Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jaka hulajnoga dla dorosłych najlepsza? Wybierz najlepszą

Hulajnoga kojarzyła się przez wiele lat z pojazdem dla dzieci. Na szczęście zaczyna się to zmieniać.

W ostatnich latach pejzaż miasta znacząco się zmienił. Samochody co prawda nadal w nim dominują, ale wielu ludzi zaczęło przesiadać się na sprzęt, któremu nie zagrażają korki uliczne. Jest to też rozwiązanie dobre dla wszystkich mających na sercu dobro planety.

Dobra hulajnoga elektryczna dla dorosłych – czyli jaka?

Do takich środków lokomocji należy rower czy hulajnoga elektryczna dla dorosłych. We Wrocławiu, Warszawie czy Gdańsku istnieje specjalna aplikacja pozwalająca na wypożyczenie pojazdu, ale jeśli stwierdzisz, że to coś dla Ciebie, warto, abyś przemyślał kupno własnego. Przedtem jednak musisz poznać kilka zasad, które pozwolą Ci wybrać dobrze.

Zarówno hulajnoga elektryczna dla dorosłych, jak i hulajnoga elektryczna dla dzieci, musi spełniać określone wymogi, aby ten pojazd miejski był bezpieczny i wygodny dla korzystającego. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na koła. Do wyboru są pełne z plastiku lub gumy oraz pompowane. Pierwsze z nich są łatwiejsze w eksploatacji, ale słabo amortyzują wstrząsy na nierównych powierzchniach. W przypadku drugich możesz złapać gumę, ale za to jazda jest o wiele przyjemniejsza. Podest to następny istotny element. Najlepiej, aby był dość szeroki i długi. W ten sposób spokojnie zmieścisz na nim obie nogi.

Wybierz hulajnogę składaną i taką, którą łatwo ładować. Taka jest między innymi hulajnoga elektryczna Xiaomi. Możesz kupić pojazd nawet do 1000 zł, ale nie jest to rozwiązanie dające Ci wszystkie możliwości. Tani sprzęt jest lepszy w wersji bez silnika, a jedynie napędzany nogą. Natomiast za niewiele więcej, bo nawet mniej niż 1500 zł, nabędziesz hulajnogę dobrej firmy. Ile kilometrów pokonuje i z jaką prędkością powinna poruszać się elektryczna hulajnoga, aby można było uznać ją za dobrą? Przez co najmniej 15 kilometrów nie powinieneś musieć jej ładować. Natomiast szybkość, którą rozwiniesz, waha się między 20 a 25 km/h.

Polecane hulajnogi elektryczne

Ile waży hulajnoga elektryczna dla dorosłych?

Kupując hulajnogę, rzadko bierze się pod uwagę jej wagę. Tymczasem w mieście jest to dość istotny parametr, ponieważ ułatwia przenoszenie pojazdu, szczególnie jeśli ten jest składany. Modele ważą około 12-15 kg, bywają jednak lżejsze, nawet od 8 kg. Jeśli chcesz przemieszczać się na swoim nowym zakupie często, choćby do pracy, warto, abyś zastanowił się nad jak najlżejszym egzemplarzem. Jeżeli ma być to dla Ciebie rozrywka, którą będziesz dzielił ze swoim synem lub swoją córką, to na szczęście hulajnoga elektryczna dla dzieci jest lżejsza. Wynika to z faktu, że dużą rolę w wadze pojazdu odgrywa jego udźwig.

Dlatego jest to kolejna informacja warta wzięcia pod uwagę, kiedy planujesz zakup hulajnogi elektrycznej, którą będziesz jeździć. Standardowy sprzęt może unieść do 120 kg, ale są też masywniejsze modele, w ich przypadku jest to nawet do 150 kg. Szczególnie powinieneś zwrócić na to uwagę w przypadku, kiedy potrzebujesz przemieszczać się z dużym bagażem, na przykład z plecakiem. Hulajnoga elektryczna Xiaomi jest w stanie przewozić ciężary do 100 kg. Pamiętaj, żeby nie pożyczać pojazdu od swojego potomstwa, dziecięcy model zwykle ma udźwig około 50 lub 70 kg.

Jaka wysokość hulajnogi elektrycznej dla dorosłego?

Generalnie wskazuje się, że wysokość całkowita hulajnogi dla osób mierzących powyżej 172 cm to od 79 cm w górę, zaś jeśli mierzysz pomiędzy 160 a 172 cm, najlepszy będzie dla Ciebie jednoślad w granicach 78-85 cm. Radzimy jednak, żebyś wybrał pojazd odpowiedni do Twoich osobistych preferencji. Przede wszystkim zmierz dwie odległości w swoim ciele – od podłoża do bioder, a następnie od podłoża do pępka i kup hulajnogę, której kierownica znajduje się pomiędzy tymi wartościami. Dodatkowo możesz wcześniej sprawdzić, co naprawdę jest dla Ciebie najwygodniejsze. Aplikacja pozwoli Ci wypożyczyć sprzęt i po wypróbowaniu dowiesz się, jak najwygodniej jest Ci trzymać kierownicę.

Która lepsza – hulajnoga z siedziskiem czy bez dla dorosłych?

Hulajnoga z siedziskiem wydaje się być najlepszym rozwiązaniem szczególnie dla dzieci i osób starszych, czyli wszystkich tych, którzy mogą mieć problem z pokonywaniem dłuższych tras na stojąco. Dla zdrowych, silnych dorosłych to jednak też dobre rozwiązanie, choć nie daje wszystkiego, co otrzymuje się przy użyciu sprzętu bez siodełka. Co istotne – wiele modeli posiada siedzisko, które możesz montować i zdejmować. W zależności od długości, trudności czy ciekawości trasy zdecydujesz, w jakiej pozycji masz ochotę jechać. Jeśli będziesz chciał pożyczyć hulajnogę komuś, dla kogo problemem jest wytrzymanie długiego czasu w pozycji stojącej, to także wykorzystasz tę funkcję.

Mimo wielu zalet, hulajnogi z siodełkiem nie są pozbawione wad. Przede wszystkim ich cena jest wyższa od jednośladów bez siedziska tej samej klasy. Ponadto ważą więcej od swoich odpowiedników, a więc w rezultacie trudniej się je przenosi, a w dodatku trzeba wybierać trasy dające więcej miejsca. Oczywiście nie we wszystkich modelach siedzisko jest demontowane, co może sprawić dodatkowy kłopot. Najważniejszym kryterium wyboru hulajnogi powinna być odpowiedź na pytanie: kto będzie jej użytkownikiem i do czego ma ona służyć?

W oceanie możliwości, które są obecnie na rynku, sztuką jest znaleźć tę jedną hulajnogę, która będzie dla Ciebie idealna. Gwarantujemy jednak – jest to możliwe i z pewnością Ci się uda. Zadaj sobie kilka pytań: na jakim sprzęcie będzie Ci najwygodniej, czy ma stanowić dla Ciebie rozrywkę, środek transportu w zakorkowanym mieście, a może chcesz na niej jeździć wyczynowo, dla kogo ma być przeznaczona? Oblicz, jakiej wysokości i jakiego udźwigu potrzebujesz. Dzięki temu wszystkiemu kupisz pojazd na długie lata.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 06:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.