Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/jaka-myjke-cisnieniowa-kupic-na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze/796/ 2020-06-22 12:41:13.000000

Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Myjka ciśnieniowa to produkt do zadań specjalnych. Umyjesz nią każdą powierzchnię. Jaką myjkę kupić?

Czym jest myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa to narzędzie dedykowane osobom, które cenią sobie swój wolny czas. Dzięki myjce sprzątanie jest niezwykle proste, a Ty masz dodatkową wolną chwilę. Za pomocą tego wielofunkcyjnego sprzętu wyczyścisz meble, auto oraz dom i zaoszczędzisz pieniądze. Koniec z wydawaniem dodatkowej sumy na profesjonalne czyszczenie samochodu! Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka za pomocą wbudowanej pompy generuje natrysk wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Stamtąd ciecz doprowadzana jest do pistoletu natryskowego i aplikowana przez końcówkę, którą w każdej chwili możesz odkręcić i zamienić na taką, o innym kształcie. Jej rodzaj dobierz pod względem wykonywanej przez Ciebie czynności. Myjka ciśnieniowa — jaką kupić do domu lub samochodu? Odpowiedzmy na to pytanie, przyglądając się najważniejszym parametrom sprzętu.

Myjka ciśnieniowa — jaka moc i parametry?

Przed zakupem tego wielofunkcyjnego narzędzia, koniecznie przeanalizuj wszystkie parametry. Z pewnością podpowiedzą Ci, jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się w Twoim domu. Zwróć szczególną uwagę na moc urządzenia. Im większa, tym wyższy napór roboczy (uśredniona wartość ciśnienia produkowanego przez pompę). Najtańsze modele posiadają 1200-1600 W, a profesjonalne nawet 2500-3000 W.   Kolejnym istotnym atrybutem okazuje się długość węża. Świadczy ona o zasięgu pracy myjki ciśnieniowej — im dłuższy wąż, tym urządzenie jest bardziej mobilne, a użytkowanie wygodniejsze. Jaką długość wybrać? 5-metrowy wąż sprawdzi się w małych i średnich ogrodach oraz tarasach, 10-metrowy w tych bardziej przestronnych.   Ważnym parametrem jest także nacisk maksymalny i roboczy. To właśnie one są podstawą do porównywania między sobą różnych modeli. Sprzęt do specjalistycznego lub amatorskiego użytku ma sporą rozpiętość mocy, od 65 do nawet 170 barów. Warto dokładnie poznać możliwości oraz specyfikację wybranego narzędzia. Jeżeli chcesz zainwestować w profesjonalny produkt o wysokiej sile, pamiętaj że zbyt duży napór wody uszkodzi czyszczoną powierzchnię.

Polecane myjki ciśnieniowe

Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Poznaj dodatkowe wyposażenie urządzenia

Dodatkowe elementy wyposażenia myjki ciśnieniowej zwiększają wydajność pracy, bo umożliwiają jeszcze dokładniejsze i sprawniejsze mycie każdego podłoża czy materiału. Użytkownicy najczęściej sięgają po dysze, szczotki i pojemniki na detergenty.

Zestaw dyszy i szczotek

Szczotki znacząco zwiększają funkcjonalność myjek ciśnieniowych. Jaką wybrać, by móc cieszyć się jeszcze większą skutecznością działania? Lanca słynie ze swojej uniwersalności (bardzo często znajduje się w podstawowych wyposażeniu myjek). Końcówka typu T-Racer jest świetna do pielęgnacji patio i kostki brukowej. Szczotka rotacyjna z opcją pianownicy to element doceniany przez właścicieli samochodów, ponieważ doskonale czyści felgi, karoserie, a nawet plandeki ciężarówek.

Zbiornik na detergent — warto mieć go w swojej myjce ciśnieniowej

Sporym udogodnieniem okazuje się pojemnik do pracy ze środkami chemicznymi. Detergent nie „przechodzi” przez pompę urządzenia, dzięki czemu można aplikować do zbiornika nawet mocne chemikalia. Najlepiej, gdy jest przezroczysty i ma optymalną pojemność, wynoszącą nie mniej niż 0,6l. Wtedy na bieżąco kontrolujesz ilość preparatu pozostałego „pod ręką”.

Jaką myjkę ciśnieniową warto kupić?

