Udostępnij
Skomentuj

Jaka ładowarka do iPhone 12?

Najnowszy iPhone 12 nie posiada w zestawie adaptera sieciowego do ładowania. W jaką ładowarkę się zaopatrzyć?

Firma Apple w tym roku przedstawiła swoje najnowsze propozycje smartfonów – iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro. Do nowoczesnych telefonów, ze względu na troskę o środowisko, nie dołączono ładowarek i słuchawek. Użytkownicy, którzy chcą korzystać z nowego iPhone’a, o te dodatki będą musieli zadbać sami. W zestawie znajdą za to przewód Lightning / USB-C, który jest używany przez konsumentów najczęściej.

Jaka ładowarka do iPhone 12 będzie najlepsza?

W przypadku nowego modelu firmy Apple odpowiednia ładowarka do iPhone 12 Pro lub zwykłego to taka, która jest kompatybilna z urządzeniem. Większość ładowarek od starszych wydań telefonów będzie odpowiednia, ale jeżeli chcesz sprawić sobie zupełnie nowy sprzęt, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jeżeli decydujesz się na zakup nowego smartfona, w zestawie otrzymasz przewód z USB-C na Lightning. Jeśli wcześniej posiadałeś już telefon z logiem przedstawiającym jabłko, to możesz taki kabel już mieć. W takiej sytuacji podstawową rzeczą, w którą powinieneś się zaopatrzyć, jest zasilacz (adapter) do ładowarki z gniazdem USB-C. Do niego właśnie podłączysz swój przewód i bez problemu naładujesz smartfona z gniazdka elektrycznego.

Użytkownicy, którzy nie mają przewodu ze złączem Lightning, muszą koniecznie wejść w jego posiadanie. Drugie złącze kabla niekoniecznie musi być typu USB-C. Zwykłe USB też pozwoli zarówno na ładowanie telefonu, jak i podłączenie go do komputera. Pamiętaj tylko, że jeżeli masz już w domu przewód USB / Lightning i planujesz dokupić do niego zasilacz – jego gniazdo musi być oznaczone w ten sam sposób.

Polecane ładowarki sieciowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki do iPhone 12?

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, kupując zasilacz do iPhone’a, jest jego gniazdo. Z reguły każda ładowarka sieciowa ma złącze USB lub USB-C. To, który wybierzesz, powinno zależeć od tego, jaki typ przewodu posiadasz. Jeżeli oba komponenty zamierzasz kupić osobno, to koniecznie upewnij się, że są ze sobą zgodne.

Drugą istotnym parametrem, na który powinieneś spojrzeć przed zakupem ładowarki, jest jej moc. Niska moc oznacza wolniejsze ładowanie smartfona. Jeżeli swój telefon ładujesz głównie w nocy i nie przeszkadza Ci to, że musi być podłączony do sieci elektrycznej przez długi czas – narzędzie o niższej mocy ładowania będzie tak samo dobre, jak każde inne. Jeśli jednak zależy Ci na prędkości, to wybierz ładowarkę o wyższym woltażu. Najbardziej efektywne, ale i najdroższe zasilacze cechują się mocą nawet do 96 W.

Jeżeli jesteś osobą, która często podróżuje, powinieneś rozważyć kwestię ładowania iPhone’a za granicą. Istnieją specjalne zestawy zasilaczy, w których znajdziesz kilka różnych typów adapterów sieciowych przeznaczonych do używania w różnych regionach świata, różniących się między sobą standardami sieci elektrycznej. Zabierając ze sobą taki zestaw w podróż, nie będziesz musiał martwić się tym, czy dasz radę podłączyć telefon do ładowania w obcym kraju.

Co wybrać – ładowarkę przewodową czy bezprzewodową do iPhone 12?

