Jaki masażer do pleców wybrać? Czy warto?

| 0 Komentarzy
Chcesz kupić dobry masażer do pleców? Niniejszy artykuł pomoże Ci podjąć decyzję, które urządzenie wybrać.

Jaki masażer do pleców kupić? Rodzaje masażerów do pleców

Marzy Ci się masażer do pleców ręczny lub masażer do pleców elektryczny? I słusznie! Tego typu urządzenia są polecane w szczególności dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia oraz są narażone na nadmierny stres. Zamiast udawać się ciągle do masażysty, wystarczy zainwestować jednorazowo w nowoczesny podręczny sprzęt. Domowy masażer pomoże uporać się z bólem mięśniowo-stawowymi, niezależnie od jego pochodzenia oraz dostarczy spiętemu ciału odrobinę relaksu.

Kto powinien wyposażyć się w masażer do pleców? Drewniany lub elektryczny sprzęt powinny kupić osoby, którym zależy na:

  • odprężeniu ciała i zlikwidowaniu napięć nerwowych;
  • uśmierzeniu bólu głowy,
  • wymodelowaniu sylwetki;
  • załagodzeniu bólów mięśniowo-stawowych.

Czym się kierować przy zakupie masażera do stóp? Zanim wybierzesz konkretne urządzenie, warto zrobić rozeznanie na rynku, aby poznać bliżej dostępne opcje.

Masażer do pleców ręczny to prosty sprzęt, który może posłużyć do zrelaksowania się w warunkach domowych, w podróży lub nawet w pracy. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, co wpływa na jego wysoką mobilność. Dostępne są modele z obracającymi się wałkami, jak również masażer do pleców elektryczny, wyposażony we własny silnik. Leczniczy masaż można wykonywać nawet kilka razy dziennie, w zależności od zapotrzebowania.

Masażer do pleców drewniany służy do wykonywania masażu klasycznego oraz akupresury. Zazwyczaj składa się on z drewnianych, połączonych ze sobą koralików, stąd też jego druga nazwa – masażer do pleców kulki. Sprzęt jest polecany przy bólach mięśniowo-stawowych, dolegliwościach kręgosłupa oraz u osób chorujących na reumatyzm. Jego zadaniem jest poprawa krążenia krwi oraz zniwelowanie napięć mięśniowych w obrębie barków, karku i pleców. Jest to najtańszy typ masażera spośród modeli dostępnych na rynku.

Masażer do pleców na fotel to jedno z droższych urządzeń, które można montować w dowolnym miejscu – na krześle, fotelu, kanapie, a nawet wewnątrz samochodu. W szczególności popularny jest masażer do pleców shiatsu wyposażony w żelowe głowice do masowania oraz punktowy wałek. Sprzęt korzysta dodatkowo z funkcji podgrzewania, dzięki czemu mięśnie się rozluźniają i efekty płynące z masażu są jeszcze bardziej zadowalające.

Masażer do pleców mata to urządzenie, które łączy w sobie cechy masażera do pleców i ramion oraz masażera karku. Sprzęt został wyposażony w głowice, które potrafią wykonywać koliste i miękkie ruchy niczym ludzkie dłonie. Połączenie różnych technologii, podgrzewania oraz masażu rolkowego i wibracyjnego, dostarcza wspaniałego relaksu po ciężkim dniu w pracy. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że materiał, z którego wykonano matę, można prać w pralce. Dzięki temu bez problemu da się go utrzymać w czystości.

Polecane masażery

Jakie funkcje dodatkowe są ważne zakupie masażera do pleców?

Jak wybrać dobry masażer do pleców? Sprzęt da się kupić już za około 100 złotych, w tej cenie otrzymasz jednak urządzenie korzystające z prostych technologii, o niewielkiej mocy i ograniczonej liczbie funkcji. Tyle kosztuje najczęściej masażer ręczny, którego wadą jest konieczność samodzielnego wykonywania ruchów masujących, co może być męczące dla użytkownika. Lepiej przeznaczyć na zakup wyższy budżet i tym sposobem otrzymać wyższą jakość.

