Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaki grzejnik elektryczny do 100 zł wybrać?

Oferta tanich grzejników elektrycznych jest bardzo szeroka. Jak wybrać dobry grzejnik elektryczny do 100 zł?

Jakie są rodzaje tanich grzejników elektrycznych?

Grzejniki elektryczne stanowią dość różnorodną grupę urządzeń. Ogrzewanie elektryczne cieszy się sporym zainteresowaniem, a to powoduje, że asortyment grzejników tego typu jest szeroki. Nawet wśród tanich grzejników do 100 zł można znaleźć rozwiązania różnego typu:

 • Grzejniki elektryczne konwektorowe – niewielkie i lekkie urządzenia, które działają w oparciu o zjawisko konwekcji cieplnej. To grzejniki, które bardzo szybko się rozgrzewają i zaczynają intensywnie ogrzewać powietrze, ale równie szybko stygną, gdy zasilanie zostanie odcięte.
 • Grzejniki elektryczne olejowe – nieco cięższe grzejniki, w których wnętrzu znajduje się olej. Grzejniki te nagrzewają się odrobinę wolniej niż grzejniki konwektorowe, ale za to dłużej utrzymują temperaturę, gdy zasilanie zostanie odcięte.
 • Grzejniki elektryczne halogenowe – najbardziej specyficzne urządzenia, w których elementem grzewczym są halogeny, które emitują temperaturę oraz światło. To dobry wybór do nieogrzewanych budynków w trakcie budowy lub remontu.

Polecane grzejniki elektryczne do 100 zł

Powyższe warianty kaloryferów elektrycznych to najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń. Grzejniki na prąd w tej cenie mogą być dobrym wyborem do dogrzewania domów, pomieszczeń gospodarczych, a także biur i zapleczy.

Atutem niewielkich grzejników na prąd jest ich mobilność oraz fakt, że wystarczy podłączyć je do źródła zasilania, by zyskać sprawne i funkcjonalne.

Jak wybrać grzejnik elektryczny?

Kaloryfery elektryczne są dostępne w wielu różnych wariantach, a w przedziale do 100 złotych wybór jest całkiem spory. By wybrać odpowiedni model urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

 • Rodzaj urządzenia – kaloryfer elektryczny to popularny sprzęt do ogrzewania i dogrzewania pomieszczeń. W przedziale cenowym do 100 złotych można znaleźć nie tylko najpowszechniejsze grzejniki konwektorowe, ale również grzejniki olejowe oraz halogenowe. Alternatywą mogą być również farelki i termowentylatory. Urządzeniami, które są najbardziej zbliżone do grzejników centralnego ogrzewania, są grzejniki konwektorowe lub olejowe. Grzejniki olejowe są najczęściej dostępne w formie wolnostojącej, a konwektorowe można kupić w formie wolnostojącej lub wiszącej.
 • Sposób montażu – grzejnik elektryczny na ścianę jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie zależy nam na mobilności urządzenia. Grzejniki elektryczne stojące to dobry wybór, gdy mobilność jest dla użytkownika priorytetem i wówczas, gdy kaloryfera nie można zawiesić na ścianie.
 • Moc urządzenia – to parametr, który jest ściśle powiązany ze sprawnością cieplną grzejnika. W przedziale cenowym do 100 złotych można znaleźć grzejniki o mocy od 500 do 2000 W. Im wyższa moc, tym większy potencjał grzewczy i tym większe pomieszczenie uda się ogrzać. Szacuje się, że jeden kaloryfer na prąd o mocy 2000 W jest w stanie ogrzać pomieszczenie o powierzchni 20 metrów kwadratowych.
 • Wymiary grzejnika – to istotne, by urządzenie nie zajmowało zbyt wiele miejsca. Warto sprawdzić całkowite wymiary grzejnika i upewnić się, że bez problemu zmieści się tam, gdzie planujemy go umieścić.
 • Sterowanie i funkcjonalność – ogrzewacz elektryczny może być wyposażony w zróżnicowane funkcje. Jedną z nich jest regulacja intensywności działania, czyli termostat. W przedziale cenowym do 100 złotych znajdziemy zarówno grzejniki elektryczne energooszczędne z termostatem, jak również urządzenia bez tego typu regulacji.
 • Zabezpieczenia – warto zwrócić uwagę na to, czy piecyk elektryczny do ogrzewania pomieszczeń, który mamy na oku, posiada termostat oraz funkcję zapobiegania przegrzaniu się urządzenia. Niektóre kaloryfery na prąd posiadają automatyczny wyłącznik, który uruchamia się, gdyby urządzenie pracowało zbyt długo, przewróciło się lub wykazało innego typu usterkę.
 • Design urządzenia – bez względu na to, czy zdecydujemy się na grzejnik elektryczny naścienny czy też wolnostojący, urządzenie nie powinno szpecić pomieszczenia (w szczególności reprezentacyjnego). Warto dobrać grzejnik tak, by pasował do estetyki wnętrza. Nawet w przedziale cenowym do 100 złotych możemy wybierać spośród grzejników w różnych rozmiarach i kolorach.
 • Marka – ekonomiczne grzejniki elektryczne są obecne w asortymencie wielu różnych marek. Warto wybierać jednak te urządzenia, które są oferowane przez renomowanych producentów.