Myjka ciśnieniowa do domu, samochodu czy kostki brukowej? Każdy model ma inne przeznaczenie, parametry i specyfikację. Jedne narzędzia lepiej poradzą sobie podczas mycia okien, natomiast drugie sprawnie wyczyszczą elewację. Przyjrzyjmy się bliżej sprzętom przeznaczonym do określonych zadań.

Jaka myjka karcher do mycia okien?

Do mycia okien idealnie pasują urządzenia wykorzystujące parę wodną. Myjki do okien nie potrzebują zbyt dużego naporu, a przy tym są niezwykle skuteczne. Dobrze, gdy mają opcję odsysania brudnej wody – dzięki temu na szybie nie pozostają zacieki. Zwróć uwagę również na wagę danego modelu, uzależnioną od akumulatora. Lżejszy z pewnością jest wygodniejszy, lecz wymaga częstszego ładowania.

Myjka ciśnieniowa — jaką kupić do sprzątania auta?

Do czyszczenia samochodu również przyda się myjka wysokociśnieniowa. Jaką kupić w tym przypadku? Tu świetnie poradzi sobie niemal każdy model, tym bardziej, jeśli został wzbogacony o końcówkę rotacyjną. Pamiętaj, by nie używać zbyt mocnego naporu, ponieważ może uszkodzić lakier. Słaby nacisk natomiast nie da sobie rady z mocnymi zabrudzeniami. Urządzenie do sprzątania auta musi być uniwersalne, a jego używanie — niezwykle precyzyjne.

Myjka karcher — jaką wybrać do prac w ogrodzie?

Jaką myjkę ciśnieniową kupić do kostki brukowej lub elewacji? W obu przypadkach doskonale sprawdzi się urządzenie o wysokiej, regulowanej mocy. Dobrze, gdy posiada pojemnik na detergenty z dodatkową funkcją spieniania, bo sama woda nie wystarczy do wyczyszczenia tego typu powierzchni. W dużych ogrodach i tarasach spory zasięg pracy to konieczność, dlatego nie zapomnij o wężu. Najlepiej by miał co najmniej 10 m długości.

Myjki ciśnieniowe — jaką kupić, by być zadowolonym?

Przede wszystkim przydatną. Dlatego tak ważne jest, abyś już na początku określił, w czym ma Ci pomóc zakupiona myjka. Opinie użytkowników mogą okazać się bardzo pomocne, jednak to Ty musisz przewidzieć, jakie zadanie będzie spełniać — czyścić kostkę brukową, elewację, a może felgi samochodu?   Zgodnie z tym, dobierz konkretny model urządzenia — o potrzebnej mocy oraz akcesoriach. Jeśli chcesz, by służyła Ci w każdym z wymienionych zadań, postaw na produkt jak najbardziej uniwersalny, czyli o uśrednionej mocy, ze szczotkami do ogólnego użytku i pewno od renomowanego producenta, bo jeśli myjka ma pracować często, musi być solidnie wykonana.

Udostępnij
5,0
4 oceny
5 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (3)

chciałbym zobaczyć tę myjkę o ciśnieniu 200 barów.
Takie myjki o ciśnieniu roboczym 200bar istnieją i co może być dla Ciebie zaskoczeniem są dostępne na rynku ale ich ceny to kilka tysięcy(używane) lub kilkanaście tysięcy złotych i nie o to chodziło w tym artykule;-) Przeciętny Kowalski Janusz zadowoli się myjka z Lidla czy Biedry z kompozytowa pompą wytrzymująca łącznie kilkanaście godzin pracy i nie więcej niż 20-30minut jednorazowego użytku i będzie zachwycony tym jaki to szatan;-) Trochę bardziej wymagający zainwestuje kilka złotych więcej w pompę aluminiowa i chwilę dłuższą trwałość a tylko nieliczni będą szukać myjek z mosiężną pompą a na nowe profeski pokroju Karcher z serii HD czy Kranzle, Ehrle oto i tak stać tylko nielicznych;-)
na moje potrzeby czyli głównie do domu i czasami coś przy aucie w zupełności wystarcza czyścik parowy ariete, mam model Vapori Jet i jest spoko, bo praktycznie wszystko doczyści bez problemu
oglądałem ostatnio na necie ten model, bo potrzebuję czegoś tak do sporadycznego użytku. jak się sprawdza? często trzeba uzupełniać? lekki?
ja polecam Ariete - świetna marka myjek ciśnieniowych, kupiłam i jestem zadowolona :)