Udostępnij
Skomentuj

Jaką matę masującą do samochodu wybrać?

Mata masująca to nie gadżet. Dzięki niej, zadbasz o kręgosłup, unikniesz bólu pleców oraz drętwienia kończyn.

Jeżeli jesteś kierowcą albo pasażerem, który skarży się na ból kręgosłupa a często przebywa w podróży dobrym rozwiązaniem będzie zakup maty masującej do samochodu. 

Czym jest mata masująca?

Maty do masażu to maty lub podkładki, które jako urządzenia elektryczne spełniają różne funkcje masażu. Funkcje te symulują masaż tkanki mięśniowej, głównie pleców, szyi, barków i pośladków. Ciepło jest zazwyczaj wykorzystywane jako wsparcie w celu stymulacji krążenia krwi. Nieelektryczne maty do masażu to np. maty akupresurowe.

Jeśli twoja szyja znów jest sztywna i czujesz kłucie w plecach, to na pewno jesteś spięty. Wielu ludzi zna ten problem bardzo dobrze, ze względu na stres i siedzący tryb pracy. Długie siedzenie może powodować napięcie w okolicy pleców i szyi. Dlatego fotel do masażu jest dobrym sposobem na uwolnienie napięcia. Mata do masażu to poręczna rzecz, która swoimi gabarytami zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż jakikolwiek fotel masujący. Co istotne, jej nieduże rozmiary umożliwiają nam bezproblemowe przechowywanie czy to w bagażniku samochodu czy w szafie domowej. Zaletą maty masującej do samochodu jest to, iż nie musimy być ona ograniczona tylko do użytkowania w samochodzie, można z niej korzystać również w zaciszu domowym, czy to na krześle czy na fotelu. Funkcjonalność maty masującej zatem nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samochodu, mogą z niej korzystać również inni domownicy. 

Polecane modele

Rodzaje mat do masażu

Mata do masażu często spełnia wiele różnych funkcji. Popularnymi formami masażu jest masaż: Shiatsu, masaż rolkowy, masaż karku, masaż selektywny, masaż wibracyjny, funkcja cieplna. Rzadziej stosuje się akupresurę i masaż uciskowy.

Niektóre maty są również specjalnie zaprojektowane dla jednej metody. Są to na przykład akupunktura, refleksologia stóp lub ćwiczenia rozciągające zaczerpnięte z jogi, które są realizowane przez zintegrowane nadmuchiwane komory powietrzne. Oczywiście mata masująca samochodowa może posiadać kilka różnych funkcji. Zazwyczaj tańsze maty mają ograniczone możliwości, z kolei droższe posiadają oferują więcej opcji. Dla wielu kupujących najważniejsza jest jednak liczba i rodzaj różnych programów masażu. Podczas gdy masaż wibracyjny jest dostępny praktycznie na wszystkich urządzeniach, inne rodzaje masażu nie mogą być wybrane dla każdego modelu. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze maty masującej? Poniżej przegląd dostępnych funkcji:

Mata rozgrzewająca: Opcja szczególnie szukana przez kierowców, którzy nie posiadają funkcji podgrzewanych foteli oraz nie garażują swojego samochodu. Oczywiście mogą z niej też korzystać pasażerowie. Siedzisko oraz oparcie maty rozgrzewają się w momencie uruchomienia. Rozgrzanie maty a przez to mięśni kręgosłupa, łagodzi ból oraz rozluźnia mięśnie i może być pomocne w codziennych ćwiczeniach czy w fizjoterapii.

Shiatsu: Maty na fotele do masażu Shiatsu są atrakcyjną alternatywą dla profesjonalnych masaży. Technicznie rzecz biorąc, maty do masażu imitują masaż Shiatsu. Często mają one wiele innych funkcji masażu różnego rodzaju. Termin Shiatsu pochodzi z języka japońskiego i oznacza "nacisk palca". To jest dokładnie to, co czujesz, kiedy używasz mat do masażu Shiatsu. Rolki są jak palce, które wywierają delikatny, ale mocny nacisk na mięśnie pleców i tym samym umożliwiają relaksujący masaż. Podkładki pod siedzenia są bardzo realistycznie naśladują masaż Shiatsu. Najlepszą rzeczą w macie do masażu Shiatsu jest to, że można ją używać codziennie, kiedy tylko chcesz, tak długo jak chcesz i przede wszystkim, gdziekolwiek chcesz. Tak więc masaż może odbywać się na twoim siedzisku w samochodzie jak i również domu, we własnych czterech ścianach, czy także na krześle biurowym w biurze.

Ostukiwanie: maty z tą funkcją często wzmacniają doznania i efektu masażu. Są dobra opcja dla kierowców oraz tych, którzy preferują mocniejszy masaż.

mata masująca do samochodu

Masaż wibracyjny: jest to opcja dla tych którym zależy na odprężeniu i zrelaksowaniu. Masaż ten poprawi nasze krążenie, zapobiegnie drętwieniu kończyn oraz może zredukować problemu na tle reumatycznym. Masaż ten nie jest tak intensywny jak masaż Shiatsu, związku z tym może z niego korzystać cały czas nawet podczas długiej podróży.  

Forma zasilania: Dostępne maty są zasilane bateriami albo z gniazdka zapalniczki. Jeżeli z założenia, mata do masowania ma znajdować się przez długi czas w samochodzie, to lepiej by miała stały dostęp do zasilania. To rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku osób, które często podróżują i nie mają czasu na regularne ładowanie baterii w macie. Podłączając matę do gniazda zapalniczki, nie trzeba zwracać uwagę, czy mata jest naładowana czy nie – po prostu wtedy tą kwestie mamy z głowy.

Czy warto kupić matę masującą do samochodu?

Nad matą masująca do auta warto się zastanowić, kiedy dużo czasu się spędza się w samochodzie lub kiedy powoli zaczynają nam dolegać bóle karku, kręgosłupa czy drętwienie kończyn. Jaką matę masującą kupić?

Dzisiejsze maty do masażu mają zazwyczaj dwa lub więcej obszarów masażu, takich jak plecy, szyja, ale także jako masaż wibracyjny w samym siedzisku. Jeżeli mata jest przeznaczona do samochodu, powinna ona być ona dopasowana szerokością do twojego siedziska w aucie. Ponadto niektóre maty masujące na fotel samochodowy posiadają funkcję ogrzewania, która jest wbudowana w głowice do masażu w postaci ciepła podczerwonego. Naprężenia są łatwiej uwalniane przez dodatkowe ciepło, co sprawia, że masaż jest o wiele bardziej efektywny.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.