Czy warto stosować ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym?

Ogrzewanie elektryczne kojarzy się z ekstremalnie wysokimi rachunkami za prąd i z wątpliwą wygodą użytkowania. W dużej mierze jest to stereotyp, w którym jednak tkwi jakaś część prawdy. Ogrzewanie elektryczne będzie drogie, jeśli jest niewłaściwie użytkowane, a budynek nie posiada odpowiednich izolacji. Gdy sięgnie się po oszczędny grzejnik na prąd i dogrzewa się nim pomieszczenia w ocieplonym budynku, to zużycie energii nie będzie aż tak duże.

Grzejniki elektryczne mają swoje mankamenty, ale mają również sporo zalet, które sprawiają, że warto sięgnąć po piecyki elektryczne energooszczędne. Do najważniejszych atutów ogrzewania wnętrz przy pomocy grzejnika elektrycznego należą:

 • Niska cena zakupu urządzeń grzewczych – grzejniki elektryczne są naprawdę niedrogie. Wystarczy zakupić grzejnik elektryczny wiszący lub stojący, podłączyć do gniazdka i użytkować. Nie trzeba martwić się instalacją centralnego ogrzewania i robić kotłowni. Grzejniki użytkuje się punktowo i to praktycznie od razu po zakupie.
 • Swoboda użytkowa – wiele grzejników elektrycznych to urządzenia mobilne, a część z nich jest przystosowana zarówno do zawieszenia na ścianie, jak i do postawienia na podłodze.
 • Możliwość sprawnego dogrzewania pomieszczeń w okresie przejściowym – grzejniki elektryczne doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie w okresie jesiennym i wiosennym bywa zimno, ale centralne ogrzewanie nie funkcjonuje w tym okresie.
 • Dobra alternatywa dla ogrzewania gazowego, gdy w budynku i tak nie ma instalacji gazowej – w budynkach, w których nie ma instalacji gazowej, pompy ciepła lub dostępu do ogrzewania z sieci ciepłowniczej, energooszczędny grzejnik na prąd będzie bardzo dobrym i niezależnym rozwiązaniem.
 • Łatwy montaż i estetyka urządzeń grzewczych – grzejniki elektryczne są kompaktowe, mają przyjemny design i łatwo je zamontować.

Niedrogie grzejniki elektryczne sprawdzą się w wielu sytuacjach. By wybrać odpowiedni model, warto porównywać różne rozwiązania, sprawdzać parametry i aktualne trendy zakupowe w tej kategorii. Zakup urządzenia tego typu to inwestycja w komfort cieplny, dlatego nie warto podejmować decyzji pochopnie.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.