Udostępnij
Skomentuj

Jaka wyprawka do przedszkola dla 2, 4 i 5-latka? Co kupić dla dziecka?

Jak zadbać o odpowiednią wyprawkę dla przedszkolaka? Co warto kupić?

Jak przygotować się do wyprawki?

Na początek, kilka tygodni przed pójściem dziecka do przedszkola lub zerówki, dobrze jest zaprowadzić malucha w nowe miejsce. Oprowadzić po terenie przedszkola, zapoznać z panią wychowawczynią, pokazać gdzie znajdują się szatnie, sale zabaw, a gdzie jadalnia, a także pokazać dziecku ogród z placem zabaw. Można także zachęcić przyszłego przedszkolaka do kilkuminutowej zabawy na świeżym powietrzu, aby wzbudzić w nim już teraz pozytywne skojarzenia i wspomnienia. Tak, aby pierwszego dnia nie czuł się wyobcowany i zestresowany. Rozmowa z przyszłą panią wychowawczynią, także może zadziałać na takiego malucha uspokajająco. Podczas takiej wizyty należy uświadomić przyszłemu przedszkolakowi, że to będzie teraz jego nowe miejsce do zabawy, ale także do nauki. 

Samą wyprawkę należy skompletować odpowiednio wcześnie. Tak, aby nie okazało się, że czegoś zabrakło i na ostatni moment szukamy w sklepach na przykład gumki do ścierania. Dobrze jest zrobić na spokojnie listę rzeczy, które musimy kupić i na bieżąco odhaczać to, co mamy już w koszyku, aby niczego nie zapomnieć i nie przeoczyć.

Co należy zakupić do wyprawki do zerówki lub przedszkola?

 1. Tornister – najlepiej usztywniany, aby wymusić na dziecku odpowiednią, wyprostowaną postawę. 
 2. Piórnik – taki, w którym dziecku łatwo będzie zachować porządek i znaleźć potrzebne przybory, dlatego najlepszy będzie taki, w którym każdy z przyborów szkolnych będzie miał swoją osobną przegródkę.
 3. Zeszyty – najlepiej różne. W linię, w kratkę i gładkie.
 4. Długopisy – jeden długopis to za mało. Dziecko może go zgubić bądź może się wypisać. Dobrze jest mieć zapasowy, aby nie stresować niepotrzebnie przedszkolaka.
 5. Ołówki – podobnie jak z długopisami, lepiej mieć komplet.
 6. Gumki do ścierania
 7. Kredki
 8. Markery i flamastry
 9. Farby
 10. Pędzle do farb
 11. Bloki szkolne
 12. Nożyczki – koniecznie te z serii dla dzieci, ponieważ są one wykonane w taki sposób, aby dziecko nie zrobiło sobie nimi krzywdy.
 13. Temperówka
 14. Klej
 15. Masy plastyczne: plastelina, modelina, piaskolina
 16. Bibuła
 17. Obuwie na zmianę – z białą podeszwą, wygodne, najlepiej na rzepy.
 18. Worek na obuwie na zmianę
 19. Strój do ćwiczeń – jeżeli dziecko będzie uczęszczać na zajęcia wf-u bądź korekcyjnych. Zazwyczaj są to granatowe bądź czerwone spodenki i biała koszulka. W przedszkolu trzeba dowiedzieć się, czy nie będą potrzebna dodatkowa para obuwia. 

Należy pamiętać, że wyprawka dla 2, 4, czy 5-latka może się od siebie różnić w zależności do tego, jak samodzielne jest dziecko (czy używa pieluch, czy nie), a także, na jakie zajęcia nastawione jest przedszkole. 

Powyższa lista jest listą ogólną, ale dobrze jest udać się na spotkanie organizacyjne w przedszkolu i dowiedzieć się, czy na przykład niektóre z tych przedmiotów nie są finansowane przez przedszkole, albo z budżetu rodzicielskiego. 

Oprócz tego należy się upewnić, czy przedszkole zapewnia ręczniki, mydełka, pastę do zębów, szczoteczki i papier toaletowy. Jeżeli nie, będzie trzeba i w takie przybory zabezpieczyć dziecko. Jeżeli maluchy w przedszkolu leżakują, trzeba wziąć także pidżamę i dowiedzieć się, czy pościel jest zapewniania przez przedszkole, czy trzeba mieć swoją.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.