Jaki nawilżacz powietrza parowy wybrać? Ranking nawilżaczy powietrza parowych 2024

| 0 Komentarzy
Prezentujemy ranking dziesięciu najczęściej wybieranych przez naszych klientów parowych nawilżaczy powietrza.

Nawilżacze powietrza oferowane są jako tradycyjne akcesoria wieszane na kaloryfer lub funkcjonalne urządzenia elektryczne. Wśród tych drugich wyróżnić można nawilżacze powietrza parowe, nawilżacze ultradźwiękowe oraz  nawilżacze ewaporacyjne. Nawilżacze parowe cieszą się dużą popularnością ze względu na niską cenę oraz bogatą funkcjonalność. Ciepła i sterylna mgiełka nie tylko nawilża suche powietrze, ale wraz z zastosowanymi olejkami pełni również funkcje inhalacyjne. Kupując nawilżacz powietrza parowy, warto zapoznać się wcześniej z dostępną ofertą tego typu urządzeń. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy najpopularniejsze modele w naszym sklepie.

Najczęściej wybierane nawilżacze powietrza parowe

Nawilżacz powietrza parowy – jak działa?

Suche powietrze może być przyczyną wielu dolegliwości – od złego stanu włosów i cery, poprzez chrypkę, aż po infekcje i choroby układu oddechowego. Optymalny stopień wilgotności powietrza w mieszkaniu to 40-50%, przy czym absolutne minimum wynosi 30%. O odpowiednie nawilżenie powietrza można zadbać, stosując nawilżacze parowe.

Zasada działania nawilżacza powietrza parowego jest podobna do mechanizmu np. czajnika elektrycznego. Urządzenie wyposażone jest w grzałkę, która doprowadza do wrzenia wodę znajdującą się w zbiorniku. Wskutek tego procesu powstaje ciepła para wodna, która uwalniana jest do pomieszczenia.

Nawilżacz powietrza parowy – ranking

Przed zakupem nawilżaczy powietrza parowych najlepiej zapoznać się z oferowanymi przez producentów rozwiązaniami i wybrać najlepsze. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki nawilżacz powietrza parowy wybrać?

Popularne nawilżacze powietrza parowe to nie tylko tradycyjne urządzenia o prostej budowie. Szeroka gama tego rodzaju sprzętu dotyczy również urządzeń o większej wydajności i znacznie bogatszych funkcjach. Przykładem mogą być tutaj choćby nawilżacze z jonizacją oraz nawilżacze z higrostatami.

  • Nawilżacz powietrza parowy z jonizacją – to urządzenie, które nie tylko nawilża powietrze, ale dzięki zastosowaniu wyposażenia w postaci jonizatora, jest również odpowiedzialne za tworzenie jonów ujemnych. Aniony neutralizują zawarte w powietrzu kationy, które są częstą przyczyną niedotlenienia organizmu oraz wynikającego z niego złego samopoczucia. Jonizacja pozwala oczyścić powietrze, dlatego warto używać tego rodzaju nawilżaczy np. w pomieszczeniach, w których znajdują się telewizory lub komputery.
  • Nawilżacz powietrza parowy z higrometrem – jego największą zaletą jest wyposażenie w postaci higrostatu, który mierzy poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu i steruje pracą nawilżacza. Gdy powietrze osiągnie optymalny stopień nawilżenia, higrometr wyłącza urządzenie, a kiedy poziom wilgotności powietrza spadnie – włącza je ponownie.

Decydując się na zakup nawilżacza powietrza parowego, warto wybrać urządzenie dostosowane do własnych potrzeb. Poszczególne modele różnią się m.in. mocą, wydajnością oraz wielkością zbiornika na wodę.

  • Moc nawilżacza parowego – im większa moc urządzenia, tym sprawniej ono działa, jednak ma to również przełożenie na wyższe zużycie energii elektrycznej. Wytwarzające ciepłą mgiełkę nawilżacze powietrza parowe, podgrzewają wodę, dlatego też potrzebują znacznie więcej mocy niż inne typy parowników. W przypadku nawilżaczy parowych moc oscyluje w granicach 300-2000 W.
  • Wydajność mgiełki – informuje o tym, jaką ilość mgiełki jest w stanie wytworzyć nawilżacz w określonym czasie. Wydajność mgiełki często nazywana jest także wydajnością parowania. Parametr ten wyrażany jest w litrach na dobę, mililitrach na godzinę lub gramach na godzinę. Przyjmuje się, że do nawilżenia powietrza w pomieszczeniu o wielkości 50 m2 potrzeba urządzenia o wydajności 6-7 litrów pary na dobę.
  • Powierzchnia nawilżania – to wartość określająca, jak dużą powierzchnię jest w stanie nawilżyć urządzenie. Powierzchnia nawilżania wyrażana jest w m2. Większość oferowanych nawilżaczy powietrza parowych charakteryzuje się powierzchnią nawilżania na poziomie 20-50 m2.
  • Wielkość pojemnika na wodę – im w większym zbiornik wyposażony jest nawilżacz, tym wyższy komfort jego użytkowania. Urządzeń z dużymi pojemnikami na wodę nie trzeba tak często kontrolować i uzupełniać.
  • Dodatkowe funkcje – w postaci automatycznego wyłącznika, który przerywa pracę nawilżacza, jeśli w zbiorniku zabraknie wody, wskaźnika poziomu wody, funkcji aromaterapii, funkcji kontroli poziomu nawilżenia powietrza i innych.

Nawilżacze powietrza parowe – opinie

Parowe nawilżacze powietrza cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Nie są to urządzenia drogie, choć ich regularne stosowanie przyczynia się do nieco wyższych rachunków za prąd. Pomimo tego są to urządzenia często wybierane ze względu na wysoki poziom higieny, jaki oferują. Wytworzona przez nawilżacz mgiełka jest sterylna, gdyż podgrzewanie niszczy bakterie oraz inne drobnoustroje znajdujące się w wodzie. Z tego powodu zaleca się, aby tego typu parowniki stosować w pokojach dziecięcych. Doskonale, jeśli nawilżacz powietrza parowy dla dzieci posiada funkcję aromaterapii i wyposażony jest w jonizator.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.