Udostępnij
Skomentuj

Jaka kosa spalinowa do 800 zł? Polecane modele

Kosa spalinowa jest urządzeniem pozwalającym na dokładne koszenie trawnika. Jaką wykaszarkę do 800 zł wybrać?

Kosy spalinowe to urządzenia do zadań specjalnych. Obszary, których nie wykosisz klasyczną kosiarką elektryczną, wypielęgnujesz wykaszarką. Szczeliny między rabatami, trudno dostępne obszary wokół drzew czy tereny w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika – pilarka wysięgnikowa poradzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu. Jeżeli Twój ogród zdobi żywopłot, to mechaniczne urządzenie umożliwi jego regularne przycinanie. Jaka kosa spalinowa do 800 zł najlepiej spełni swoje zadanie? Czy zakup tańszego sprzętu idzie w parze z jakością?

Jaką kosę spalinową wybrać do 800 zł?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo urządzeń, które można kupić za mniej niż 800 zł. Kilka ciekawszych propozycji tańszych wykaszarek znajdziesz w ofercie Hecht. Ceny produktów zaczynają się już od 429 zł. Maszyną, której parametry zasługują na uwagę, jest właśnie kosa spalinowa Hecht. Osiągająca moc 2 KM, zdolna jednorazowo wykosić pas zieleni o maksymalnej szerokości 44 cm, jest jedną z lepszych dostępnych w tym przedziale cenowym. Innym urządzeniem, które nabyć można za mniej niż 800 zł, jest kosa spalinowa Stiga.

Kwestią równie istotną, co techniczne atrybuty, jest wygoda użytkowania. Kosy mogą być naprawdę ciężkie, dlatego istotne jest to, czy wyposażone są w ułatwiające pracę udogodnienia. Ekonomiczne wersje wykaszarek spalinowych często zaopatrzone są w pasek na ramię zamiast szelek. Pozornie może się to wydawać błahostką, jednak ten szczegół jest jednym z najczęściej wskazywanych mankamentów pilarek na forach internetowych. Podtrzymywany jednostronnym rzemieniem sprzęt jest po prostu mało wygodny.

To, którą kosę spalinową kupisz, zależy od kilku, czysto indywidualnych czynników. Jak duży metraż ma wymagająca pielęgnacji działka? Czy porasta ją miękka trawa, czy raczej wysokie, trudne do ścięcia chwasty? Czy praca z ciężkim sprzętem nie okaże się ponad siły? Odpowiedzi na podstawowe pytania ułatwią określenie, jakie parametry powinna mieć wykaszarka. Moc sprzętu i rodzaj napędzającego go silnika muszą zostać odpowiednio dobrane. Na co zwracać uwagę kupując pilarkę?

Polecane kosy spalinowe do 800 zł

Najważniejsze parametry kos spalinowych do 800 zł

Dobór odpowiedniego urządzenia do pielęgnacji zieleni warunkuje komfort pracy w ogrodzie. Dobra wykaszarka powinna mieć odpowiednie parametry oraz zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb. Moc silnika, szerokość robocza, pojemność baku oraz ciężar i regulacja uchwytu – na jakie czynniki powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kosy spalinowej?

  • Moc silnika. Od wytrzymałości napędu zależy efektywność wykaszarki. Sprzęt o większej mocy lepiej poradzi sobie z wysoką trawą i twardą roślinnością. Wysoki woltaż okaże się niezbędny podczas koszenia dużego terenu, umożliwiając pilarce pracę bez niepotrzebnych przerw. Urządzenia z najsłabszym silnikiem rozwijają moc do 450 W. Optymalna w omawianym przedziale cenowym okaże się kosa spalinowa 3 KM.
  • Średnica cięcia. To, jak szeroki pas trawy jest w stanie jednorazowo skosić wykaszarka, wpływa na czas pracy. Im większy fragment trawnika zetniesz, wykonując pojedynczy ruch, tym szybciej uporasz się z całością. Kosa spalinowa Nac przykładowo osiąga szerokość roboczą do 42 cm. Średnica niektórych modeli bywa większa. Duża rozpiętość cięcia ma jednak pewien minus – ogranicza nieco mobilność pilarki i dostęp do zakamarków.
  • Zbiornik paliwa. Pojemność baku, w który została wyposażona kosa mechaniczna, wpływa bezpośrednio na możliwości przerobowe urządzenia. Ilość paliwa w kanistrze wydłuża czas pracy, umożliwiając tym samym skoszenie większego obszaru. Pamiętaj, że więcej płynu napędowego zwiększa ciężar wykaszarki. Jeżeli bardziej zależy Ci na wygodzie, zdecyduj się na kupno lżejszego sprzętu o nieco mniejszej pojemności.
  • Ciężar i regulacja uchwytu. Bardziej masywne kosy spalinowe ważą od 8 kg wzwyż. Może okazać się to uciążliwe w przypadku, kiedy chcesz pozbyć się gęstych zarośli na bardzo dużej działce. Dłuższa praca z wykaszarką wymaga siły fizycznej. Pokaźna waga urządzenia negatywnie wpływa na komfort koszenia. Podobnie jest w przypadku nieodpowiednio dobranych do budowy ciała uchwytów. Staraj się wybierać modele wyposażone w opcję regulacji rękojeści.

