Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-kontroler-do-xbox-one-wybrac-czy-warto/15067/ 2020-11-24 14:03:13.000000

Jaki kontroler do Xbox One wybrać? Czy warto?

Na rynku dostępnych jest wiele kontrolerów do konsoli Xbox One. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie.

Oferta kontrolerów, które można stosować wraz z konsolą Xbox One wcale nie jest mała. Możemy zdecydować się zarówno na oryginalne kontrolery od Microsoftu, jak i na tańsze wersje innych producentów. Jak wybrać odpowiedni pad do konsoli Xbox One? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaje kontrolerów Xbox One

Niektórym posiadaczom Xbox One, szczególnie tym początkującym, wydaje się, że w przypadku popularnej konsoli da się korzystać wyłącznie z oryginalnego kontrolera. Nie jest to prawdą, bo na rynku można znaleźć sporo urządzeń do sterowania sprzętem stworzonych przez innych producentów niż Microsoft. Zresztą amerykański gigant sam udostępnia użytkownikom nie jeden, a kilka wariantów. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, aby uniknąć rozczarowania związanego z nietrafionym wyborem.

Z jakimi rodzajami kontrolera bezprzewodowego Xbox One spotkasz się w sklepach? Rozróżnia się głównie akcesoria Microsoftu i pozostałych, mniej znanych marek opracowujących gadżety kompatybilne z platformą — zazwyczaj sprawdzają się one świetnie pomimo alternatywnego pochodzenia. Podziału dokonuje się również w zależności od typu integracji pada Xbox — wspomnianej już bezprzewodowej oraz przewodowej. Ta pierwsza opcja cieszy się uznaniem szerszego grona osób.

Polecane kontrolery do Xbox One

Czy kontrolery do Xbox One są kompatybilne z innymi urządzeniami?

To pytanie pojawia się bardzo często w internetowych forach, gdzie gracze dzielą się swoimi doświadczeniami. Odpowiedź brzmi: tak, da się podłączyć pada Xbox One chociażby do komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB albo dedykowanego adaptera Bluetooth. System Windows powinien automatycznie rozpoznać urządzenie i zainstalować właściwe sterowniki. Po kilku maksymalnie kilkunastu sekundach kontroler będzie gotowy do pracy.

Pamiętaj jednak, że nie ze wszystkimi sprzętami zintegrujesz pad Xbox One. Czy pasuje do 360 — innej wersji konsoli? Niestety nie i zasada ta działa również w odwrotną stronę. Żeby cieszyć się wirtualną rozrywką na nowszej edycji platformy Microsoftu, trzeba kupić oryginalne akcesorium przeznaczone dla niej i wariantów z tej samej serii. Jeżeli zatem posiadasz Xbox One S lub Xbox One X i zaopatrzyłeś się w pada do Xbox One, nie musisz martwić się o zgodność. Każdy z tych trzech modeli ma poza tym własną odsłonę gadżetu w różnych wersjach kolorystycznych — więcej na ich temat poniżej.

Bezprzewodowy kontroler Xbox One

Kontroler bezprzewodowy do Xbox One to podstawowa i najstarsza opcja dostępna obecnie na rynku. Przeczytałeś powyżej, że jest kompatybilny także z Xbox One S, Xbox One X oraz PC. Cechuje go najmniejsza liczba funkcji i słabsze parametry techniczne w porównaniu do ulepszonych odpowiedników przygotowanych z myślą o wspomnianych już wydaniach Xbox One S i Xbox One X. Te odznaczają się w szczególności dalszym zasięgiem łączności Bluetooth, obecnością gniazda mini jack na słuchawki i szeroką gamą możliwości, jeśli chodzi o personalizację.

Jak podłączyć pada do Xboxa One S albo Xboxa One X? Ogólnie rzecz biorąc, proces przebiega podobnie do tego opisanego wcześniej, gdy była mowa o komputerze stacjonarnym. Najpierw należy włączyć konsolę, a następnie umieścić wewnątrz kontrolera naładowaną baterię lub akumulator. Później trzeba nacisnąć i przytrzymać środkowy guzik charakterystyczny dla całej serii platform gamingowych od Microsoftu.

W trakcie tej czynności zacznie on migać, zmiana podświetlenia na ciągłe poinformuje Cię o odnalezieniu urządzenia sterującego przez sprzęt. Na koniec pozostaje użyć klawisza wiązania i wszystko gotowe. Procedura zajmie Ci maksymalnie kilka minut, a w razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji zajrzyj do instrukcji — jeśli tam nie znajdziesz odpowiednich wskazówek, szukaj pomocy na oficjalnej stronie internetowej Microsoftu. Problemy mogą być związane wówczas z wadą fabryczną modułu Bluetooth.

Xbox Elite series 2 – czy warto ?

Xbox Elite Series 2 to najnowszy, zaawansowany technologicznie kontroler bezprzewodowy stworzony dla amatorów i profesjonalistów. Model wyposażono w innowacyjne rozwiązania — dzięki nim stał się o wiele wydajniejszy i wygodniejszy od swoich poprzedników. Na uwagę zasługują w nim chociażby specjalne drążki z regulowanym oporem ruchu oraz ciekawy, ergonomiczny kształt — oba atrybuty zapewniają komfortową rozgrywkę. Ze względu na ten aspekt, warto przynajmniej zastanowić się nad jego kupnem.

Różnice Xbox elite vs Xbox elite series 2

Czym różni się Xbox Elite Series 2 od pierwszej odsłony pada? Przede wszystkim ceną, bo starszy wariant kosztuje oczywiście mniej. Poza tym we wprowadzonym niedawno akcesorium nie da się wymienić akumulatora, co było realne w standardowym Xbox Elite. Zamiast tego producent w zestawie dostarcza stację ładującą z baterią aktywną przez 40 godzin. Poprawiono również trwałość i zadbano o więcej funkcji personalizacji gadżetu.

Opinie ekspertów, którzy mieli okazję testować nowy model, są rozmaite. Jedni wychwalają jego zalety i ogłaszają najlepszym urządzeniem sterującym konsolami, a drudzy tonują nastroje i zdecydowanie nie polecają zakupu. Sceptycy argumentów upatrują w odmienionym sposobie uzupełniania energii oraz wysokim wydatku, jaki trzeba ponieść. Mimo to plusy raczej przeważają nad minusami i sprzęt ostatecznie okazuje się naprawdę świetny i godny uwagi gamerów.

Wybierając konkretny wariant kontrolera dla siebie, pamiętaj, że priorytet powinna stanowić wygoda podczas gry. Bez niej wirtualna rozgrywka z wykorzystaniem platformy Xbox staje się trudniejsza i niejednokrotnie irytująca, a ma przecież dostarczać Ci radości. Zastanów się jednocześnie nad dodatkowymi funkcjami — jeśli większości nie potrzebujesz, być może nie warto przepłacać i postawić na starsze, ale wciąż dobre rozwiązanie. Upewnij się ponadto co do kompatybilności interesującej Cię opcji z poszczególnymi wersjami Xboxa oraz z PC. Wszystkie najciekawsze akcesoria znajdziesz w ofercie sklepu Morele.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)