. Jeżeli liczysz na efekt drgania podłogi, postaw na subwoofer.

Soundbary do 500 zł z Bluetooth

Kolejne kryterium wyboru belki to metoda nawiązywania łączności z telewizorem. Główne opcje są dwie: wersja bezprzewodowa, a więc znacznie ograniczająca ryzyko powstania nieestetycznej plątaniny kabli oraz przewodowa, dodająca co najmniej jeden dodatkowy kabel – HDMI lub optyczny i zasilający. Te pierwsze pracują na łączności Bluetooth. Jak nietrudno się domyślić, są kompatybilne wyłącznie z telewizorami również ją obsługującymi, albo z dokupionym odtwarzaczem multimedialnym (np. typu Chromecast). Alternatywą będzie połączenie przy pomocy Wi-Fi, też odpowiednie dla telewizorów typu smart albo z Chromecastem.

Nie ulega wątpliwości, że soundbary do 500 zł z łącznością bezprzewodową obsługuje się zdecydowanie wygodniej. I to nie tylko ze względu na brak okablowania zajmującego miejsce na szafce czy zaburzającego harmonię w przypadku TV ściennych, ale także pod względem samego użytkowania. O uszkodzenie przewodów nietrudno, a nawet najmniejszy brak styku w którymkolwiek miejscu prowadzi do braku działania sprzętu. Bluetooth albo Wi-Fi łączą się szybko, po sparowaniu: samodzielnie i przede wszystkim bez ryzyka uszkodzenia połączenia.

Które marki oferują opisywane urządzenia – w założonym budżecie? To na przykład soundbar Bose 500 czarny albo doskonale znanej firmy Thomson. Soundbary pozwolą Ci także na nawiązanie połączenia przez Wi-Fi, a gdy tylko tak będzie Ci wygodniej, przełączenia na wersję kablową. Bezprzewodowa jest zwykle bowiem opcją dodatkową, a nie jedyną dostępną.

Dobry soundbar do 500 zł – czy to jest możliwe?

Dzięki ogromnej ofercie dostępnych na rynku modeli, bez kłopotu znajdziesz dobry soundbar do 500 zł czarny, biały i w innych modnych kolorach. Sprawdź np. polecane TLC soundbary. Ekonomiczne warianty tego popularnego sprzętu nie muszą bowiem wiązać się z mocno ograniczonymi możliwościami. Spokojnie trafisz zarówno na model z dobrym subwooferem, jak i dużą liczbą kanałów, sporą mocą oraz o zadowalającym zakresie częstotliwości. Wystarczy sprawdzić co najmniej kilka opcji!

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)