Adapter sieciowy do przewodu to najczęściej wybierane narzędzie do ładowania iPhone’ów, ale oferta firmy Apple jest znacznie szersza. Jedna z propozycji to ładowarka indukcyjna MagSafe – bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią korzystać z okablowania. Urządzenie umożliwia proste uzupełnianie energii maksymalną mocą 15 W i jest magnetycznie dopasowane do modeli iPhone 12 i iPhone 12 Pro. Wystarczy umieścić telefon na specjalnej indukcyjnej podstawce, którą do sieci podłącza się za pomocą przewodu USB-C i odpowiedniego adaptera.

Inna opcja wygodnego ładowania smartfona firmy Apple to stacja dokująca. Umożliwia ona wygodne postawienie iPhone’a w pozycji pionowej. Telefon ładuje się, a jeżeli podłączysz stację do komputera – również synchronizuje dane. Takie umieszczenie sprawia, że nie musisz wyjmować urządzenia, aby je obsługiwać – rozmowy czy słuchanie muzyki są niezwykle komfortowe.

Jeżeli jesteś aktywnym kierowcą i użytkownikiem najnowszego iPhone’a, to wygodnym rozwiązaniem akurat dla Ciebie będzie ładowarka samochodowa. Tego typu sprzęt posiada uchwyt samochodowy, który umożliwi Ci wygodne korzystanie z funkcji takich jak nawigacja, a do tego zapewni ładowanie telefonu podczas jazdy. Narzędzia tego typu są uniwersalne i pasują do różnych modeli iPhone’ów, ale koniecznie sprawdź parametry uchwytu przed zakupem. Sprzęt ze względów bezpieczeństwa powinien charakteryzować się antypoślizgowymi nakładkami i porządnym mocowaniem.

Opcją dla dbających o środowisko oraz zabieganych jest ładowarka solarna. To specjalne urządzenie sprawia, że możesz naładować swój iPhone nawet jeżeli znajdujesz się poza domem i nie masz dostępu do sieci elektrycznej. Taką ładowarkę wystarczy tylko podłączyć do telefonu złączem Lightning i wystawić na promieniowanie słoneczne. Dodatkowo niektóre modele są zaopatrzone w port umożliwiający podłączenie do gniazdka elektrycznego. Akumulator naładujesz z sieci, jeśli będziesz miał ku temu sposobność. Dzięki przetwarzaniu promieni słonecznych na energię elektryczną nawet na otwartej przestrzeni zachowasz kontakt ze światem.

Firma Apple zadbała o to, żeby użytkownicy mieli z czego wybierać. Nieważne, czy jesteś osobą bardzo aktywną, podróżującą czy raczej domatorem – wśród bogatej listy produktów kompatybilnych z nowym iPhonem 12 znajdziesz narzędzie odpowiednie dla siebie. To, czy powinieneś wybrać ładowarkę przewodową, czy bezprzewodową, zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Jeśli nie jeździsz autem, ładowarka samochodowa raczej Ci się nie przyda – ale może, zamiast standardowego adaptera sieciowego, wolisz korzystać z ładowarki indukcyjnej.

Ile kosztuje ładowarka do iPhone 12?

Niewątpliwie każdy posiadacz najnowszego smartfona Apple musi mieć urządzenie, jakim jest ładowarka do iPhone. Cena narzędzia zależy przede wszystkim od jego rodzaju. W podstawowy adapter USB do gniazdka elektrycznego zaopatrzysz się, mając budżet nieprzekraczający 50 zł. Jeżeli masz kabel USB / Lightning, taki zasilacz w zupełności wystarczy, żeby korzystać z telefonu, aczkolwiek dość niska moc adaptera sprawia, że ładowanie może przebiegać dość długo.

Adaptery w innym typie bądź o wyższej mocy są naturalnie nieco droższe, ale narzędzie o mocy 12 lub 18 W ze złączem USB-C znajdziesz już w okolicach 100 zł. Wyższa moc ładowarki oznacza szybsze ładowanie smartfona. Bardziej zaawansowany sprzęt, taki jak ładowarka bezprzewodowa, kosztuje najwięcej, ale posiadanie go nie jest koniecznością. Jeżeli jednak zależy Ci na wygodzie, to inwestycja może być opłacalna.

Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.