Udostępnij
Skomentuj

Jaki smartband do 150 zł wybrać? Polecane modele

Smartband, aby skutecznie monitorował naszą aktywność, powinien spełniać kilka podstawowych zasad.

Nie oznacza to jednak, że dobrego modelu nie znajdziemy w budżetowej wersji – opaskę monitorującą możemy kupić nawet za około 100 zł. Dla zainteresowanych taką wersją przygotowaliśmy poradnik jak wybrać najlepszy samrtband do 150 zł.

Smartband – co to jest?

Smartband to opaska monitorująca aktywność noszącego są użytkownika. Jego inne nazwy to smart bracelet, opaska fit lub opaska fitness. To urządzenie inteligentne, choć wyglądem zwykle przypomina niewinną silikonową bransoletkę. Od smartwatchów różni się przede wszystkim prostszym designem i mniejszą ilością funkcji, a często także bardziej wytrzymałą baterią i kompaktowym wykonaniem. Nie wszystkie modele posiadają też wyświetlacz – jeśli już, jest on prosty i funkcjonalny, pokazujący jedynie godzinę i podstawowe informacje. Główną funkcją smartbandów jest lifelogging, czyli bieżące monitorowanie aktywności ciała użytkownika. Urządzenie na ręce właściciela wibruje, a czasem wysyła też sygnały dźwiękowe. Jak to działa? Po wewnętrznej stronie opaski znajduje się główny trzon urządzenia – mała kieszonka, a w niej wkład przypominający pendrive. Zapisane na nim dane można odczytać za pomocą aplikacji dedykowanej dla konkretnego modelu przez producenta. Oczywiście można zainstalować ją również na komputerze czy tablecie. Opaska wybierana jest głównie przez osoby aktywnie uprawiające sport, ale może stanowić także dobrą motywację dla tych, którzy dopiero chcą zacząć to robić.

Polecane smartbandy do 150 zł

Jaki smartband do 150 zł kupić?

Smartbandy można kupić w niższej półce cenowej (do 150 zł) lub wyższej, gdzie ceny zaczynają się od 200–300 zł. Swoje modele oferują, zwykle w obu zakresach cenowych, niemal wszystkie wiodące firmy zajmujące się inteligentną technologią np. smartbandy Xioami czy smartbandy Garmin, na rynku spotkać możemy także smartband roxy czy produkowany przez znaną korporację odzieżową smartband nike. Na co warto zwrócić uwagę? Jaki smartband do 150 zł wybrać?

 • Wodoodporność – dobrze sprawdzić, czy wybrany przez nas model jest odporny na wilgoć. Smartband zwykle mamy na ręce cały dzień, zatem znacznie bezpieczniej będzie korzystać z modelu, który jest wodoodporny. Dzięki temu nie będziemy musie zdejmować go na przykład biorąc prysznic.
 • Jakość paska – po czasie pasek może się ścierać, szczególnie w tych tańszych modelach, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego dobre wykonanie, ale także na możliwość ewentualnej wymiany oraz cenę i dostępność nowego paska. Ta nie powinna być wysoka, warto jednak przygotować się na taką opcję.
 • Rozmiar – dotyczy to szczególnie osób z bardzo wąskim lub szeroki nadgarstkiem – sprawdźmy, czy model posiada regulację.
 • Wytrzymałość baterii – tutaj warto zasięgnąć rady innych użytkowników. Z dobrej baterii znane są niektóre smartbandy Xiaomi, wszystko jednak zależy od ilości funkcji, konkretnego modelu i sposoby korzystania z niego. Zwykle na jednej baterii smartband powinien wytrzymać do miesiąca.
 • Design – możemy wybrać tak klasyczny, nierzucający się w oczy model, choćby czarny klasyczny smartband Garmin czy smartband Huawei, jak i kolorowy, wzorzysty (taki może być na przykład czerwony garmin smartband).

Jakiego smartbanda wybrać? Podstawowe funkcje

Smartband Lamax BFit

Na wybór smartbanda składa się wynikowa ocen trzech kluczowych sfer. Są to cena, wygląd oraz funkcje urządzenia. Przyjrzymy się na początku tym ostatnim. Jakie opcje może posiadać samrtband? Oto podstawowe funkcje smartbandów.

 • Monitorowanie całodobowej aktywności – dotyczy to także monitorowania snu, czyli jego czasu i jakości. Niektóre modele możemy też zaprogramować tak, aby poprzez wibracje budziły nas o ustalonej porze.
 • Motywowanie do ruchu – urządzenie może powiadamiać właściciela o zbyt długim przebywaniu w bezruchu. Smartbandy z krokomierzem oraz licznikiem kalorii idealnie sprawdzi się dla osób aktywnych fizycznie, które chcą poprawić swoją kondycję i wygląd sylwetki.
 • Pulsometr – monitoruje pracę serca i kontroluje tętno. Niektóre modele mierzą też ciśnienie krwi.
 • Akcelerator – oblicza liczbę kroków zrobionych w ciągu dnia, a na jej podstawie szacuje liczbę spalonych kalorii.
 • Informacje o postępach – na przykład za pomocą diod albo sygnałów dźwiękowych.
 • Budzik – smartband wybudzi nas za pomocą delikatnych wibracji.
 • Analiza treningu, statystyki – nie wszystkie modele posiadają taką opcję, ale w części z nich można zobaczyć, jak wyglądał nasz trening w liczbach.

Prostota konstrukcji to duża zaleta smartbandów jeśli chodzi o wykorzystywanie przez biegaczy. Działa też znacznie dłużej na jednym ładowaniu niż najczęstsza alternatywa – smartwatch. Smartband dla biegaczy powinien potrafić zmierzyć i ustawić pożądany dystans, policzyć ilość spalanych kalorii i kontrolować tętno, a także zapamiętywać naszą trasę. Warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada tę ostatnią funkcję, która umożliwia wbudowany modem GPS. Ustalanie planów treningowych i motywowanie do pracy to zwykle cechy droższych modeli, jeśli jednak zależy nam na podstawowych funkcjach, bez problemu znajdziemy je w cenie do 150 zł.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.