Udostępnij
Skomentuj

Jaka klawiatura dla gracza do 150 zł?

Jak wybrać klawiaturę gamingową do 150 zł? Na co zwrócić uwagę?

Asortyment klawiatur gamingowych jest mocno zróżnicowany pod względem cenowym, ale bez problemu znajdziemy sporo modeli w przedziale cenowym do 150 zł. Jak wybrać dobrą i niedrogą klawiaturę do gier?

Polecane klawiatury gamingowe do 150 zł

Czego można oczekiwać po klawiaturach gamingowych do 150 zł?

Zanim skupimy się na porównywaniu dostępnych klawiatur i na analizowaniu ich parametrów, warto zorientować się, jakie są cechy i specyfikacja propozycji w tym przedziale cenowym. Informacje te zawarto w poniższej tabeli.

Dysponując budżetem zakupowym w wysokości 150 zł, można kupić już nie tylko klawiaturę membranową, ale nawet klawiaturę mechaniczną. Nie będzie ona oczywiście wyposażona w najwyższej klasy przełączniki, ale i tak jest to kwestia godna uwagi.

Jak wybrać klawiaturę do gier do 150 zł? Na co zwrócić uwagę?

Oferta klawiatur do 150 zł wcale nie jest mała, dlatego warto od razu zwracać uwagę na kluczowe kryteria, by szybciej wyselekcjonować najlepsze rozwiązanie dla siebie. Oto kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

 • Sposób komunikacji z komputerem – wśród klawiatur gamingowych do 150 zł znajdziemy niemal wyłącznie klawiatury przewodowe i to nie bez powodu. Nawet gdy wpadnie nam w oko model bezprzewodowy w zbliżonej cenie, warto wziąć pod uwagę, że komunikacja przewodowa jest mniej zawodna, nie wykazuje ryzyka zakłóceń i opóźnień, co może zdarzyć się w przypadku klawiatury gamingowej bezprzewodowej. Jeśli wybieramy klawiaturę przewodową, warto upewnić się, że wyposażono ją w przewód o odpowiedniej długości, a gdyby był to przewód w oplocie, to będzie on jeszcze odporniejszy na wycieranie się.
 • Typ klawiatury – w przedziale cenowym do 150 zł znajdziemy zarówno klawiatury gamingowe membranowe, jak i mechaniczne. Którą wybrać? Do pracy i okazjonalnego grania, a także dla osób preferujących klawisze o cichej pracy, niższym skoku oraz niskim profilu najlepszym wyborem będzie model membranowy. Dla osób, które szukają klawiatury głównie do gier najlepszym wyborem będzie model mechaniczny.
 • Rodzaj przełączników – to kwestia, która dotyczy wyłącznie klawiatur mechanicznych. Tania klawiatura gamingowa mechaniczna może być wyposażona głównie w najtańsze przełączniki Outemu, a tylko nieliczne modele w nieco lepsze przełączniki Cherry lub Kailh. Wybór jest, w tej cenie, raczej niezbyt duży.
 • Podpórka pod nadgarstki – to element, który odciąża nadgarstki i sprawia, że dłonie układają się bardziej naturalnie podczas gry lub pisania. Jeśli wybrana klawiatura posiada wszystkie pożądane parametry, ale nie posiada podpórki, to nie warto rezygnować z zakupu, gdyż podpórkę zawsze można dokupić oddzielną.
 • Część numeryczna – wśród klawiatur gamingowych do 150 zł znajdziemy zarówno modele pełnowymiarowe, jak również klawiatury bez bloku numerycznego. Mniejsze modele świetnie sprawdzą się na wyjazdach, gdyż są kompaktowe, ale do codziennego użytkowania lepiej wybrać klawiaturę pełnowymiarową.
 • Podświetlenie – zdecydowana większość klawiatur dla graczy do 150 zł dysponuje podświetleniem, ale nie w każdej z nich jest to podświetlenie RGB. Warto więc zwrócić uwagę na ten fakt, jak również na to, jaki jest zakres oraz sposób regulowania podświetlenia (jaka aplikacja, jakie ma funkcje, jak uzyskać szybką zmianę podświetlenia lub je wyłączyć z poziomu samej klawiatury).
 • Anti ghosting – to niemal standard w większości klawiatur gamingowych, ale warto upewnić się, czy wybrany model faktycznie oferuje to rozwiązanie, które chroni przed blokowaniem się klawiszy, gdy wciśniemy ich kilka jednocześnie.
 • Układ klawiszy – większość klawiatur gamingowych w tym przedziale cenowym oferuje układ amerykański. Jeśli z jakiegoś powodu zależy nam na innym układzie, to warto od razu skupić się na klawiaturach, które go oferują, bo wybór będzie wówczas o wiele mniejszy i łatwiejszy.
 • Tryb gamingowy i inne rozwiązania dla graczy – klawiatury gamingowe różnią się od zwykłych klawiatur także tym, że posiadają dedykowane tryby do gier, a także szereg innych opcji, które przydają się głównie graczom. Warto zwrócić uwagę, czy klawiatura posiada tryb gamingowy i czy łatwo się go uruchamia (zazwyczaj to kwestia wciśnięcia kombinacji przycisków), a także na to, czy wyposażono ją w opcję programowania profili do gier i indywidualną pamięć do przechowywania tych ustawień.

Klawiatura gamingowa do 150 zł może być dobrym i rozsądnym wyborem. W tej cenie znajdziemy sporo dobrych modeli membranowych i nieliczne klawiatury mechaniczne dla graczy. Urządzenia w tym przedziale cenowym są markowe i dość ciekawe pod względem designu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę także na estetykę klawiatury, a także na to, czy cieszy się popularnością wśród innych kupujących.  

Czy warto kupić klawiaturę do gier do 150 zł?

Klawiatury gamingowe mogą kosztować nawet kilkakrotnie więcej niż 150 zł, ale to nie oznacza, że tania klawiatura do gier nie jest godna uwagi. Przedział cenowy od 100 do 150 zł obfituje w ciekawe propozycje, wśród których pojawiają się nawet modele mechaniczne. Klawiaturę gamingową w tej cenie można polecić:

 • Osobom szukającym taniej klawiatury mechanicznej – 150 zł za klawiaturę mechaniczną do gier to niewiele. Choć konstrukcja tego typu nie będzie wyposażona w najlepsze i najtrwalsze przełączniki, to jej żywotność prawdopodobnie i tak przebije klawiaturę membranową. Wybór klawiatury mechanicznej w tej cenie to dobry wybór na początek – na przykład dla osób, które jeszcze nigdy nie użytkowały mechanicznej klawiatury.
 • Osobom szukającym przystępnej cenowo klawiatury z podświetleniem RGB – o ile w przedziale cenowym do 100 zł trudno znaleźć klawiaturę z podświetleniem RGB, o tyle w przedziale do 150 zł znaleźć można rozwiązania tego typu. Podświetlana klawiatura do 150 zł może dysponować podświetleniem RGB z szerokim zakresem regulacji poprzez dedykowane oprogramowanie.
Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.