Plusy i minusy kos spalinowych do 800 zł

Nie ma idealnych urządzeń. Każdy produkt ma mocne i słabsze strony. Ważne jest, aby ilość tych pierwszych przewyższała minusy. Pytanie, czy zakup kosy mechanicznej, której cena zamyka się w 800 zł, jest dobrym pomysłem, nurtuje wielu posiadaczy przydomowego ogrodu. Zanim zdecydujesz się na finalizację transakcji, zapoznaj się z pozytywami i słabościami ekonomicznych wykaszarek.

  • Kosa spalinowa do 800 zł — zalety. Atutem, który nie podlega dyskusji, jest z pewnością niska cena. Specjalistyczne pilarki wysięgnikowe osiągają koszt nawet kilku tysięcy złotych. Możliwość zamknięcia zakupu w znacznie niższej kwocie z pewnością stanowi kuszącą alternatywę. Prawda jest taka, że duża część z ogrodników-amatorów nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Koszenie przylegającego do domu trawnika lub podcięcie kilku odstających gałęzi, jak również wyrównanie linii żywopłotu to zadania, którym sprosta niemal każda z dostępnych w sprzedaży, niedrogich wykaszarek.
  • Kosa spalinowa do 800 zł — wady. Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Jeżeli Twój budżet ogranicza się do niecałego tysiąca złotych, to powinieneś bardzo dokładnie przyjrzeć się parametrom każdego urządzenia. Tańsze kosy spalinowe często charakteryzuje niższa moc silnika. Nie stanowi to problemu podczas koszenia mniejszego, względnie zadbanego terenu. Słaby napęd potrafi jednak uprzykrzyć życie podczas pracy na bardziej wymagającej działce, gdzie zachodzi konieczność walki z wysoką, bardzo gęstą trawą.

Niewielki koszt ma swoją cenę. W przypadku akcesoriów do pielęgnacji ogrodu może okazać się nią gorsze wykonanie pracy. Wybierając wykaszarkę, zwróć uwagę na materiały użyte do jej produkcji. Jeżeli kosa będzie używana do comiesięcznego podcinania przydomowego trawnika, to modele kosztujące kilkaset złotych w pełni się do tego nadadzą. W przypadku, kiedy eksploatacja pilarki ma być częsta i wymagająca, lepiej kupić profesjonalny sprzęt. Kupując droższą maszynę, płacisz nie tylko za jej markę, lecz także przede wszystkim za dobre jakościowo części.

Czy warto kupić kosę spalinową do 800 zł?

Czy opłaca się inwestować w niedrogie wykaszarki? Wszystko zależy od wielkości działki, porastającej ją roślinności, ukształtowania terenu, jak również indywidualnych cech użytkownika (siły fizycznej, odporności na hałas etc.). Niższa cena urządzenia zazwyczaj idzie w parze z mniejszą mocą silnika (z wyjątkiem kosy spalinowej Demon, która jest w stanie wykrzesać imponującą siłę 5,2 KM). Dlatego podkaszarka spalinowa do 800 zł dobrze sprawdzi się podczas pracy na mniejszych, regularnie koszonych murawach.

Jeśli opieka nad Twoim ogrodem lub działką wymaga większego nakładu pracy, to najlepiej będzie odłożyć więcej pieniędzy i zdecydować się na kupno profesjonalnej maszyny. Kosa spalinowa Honda to specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji terenów zielonych. Fakt, że opatrzona została logo jednej z oferujących najlepsze artykuły ogrodnicze firm, mówi sam za siebie. Ceny dobrych pilarek wysięgnikowych Hondy zaczynają się od 1500 zł. Za modele szczycące się największą niezawodnością przyjdzie zapłacić jeszcze więcej. Taki zakup jednak z pewnością się zwróci.

Zatem, czy warto kupić kosę spalinową za 800 zł? Tak, jeżeli oczekujesz, że Twój sprzęt sprawnie i szybko poradzi sobie ze standardowymi pracami ogrodowymi. Taka wykaszarka z powodzeniem przytnie dłuższą trawę, umożliwi pielęgnację trudno dostępnych miejsc oraz wymodeluje mniejsze krzewy. Nie, w przypadku, gdy interesuje Cię maszyna pozwalająca na oczyszczenie ponadprzeciętnie zachwaszczonego terenu lub gdy wielkość działki, o której mowa, liczona jest w hektarach. Twój wybór powinien być podyktowany przede wszystkim praktycznością, jednak jest pewne – z bogatej oferty bez wątpienia wybierzesz coś dla siebie.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.