Udostępnij
Skomentuj

Jaka klawiatura dla gracza do 100 zł?

Jak wybrać tanią klawiaturę gamingową? Na co zwrócić uwagę?

Ceny topowych urządzeń i akcesoriów gamingowych często bywają zawrotne, ale przecież nie brak rozwiązań budżetowych, które także mogą okazać się dobre. Jak wybrać niedrogą klawiaturę do gier? Na co zwrócić uwagę i czy warto kupić klawiaturę gamingową do 100 zł?

Polecane klawiatury gamingowe do 100 zł

Jak wybrać klawiaturę gamingową do 100 zł? Na co zwrócić uwagę?

Gdy nabraliśmy już pewności co do tego, że klawiatura gamingowa do 100 zł to rozwiązanie dla nas, warto jeszcze zwrócić uwagę na poniższe kwestie techniczne:

  • Komunikacja z komputerem – nie bez powodu większość klawiatur gamingowych to konstrukcje przewodowe. Łączność przewodowa zapewnia bezproblemowe działanie – bez zakłóceń i opóźnień. Wybierając klawiaturę przewodową, warto zwrócić uwagę na długość kabla oraz na to, czy znajduje się w oplocie (oplot zwiększa trwałość przewodu, a często także ładnie wygląda).
  • Typ klawiatury – niemal wszystkie klawiatury gamingowe do 100 zł to urządzenia membranowe. Decydując się na model tego typu warto zwrócić uwagę na żywotność przycisków (o ile producent podaje taką informację).
  • Profil klawiszy, skok – to kolejna kwestia, która jest istotna zarówno podczas grania, jak również podczas pracy przy komputerze. Klawiatury do 100 zł to niemal wyłącznie modele membranowe, które mają najczęściej niski profil klawiszy, co jest wygodnym rozwiązaniem do każdego zastosowania.
  • Podpórka pod nadgarstki – zintegrowana podpórka to wygodne rozwiązanie, gdyż odciąża ono nadgarstki, pomaga przyjąć komfortową pozycję dłoni podczas gry lub pisania. Jeśli jednak wybrany model klawiatury nie posiada podpórki, to zawsze można dokupić oddzielną (na przykład żelową) i stosować ją, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Blok numeryczny – zarówno do gier, jak i do codziennej pracy najlepiej sprawdzi się klawiatura pełnowymiarowa (z blokiem numerycznym).
  • Funkcja anti ghosting – czyli zapobieganie blokowaniu się klawiszy, gdy są wciskane jednocześnie. To niezwykle przydatna funkcja w grach, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model klawiatury ją oferuje.
  • Podświetlenie – to niemal standard wśród klawiatur gamingowych. Podświetlana klawiatura do 100 zł to, najczęściej, urządzenie oferujące jeden lub kilka kolorów podświetlenia. Tania podświetlana klawiatura raczej nie zaoferuje pełnego spektrum kolorów RGB, wielu odrębnych stref i zaawansowanych efektów wizualnych. Jednak nawet podstawowe podświetlenie spełni swoją rolę – rozjaśni klawisze, ułatwi korzystanie z nich i wprowadzi na biurko ciekawy element dekoracyjny.
  • Układ klawiszy – w zdecydowanej większości popularnych klawiatur mamy do czynienia z amerykańskim układem klawiszy. Jeśli zależy nam na innym układzie, to warto od razu skupić się na tym parametrze, gdyż klawiatur z układem angielskim, niemieckim lub innym znajdziemy zdecydowanie mniej.

Oferta klawiatur gamingowych do 100 zł jest dość szeroka, a urządzenia z tej półki cenowej są naprawdę chętnie kupowane. Przed zakupem warto jeszcze przejrzeć oceny i recenzje wybranych klawiatur oraz zajrzeć do rankingu najlepszych urządzeń w tej cenie.

Czego można oczekiwać po klawiaturach gamingowych do 100 zł?

Oferta klawiatur gamingowych do 100 zł jest dość szeroka. Wśród urządzeń w tym przedziale cenowym można znaleźć sporo ciekawych modeli. Zanim jednak zacznie się porównywać dostępne rozwiązania, warto zapoznać się z parametrami, jakie charakteryzują klawiatury w tej cenie.

Rzut oka na powyższe parametry wystarczy, by zorientować się, że tania klawiatura gamingowa nie będzie klawiaturą mechaniczną – praktycznie nie ma możliwości, by znaleźć klawiaturę mechaniczną w tym przedziale cenowym, a przynajmniej nie z pierwszej ręki. Jednak wielu graczy korzysta z klawiatur membranowych, dlatego warto dać szansę tym niedrogim konstrukcjom.

Czy warto kupić klawiaturę do gier do 100 zł?

Tania klawiatura do gier nie musi być wcale niewypałem. Nie dajmy się zwieść przekonaniu, że tylko rzeczy topowe i z najwyższej półki pozwolą na komfortową grę na komputerze. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż droższe klawiatury, a szczególnie mechaniczne, faktycznie mają lepsze parametry, są wytrzymalsze i bardziej niezawodne, ale klawiatury budżetowe także spisują się dobrze w większości popularnych gier. Klawiaturę gamingową do 100 zł można polecić:

  • Graczom z ograniczonym budżetem – gdy trudno o wygospodarowanie większej kwoty, a klawiatura jest pilnie potrzebna, nie ma sensu się długo zastanawiać. Za 100 zł można kupić dobrej jakości klawiaturę membranową, która z powodzeniem sprawdzi się w wielu grach i w codziennym użytkowaniu.
  • Użytkownikom poszukującym klawiatury do gier i pracy – klawiatury z tej półki cenowej, z uwagi na membranową konstrukcję, są dość ciche i komfortowo korzysta się z nich nie tylko podczas gier, ale również podczas pisania.
Udostępnij
4,9
5 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Dość długo szukałam odpowiedniej klawiatury do pracy i nocnego grania :) Teraz mam Thor 303 z genesisa
Specjalista Morele | 07:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.