O wiele chętniej wybierany niż tani masażer do pleców kulki jest sprzęt elektryczny, np. masażer do pleców na fotel lub mata masująca. Produkt jest dostępny w wersji przewodowej, która wymaga podłączenia do źródła prądu i bezprzewodowej, wyposażonej w baterie lub akumulator. To drugie rozwiązanie pozwala na większą swobodę ruchu podczas użytkowania – z urządzenia można bowiem korzystać praktycznie wszędzie, w tym także będąc w podróży.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wyświetlacz. Niektóre modele umożliwiają szybki podgląd wybranych funkcji, a nawet sterowanie za pomocą dotykowego ekranu. Bardzo istotne są także rodzaje wykonywanych masaży do wyboru. Im jest ich więcej, tym lepiej, bo wtedy urządzenie będzie bardzo uniwersalne. Przykładowo, masażer do pleców Beurer z wyższej półki ma aż 3 różne programy masażu – głębokie shiatsu, rolowanie oraz masaż kołyskowy typu swing. Dzięki temu można go dostosować do potrzeb użytkownika.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Masażer do pleców shiatsu, a także inne rodzaje urządzeń, powinny pozwalać użytkownikowi kontrolować prędkość oraz intensywność masowania. Dobrze by było, gdyby sprzęt miał również dodatkowe funkcje, takie jak:

  • kółka do akupresury;
  • możliwość ustawienia czasu masażu;
  • ogrzewanie;
  • parowanie z odtwarzaczem muzycznym;
  • podkładka na zapachowe świece;
  • rolki do kompleksowego masażu pleców;
  • zdalne sterowanie, za pomocą pilota lub poleceń głosowych;
  • zwalczanie cellulitu.

Popularni producenci i cena masażerów do pleców

Ile kosztuje masażer do pleców mata lub masażer ręczny? Urządzenia te występują w bardzo szerokim przedziale cenowym. Najtańsze modele drewniane da się kupić już za kilkanaście złotych, natomiast proste sprzęty ręczne są dostępne za około 100 złotych. Tymczasem bardziej rozbudowane i wielofunkcyjne masażery to już wydatek rzędu nawet 500-1000 złotych. Najdroższe są wspomniane maty masujące oraz modele antycellulitowe.

Jaką markę wybrać? Warto zwrócić uwagę na masażer do pleców Beurer. Modele ręczne, zasilane sieciowo, są dostępne w cenie od 100 do 400 złotych. Użytkownik dostaje do dyspozycji przynajmniej 2 programy masażu, może liczyć np. na akupresurę i masaż punktowy. Niektóre masażery Beurer oferują również podgrzewanie wybranych części ciała i relaksowanie w ten sposób mięśni. Sprzęt tego producenta wyróżnia wysoka jakość wykonania.

W podobnej cenie kupisz Sanitas, masażer w postaci pasa na plecy. Urządzenie stymuluje przez skórę nerwy oraz mięśnie i w ten sposób likwiduje dolegliwości bólowe. Poza relaksacją można je wykorzystać również do rehabilitacji i modelowania sylwetki. Sterowanie jest bardzo proste i intuicyjne, odbywa się za pomocą prostego panelu wyposażonego w przyciski i wyświetlacz LCD. Dostępne są aż 4 programy terapeutyczne.

Nieco droższy jest masażer Medisana, zainspirowany chińskimi technikami masażu shiatsu. Urządzenie zapewnia kojący masaż szyi, karku, a także wszystkich części pleców. Obrotowe głowice masujące poruszają się zarówno od góry do dołu, jak i od lewej do prawej i od tyłu do przodu. Użytkownik może również włączyć funkcję podgrzewania oraz masaż wibracyjny w siedzisku. Sprzęt jest zasilany sieciowo, natomiast sterowanie odbywa się za pomocą wygodnego bezprzewodowego pilota.

