Udostępnij
Skomentuj

Jaki soundbar do 1500 zł wybrać? Ranking 2021

Z subwooferem czy bez? Bezprzewodowy, a może na kablu? Jaki soundbar do 1500 zł warto wybrać? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem soundbara do 1500 zł?

Najlepszy soundbar do 1500 zł ma odpowiadać na Twoje osobiste potrzeby. Choć istnieją więc konkretne parametry podlegające weryfikacji, to fakt, na jaki w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, uzależniony jest właśnie od indywidualnych oczekiwań. Dlatego na początku przemyśl: urządzenie ma przede wszystkim służyć Ci w trakcie seansów filmowo-serialowych czy może podnieść jakość odtwarzanej za pośrednictwem telewizora muzyki? Zależy Ci na basie, którego drgania poczujesz na własnym ciele, czy po prostu dobrym odwzorowaniu efektów dźwiękowych?

Koniecznie zorientuj się także, jaką przestrzeń masz do zagospodarowania. Ile wolnego miejsca pozostało na szafce pod telewizor – albo ścianie, gdzie wisi Twój sprzęt? Miej bowiem na uwadze, że choć urządzenia te są generalnie dość kompaktowe, to wyróżniają się długością przekraczającą zwykle metr. Wizualnie przypominają wąską belkę – i tak też bywają potocznie nazywane. Co więcej, analizując, na które soundbary do 1500 zł dobrze zwracać uwagę, zweryfikuj ich kompatybilność z posiadanym telewizorem. Co to oznacza?

Przede wszystkim sprawdź, jakie opcje łączności udostępnia Twój sprzęt. W przypadku listwy dźwiękowej opcje są cztery: kabel HDMI, przewód optyczny, Bluetooth oraz Wi-Fi. Chcąc skorzystać z tych bezprzewodowych, musisz upewnić się, że telewizor został wyposażony w technologię Smart TV – albo dokupić odtwarzacz multimedialny typu Chromecast.

Ranking soundbarów do 1500 zł 2021

Wybór głośników w listwie mieszczących się w budżecie do 1500 zł, jest na szczęście bardzo duży. Dzięki temu zyskujesz pewność, że na swojej półce cenowej znajdziesz sprzęt naprawdę wysokiej jakości, znacznie poprawiający Twoje wrażenia dźwiękowe. Chcąc stworzyć ranking soundbarów do 1500 zł, w pierwszej kolejności należałoby wyróżnić konkretne marki oferujące urządzenia odpowiedniej klasy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że dobry model najprościej znaleźć u producenta słynącego z tworzenia ogólnie niezawodnych sprzętów.

Ranking soundbarów do 1500 zł

Na liście z pewnością trzeba zawrzeć soundbary Sony. Domowy zestaw kinowy stworzony z ich wykorzystaniem zachwyci Cię krystalicznie czystym dźwiękiem i poziomem głośności wbijającym w sofę niczym efekty kinowe. Godne uwagi są również soundbary Sharp, wśród których bez większego kłopotu odszukasz model wyposażony w subwoofer idealny do słuchania utworów z gatunku trapstep, traprap czy oglądania pełnych wystrzałów filmów akcji. A jakie konkretnie parametry i funkcje powinny podlegać analizie, by spośród doskonałej klasy urządzeń wybrać to najlepsze?

Soundbar do 1500 zł – jakie parametry powinien posiadać?

Kiedy zdecydujesz, jakich marek soundbary chcesz oglądać, skup się na dokładnej weryfikacji parametrów. Dzięki wyodrębnieniu konkretnych potrzeb zyskasz opcję filtrowania wyników właśnie po oczekiwanych danych technicznych, co ułatwi Ci poszukiwania. Wśród tych koniecznie podlegających weryfikacji zawrzyj między innymi liczbę kanałów, czyli głośników, w którą zostało zaopatrzone urządzenie. Dobry soundbar do 1500 zł może mieć ich nawet 3.1, a do tego wbudowany subwoofer odpowiadający za dźwięki superniskotonowe.

Koniecznie zweryfikuj także zakres częstotliwości, czyli pasmo przenoszenia. Im szersze, tym czystszy dźwięk oferuje urządzenie, przy czym często sięga nawet 20000 Hz. Najczęściej trafisz na wartość wyrażoną jako 40 Hz-20 kHz – zagwarantuje Ci naprawdę wysokiej jakości dźwięk. Sprawdź też moc wyjściową belki – od niej w ogromnej mierze zależy maksymalna głośność urządzenia. Modele oferujące ok. 300 W sprawią, że nie będziesz musiał (lub musiała) się ograniczać.

Niemniej istotna będzie technologia dźwięku: w tym przypadku dobry wybór to Dolby Atmos oraz Dolby Digital w wersji Plus, oferujące doskonałą przepustowość (nawet do 6 Mb). Nie zapominaj o wspomnianych wcześniej wymiarach oraz wadze – na rynku trafisz zarówno na modele o długości przekraczającej metr, jak i te bardziej kompaktowe, osiągające nieco ponad 900 mm.

Dodatkowe funkcje soundbarów do 1500 zł

Poza podstawowymi parametrami koniecznie przeanalizuj wszelkie opcje dodatkowe. Za takową można uznać funkcję bezprzewodowego nawiązywania połączenia z telewizorem. Jeśli tylko Twój sprzęt pozwala na spartowanie z urządzeniami zewnętrznymi przez Bluetooth albo Wi-Fi, postaw właśnie na to rozwiązanie. Unikniesz nieestetycznej plątaniny kabli oraz ryzyka przerwania przewodu. Łączność bezprzewodową oferują między innymi soundbary Samsung.

Bardziej wyposażone modele mogą zapewnić Ci również dostęp do radia oraz specjalne profile dźwiękowe. Wśród nich warto wymienić moduł wyodrębniający dialogi bohaterów filmowych oraz serialowych w taki sposób, by każde słowo było dokładnie słyszalne. Z pewnością zdarzyło Ci się obejrzeć produkcję, w której nie usłyszałeś jakiejś z wypowiedzi ze względu na głośny podkład muzyczny czy odbywający się w tle wybuch. Z odpowiednimi profilami tego rodzaju problemy przestają być aktualne.

Ciekawą funkcję dodatkową proponują też soundbary Philips. Belki zostały zaopatrzone w opcję AirPlay pozwalającą na strumieniowanie plików z urządzeń marki Apple – czyli iPhonów, iPodów, iPadów lub Maców. Co więcej, posiadają także wbudowany moduł Spotify Connect łączący się bezpośrednio z tą platformą muzyczną udostępnianą przez Twój telefon albo tablet.

Dlaczego warto kupić soundbar do 1500 zł?

Soundbary TLC i innych renomowanych producentów zapewniają Ci dostęp do ogromnej liczby modeli. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz urządzenie idealnie odpowiadające na Twoje potrzeby. Tańsze listwy dźwiękowe bardzo często nie mają wbudowanego subwoofera lub oferują zdecydowanie niższe pasmo przenoszenia, co przekłada się oczywiście na gorszą klasę dźwięku. Ta półka cenowa zachowuje odpowiedni balans między jakością a finansami. Koniecznie porównaj kilka modeli i wybierz najlepszy dla Ciebie!

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)