Udostępnij
Skomentuj

Jaki film na Walentynki? Co obejrzeć 14 lutego?

Jak wybrać film na seans walentynkowy? Jaki film będzie odpowiedni na Walentynki?

Domowy seans filmowy to popularny sposób spędzania Walentynek i świetne rozwiązanie na wiele innych okazji. Wspólne oglądanie ciekawych filmów dostarcza miłych wrażeń i jest bardzo relaksujące. Kluczem do sukcesu jest jednak dobór odpowiedniego filmu.

Polecane telewizory

Jak wybrać fajny film na Walentynki?

Zanim zdecydujemy się na konkretną kategorię filmową, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  • Jakie gatunki filmowe lubimy? Choć Walentynkowe seanse kojarzą się głównie z komediami romantycznymi i miłosną tematyką, to nie brak osób, które chętniej obejrzałyby w tym dniu Gwiezdne Wojny lub jakąś ciekawą animację. Film na Walentynki warto więc dobrać nie tyle w oparciu o to, co wybierają inni, ale uwzględniając indywidualny gust filmowy samego siebie oraz partnera lub partnerki.
  • Jaki mamy nastrój? Czasami bywa tak, że w Walentynki ma się ochotę na obejrzenie romantycznego filmu o miłości, który wyciśnie łzy wzruszenia nawet z największych twardzieli, ale innym razem możemy mieć ochotę na coś ekstremalnie zabawnego lub na niszową produkcję. Dlatego też trudno wybrać film na walentynkowy seans z półrocznym wyprzedzeniem, gdyż warto dopasować repertuar do aktualnego samopoczucia uczestników seansu.
  • Gdzie będziemy oglądać film? Szukając filmu na Walentynki, warto od razu zastanowić się, czy wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup filmu na DVD lub Blu-Ray, czy też może obejrzenie go w serwisie filmowym, w telewizji lub w kinie. Jeśli stawiamy na seans domowy, to najbezpieczniej jest kupić film na nośniku (eliminujemy ryzyko, że kiepskie łącze internetowe uniemożliwi oglądanie wybranej produkcji).

Jaki film na Walentynki?

Katalog filmów, które można wybrać do oglądania w Walentynki jest niezwykle szeroki. Choć przy wyborze warto kierować się, przede wszystkim, upodobaniami oglądających, to warto też uwzględnić specyfikę samych Walentynek i wziąć pod uwagę filmy z kategorii:

  1. Romantyczne komedie – to jedna z najpopularniejszych kategorii filmowych w okresie Walentynek. Komedie romantyczne dominują wówczas w kinach, są oglądane w sieci, a także kupowane na DVD. Produkcje tego typu zapewniają cały kalejdoskop wrażeń – od wzruszenia aż po wybuchy śmiechu w najbardziej zabawnych momentach. Za klasykę komedii romantycznych można uznać popularny film „Love Actually” (To właśnie miłość), który był inspiracją dla wielu innych produkcji, jak „Po prostu przyjaźń” z Maciejem Zakościelnym, Agnieszką Więdłochą i Sonią Bohosiewicz.
  2. Dramaty – to kolejna z najbardziej lubianych kategorii filmowych. Dobry dramat psychologiczny lub o tematyce społecznej, rodzinnej lub obyczajowej to film, który zmusi do refleksji, pozwoli na zmianę perspektywy. Ciekawym filmem tego typu może być „Opowieść o miłości i mroku” – to debiut reżyserski Natalie Portman i historia życia jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku – Amosa Oza.
  3. Polskie kino – Walentynki to świetna okazja, by sięgnąć po film polskiej produkcji i to niekoniecznie musi być romantyczny film na Walentynki. To okazja, by sięgnąć po klasyczne polskie filmy, jak „ albo po nowsze produkcje, jak „Sztuka kochania”, „Bogowie”, „Ida” lub „Papusza”.

Jeśli powyższe rodzaje produkcji filmowych nie przypadły nam do gustu, nic straconego. Wybór może paść także na:

  • Filmy podróżnicze – dobry film na Walentynki może być kinem typowo podróżniczym, turystycznym. Jeśli macie duszę podróżników lub planujecie wyprawę życia, to Walentynki mogą być świetną okazją na seans tego typu. Możecie wybrać fabularny film z podróżą w tle albo zdecydować się na typowo turystyczną produkcję. Przykładem filmów tego typu jest cała seria „Podróże marzeń”, w której znaleźć można produkcje o miastach oraz krajach europejskich, jak również o bardziej egzotycznych kierunkach.
  • Animacje – jeśli jesteście miłośnikami filmów animowanych, to także w Walentynki możecie sięgnąć właśnie po ten rodzaj produkcji. Jeśli ze wszystkimi nowościami jesteście już na bieżąco, to warto rozważyć odświeżenie klasyki i sięgnąć po serię animacji o Asteriksie.
  • Koncerty – dobra muzyka to także znakomity pomysł na walentynkowy seans. Wiele kapeli oraz wielu wykonawców wydaje DVD z najlepszych koncertów.
  • Seriale – oglądanie seriali cieszy się ekstremalnie dużą popularnością. W Walentynki można nadrobić zaległości w ulubionej serii lub odświeżyć sobie jeden ze znanych i ulubionych seriali. Z uwagi na zbliżającą się premierę finałowego sezonu „Gry o Tron” warto rozważyć obejrzenie dotychczasowych sezonów ponownie, a Walentynkowy wieczór może być świetnym pretekstem do wcielenia tego planu w życie.

Jeśli wciąż zastanawiacie się, jak spędzić Walentynki, film, dobre jedzenie i wygodna sofa to zestaw, który może okazać się planem idealnym. Ponieważ pogoda w lutym bywa kapryśna i chłodna, unikniemy konieczności wychodzenia na miasto, a domowy seans filmowy może być zarówno romantyczny, jak i niezwykle wygodny.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.