Na rynku spotkasz również masażer Xiaomi. Cena urządzenia wyposażonego w głowicę do dużych partii mięśniowych, nasadkę relaksacyjną do masażu ramion oraz końcówkę docierającą do tkanek głębokich, wynosi niecałe 700-800 złotych. Masażer jest niewielkich rozmiarów, zasila się go sieciowo. Sprzęt zapewnia kilka różnych trybów pracy, w zestawie znalazła się również bardzo praktyczna torba do przechowywania i przenoszenia.

Czy warto kupić masażer do pleców?

Czy warto zainwestować w dobry masażer do pleców? Zdecydowanie tak! Tego typu sprzęt coraz częściej stanowi wyposażenie nie tylko domu, ale i biura. W szczególności powinny z niego korzystać osoby, które prowadzą siedzący tryb życia lub pracują na stojąco. Korzyści dla zdrowia, jakie płyną z użytkowania masażerów, drewnianych czy też elektrycznych, są nieocenione. Nie dość, że gwarantują one relaks, to jeszcze niwelują stres, łagodzą napięcia nerwowe oraz poprawiają krążenie krwi.

Dobrej jakości masażery do pleców są uniwersalne – z ich pomocą można masować różne części ciała. Dostępne na rynku modele pomagają w leczeniu takich przypadłości, jak:

  • ból głowy;
  • cellulit;
  • reumatyzm;
  • zaburzenia w funkcjonowaniu narządów (np. wątroby lub żołądka).

Regularny masaż jest polecany także dla osób, które mają problemy z krążeniem krwi w kończynach dolnych lub są narażone na obciążenie kręgosłupa wskutek częstego i długiego prowadzenia pojazdu.

Użytkowanie urządzeń takich jak masażer do pleców shiatsu czy też mata masująca na fotel nie powinno sprawić problemu. W większości przypadków wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę i uruchomić konkretny program. Następnie trzeba przyłożyć sprzęt do wybranej części ciała lub po prostu wygodnie się rozsiąść. Im bardziej zaawansowany model, tym więcej ustawień można zmieniać zgodnie z preferencjami. Masaż może trwać od 15 do nawet 30 minut, w zależności od zaleceń producenta.

Regularnie stosowany masażer do pleców ręczny lub elektryczny remedium na stres i rozmaite dolegliwości bólowe. Inwestycja zwraca się naprawdę szybko, po zaledwie kilkukrotnym użyciu. Najchętniej wybierane modele to takie, które posiadają więcej funkcji niż tylko masaż klasyczny wibracyjny. Niektóre z nich potrafią naciskać konkretne punkty na ciele, niczym sprzęt do akupresury, inne oferują nagrzewanie światłem czerwonym.

O czym należy pamiętać podczas zakupu urządzenia masującego do pleców? Aby mieć pewność co do bezpieczeństwa sprzętu, warto wybierać profesjonalny masażer do pleców sprawdzonej marki, takiej jak wspomniane już Xiaomi, Beurer, Medisana czy też Sanitas. Produkty tych firm są renomowane i posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Odradzamy zaopatrywanie się w tzw. no name, ponieważ ich użytkowanie może się skończyć bardzo źle, np. poskutkować pogorszeniem stanu zdrowia.

Niestety nie każdy może używać masażera do pleców, dlatego przed zakupem warto porozmawiać ze swoim lekarzem o ewentualnych przeciwwskazaniach. Masażer do pleców, Beuer lub innej marki może zaszkodzić osobom, u których zdiagnozowano:

  • choroby i stany zapalne skóry;
  • infekcje bakteryjne;
  • łamliwość kości;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • ostre stany zapalne;
  • zakrzepicę;
  • zaawansowaną osteoporozę;
  • zapalenie żył;
  • żylaki w zaawansowanym stadium.

Opinie na temat różnych modeli, recenzje produktów, a także konsultacja medyczna, pomogą wybrać odpowiedni sprzęt i dostosować go zgodnie z potrzebami.

Udostępnij
4,8
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.