Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartwatch do 200 zł wybrać? Top 10 najlepszych modeli (2022)

Przedstawiamy ranking smartwatchy. Oto 10 najlepszych modeli do 200 zł

Cechy najlepszych modeli z rankingu smartwatchy do 200 zł

Design – dobry smartwatch do 200 zł może prezentować się całkiem nieźle. Większość producentów postawiła na dobrej jakości tworzywa i solidne gumowe lub silikonowe paski. Prostokątne koperty, niektórych smartwatchy nawiązują kształtem do designu inteligentnych zegarków premium. Często spotyka się koperty estetyczne dwukolorowe kopert w połączeniu klasycznej czerni z kolorem srebrnym. Do popularnych, należą także smartwatche z kolorowego tworzywa, szczególnie te dedykowane dla dzieci.

Specyfikacja techniczna – możliwości techniczne smartwatchy do 200 zł mogą zaskoczyć. Większość modeli wyposażona jest w przyzwoitej jakości ekran dotykowy, na którym w komfortowy sposób można przeczytać powiadomienia i wiadomości tekstowe. Zegarki ze wyświetlaczami gorszej jakości mogą mieć dodatkowo diody LED informujące o nadejściu wiadomości lub maila. Do wyposażenia standardowego należą funkcje takie jak: krokomierz, licznik spalonych kalorii. Lepsze modele oferują także czujniki pozwalające na monitoring snu oraz możliwość zdalnego sterowania smartfonem, np. wyzwalania migawki aparatu. Raczej rzadko w smartwatchach do 200 zł spotyka się pulsometry i moduły GPS. Często na wyposażeniu jest czytnik kart SIM, pozwalający użytkować smartwatch jako oddzielny telefon.

Łączność z innymi urządzeniami mobilnymi – łączność z innymi urządzeniami w zdecydowanej większości odbywa się za pośrednictwem standardu bluetoot. Do rzadkości należy wyposażenie w WiFi, w ogóle nie spotyka się smartwatchy z NFC w przedziale do 200 zł. W zdecydowanej większości zegarki są kompatybilne z platformami Android i IOS. Synchronizowanie ze smartfonami odbywa się poprze aplikacje producentów dostępne do pobrania w Google Play i App Store.

Ranking smartwatch do 200 zł 2021

Jaki smartwatch do 200 zł warto wybrać?

Dla aktywnego turysty i sportowca – decydując się na smartwatch do 200 zł, należy dobrze zastanowić się nad funkcjami, które uważamy za niezbędne. Wybór urządzeń z czujnikami do nadgarstkowego pomiaru pulsu, pozwalających na monitorowanie tętna podczas wysiłku jak i w spoczynku jest mocno ograniczony. Nie ma możliwości na zakup smartwatcha w tej cenie wyposażonego jednocześnie w GPS. Warto rozważyć wybór jednego z urządzeń wyposażonych w GPS i czytnik kart SIM. W celu pomiaru tętna można sparować zegarek z opaską na klatkę piersiową. Takie czujniki są nawet dokładniejsze niż te montowane w watchach. Przed zakupem należy upewnić się że smartwatch może być sparowany z opaską.

Dla tych, którzy chcą być zawsze poinformowani – Zegarki z GPS pozwalają na udostępnianie i śledzenie lokalizacji użytkownika. To dobre rozwiązanie, jeżeli trenujemy i korzystamy z aplikacji sportowych typu Endomondo lub zależny nam na bezpieczeństwie naszych młodych podopiecznych i chcemy mieć możliwość dyskretnego podglądanie, którą część okolicy aktualnie eksplorują. W celu lokalizacji dzieci producenci Garett Electronics przygotowali specjalne serie zegarków KIDS pełniące rolę typowego trackera GPS. Smartwatch do 200 złotych jest standardowo wyposażony w moduł bluetooth i bez problemów można go za jego pośrednictwem zsynchronizować ze smartfonem lub tabletem.

Smartwatch do 200 zł – jaka marka?

  • Smartwatch Garett Electronics – polski producent elektroniki użytkowej. Firma oferuje wiele urządzeń zgodnych z różnymi popularnymi standardami komunikacji w zakresie IoT, w tym gadżety do gameingu jak gogle VR i sprzęt rekreacyjny w postaci elektrycznych deskorolek. Garett jest znany z szerokiej oferty lokalizatorów dla najmłodszych z serii KIDS oraz standardowych urząsdzeń typu wereables jak smartwatche i opaski.
  • Smartwatch Media Tech – marka polskiego importera i producenta elektroniki użytkowej. Firma oferuje wiele gadżetów zdolnych do komunikacji w standardzie IoT. Sprzęt car audio, urządzenia do monitoringu obiektów przemysłowych i biur, gadżety audio i RTV jak i smartfony i tablety od lat zdobywają uznanie klientów w Polsce i na świecie. Media Tech dostarcza także popularne smartwatche dla dzieci i technologie wereables dla aktywnych w każdym wieku.
  • Smartwatch MyKronoz – szwajcarska marka, koncentrująca się na dostawie aktywnym użytkownikom technologii zdolnej do wielowymiarowej komunikacji pomiędzy urządzeniami i sterowania ekosystemem opartym o Internet of Things. Szwajcarzy dostarczają klientom na całym świecie popularne urządzenia wereables, głownie smarwatche.
Udostępnij
5,0
1 ocena
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Polecam Smartwatch SWT05BP - Pierwsze wrażenie jest ok. Użytkuje dopiero od miesiąca i mogę teraz powiedzieć, że jestem zadowolony z wyboru Bateria trzyma parę dni, wyświetlacz ładny, solidne wykonanie.
Także mogę polecić Mantę SWT03BP, posiadam dopiero od 2 tygodni, ale mega pozytywnie jestem zaskoczony. Wszystko działa jak należy. Świetny wybór w dobrej cenie. Fajny i funkcjonalny gadżet.
Specjalista Morele | 08:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.