Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić statyw na telefon? Zrób to sam

Statyw na telefon to ważny sprzęt, gdyż ułatwia robienie zdjęć w gorszych warunkach i zapewnia stabilizację.

Jakie rzeczy będą potrzebne do zrobienia statywu do telefonu?

Statyw do telefonu to bardzo przydatny dodatek, który przede wszystkim ułatwi Ci robienie zdjęć oraz kręcenie filmów. Możesz zdecydować się na jeden z profesjonalnych modeli, na przykład statyw Benro, ale równie skutecznie przygotowujesz go samodzielnie we własnym domu. Wystarczy, że będziesz miał kilka odpowiednich elementów oraz narzędzi, dobre chęci i wolny czas. Uzyskanie dobrych ujęć z telefonu nie będzie stanowić dłużej żadnego problemu.

Statyw na telefon powinien być przede wszystkim wygodny i mieć możliwość składania, dzięki czemu bez trudu znajdziesz dla niego miejsce w domu oraz zabierzesz na wycieczkę. Profesjonalny statyw Velbon wiąże się z dużymi wydatkami, ale Ty wykonasz swój z desek. Ich grubość powinna mieć około 1 cm. Przygotuj także śruby, stalowe pręty, a do komfortowego trzymania telefonu wykorzystasz etui z uchwytami (najlepiej, żeby były trzy).

Statywy do telefonu zrobione w domowym zaciszu powstają przy pomocy aluminiowych płyt, śrub mocujących hamulce wykorzystywane w rowerach, bejcy oraz lakieru do drewna. W dalszej kolejności zadbaj o papier ścierny, piłę, młotek, śruby, nakrętki, linijkę oraz czarny marker. Przydadzą się także podkładki. Wszystkie wymienione rzeczy umożliwią Ci stworzenie dobrej jakości sprzętu, który będzie tak samo wytrzymały, jak statyw Joby, który cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników.

Lista potrzebnych przedmiotów i narzędzi jest dosyć długa, ale przecież zależy Ci na trwałości i stabilnym przytrzymaniu aparatu. Stabilizujący tripod do telefonu wymaga także stalowych prętów, które możesz wyciągnąć ze starej drukarki, której już nie używasz. Zacznij od wyjęcia ich, następnie pokrój na kawałki o długości 12 cm. Kiedy wszystko jest przygotowane, zabierz się do pracy (wszystkie czynności nie trwają dłużej niż godzinę).

Jak samemu zrobić statyw do telefonu? Instrukcja krok po kroku

Smartfon to bardzo czułe urządzenie, które ulega zniszczeniu po kontakcie z twardym podłożem, dlatego do ochrony w trakcie wykonania zdjęć bardzo dobrze sprawdza się elastyczny statyw do telefonu, który zrobisz we własnym zakresie. Zacznij od narysowania na planszy dwóch promieni (jeden z nich ma 3 cm, a drugi 5 cm). Ich środki muszą pasować. Wykonane okręgi podziel na trzy równe części. W przerwach pomiędzy małym oraz dużym okręgiem narysuj jeszcze jedną linię, która powinna się znajdywać na 1 cm od promieni, które już stworzyłeś.

Statyw na telefon będzie gotowy już niedługo, ale musisz zamocować cienką tablicę do miejsca przeznaczonego na znaczniki (w tym miejscu narysuj niewielki prostokąt, którego szerokość ma 2 cm, a następnie, 5 cm dalej, zakreśl linię prostą (powinna biec przez całą planszę). Wszystkie narysowane elementy wytnij, a następnie zeszlifuj. Tam, gdzie statyw do telefonu z lampą będzie przymocowany, przygotuj otwory gwintowe (umieścisz w nich śruby). To zadanie wymaga szczególnej ostrożności i precyzji. W dalszej kolejności połącz wszystkie części.

Polecane statywy na telefon

Statyw do telefonu z pilotem ułatwia robienie zdjęć, ale pamiętaj o pokrojeniu obudowy z uchwytami na dwie części (jedna ma być większa, a druga mniejsza), następnie do zabezpieczenia przeciwległych kątów wykorzystaj stalowy pręt. Farba albo bejca posłużą Ci do pomalowania części wykonanych z drewna. Czas na przerwę, gdyż wszystkie elementy wymagają wyschnięcia. Statywy do telefonu wymagają nieco pracy, ale wszystkie czynności są nieskomplikowane, a końcowy efekt zadowalający.

Statyw Hama prezentuje się bardzo atrakcyjnie, gdyż wszystkie elementy zostały spójnie połączone i zapewniają jakże pożądaną stabilność. Twój statyw także będzie prezentował się dobrze, kiedy w kolejnym kroku przytwierdzisz stalowe pręty do dolnej części drewnianych łączników. Przy pomocy markera zaznacz, gdzie mają znaleźć się śruby, wywierć otwory i połącz wszystkie przygotowane do tej pory elementy.

Ostatnią czynnością, bez której nie możesz się obejść, przygotowując tripod do telefonu to złożenie płyty aluminiowej w kształt litery U. W płycie powinien znaleźć się jeden otwór w górnej części oraz po bokach, a także jeden u góry statywu. Mocowanie rowerowe, śruby oraz nakrętki połącz w całość, poskręcaj i odpowiednio przymocuj. Sprzęt prezentuje się stabilnie i atrakcyjnie oraz przypomina z wyglądu statyw Camrock.

Jak zamontować telefon na statywie?

Statyw do telefonu z lampą czy inny model wykonany w domowym zaciszu wymaga od Ciebie zastosowania etui, które doskonale nadaje się do mocowania telefonu. Wkładasz odbiornik we właściwe miejsce, które pozwala Ci regulować poziom jasności, wybrać dodatkowe opcje czy włączyć nagrywanie. Smartfon nie powinien się ruszać ani przechylać, jeśli nie jesteś pewien stabilności, możesz zdecydować się sięgnięcie po przejściówkę.

Domowej roboty statyw do telefonu z pilotem ułatwi trzymanie sprzętu, kiedy zdecydujesz się wzbogacić go o tanią przejściówkę. To koszt zaledwie kilku złoty, ale wymaga regularnej wymiany (w przypadku, gdy jest często używany). Kiedy trójnóg do telefonu ma już zamocowaną przejściówkę, wystarczy włożyć do niego telefon i cieszyć się z dobrej jakości zdjęć i filmów bez względu na miejsce i porę dnia.

Fotograficzny mini statyw do telefonu możesz wzmocnić przy pomocy gumek recepturek. To gwarancja dobrej jakości, wytrzymałości i stabilności. Co prawda statyw Vanguard prezentuje się nieco lepiej, ale wymaga od Ciebie zdecydowanie większych nakładów finansowych. Gumki dobrze trzymają, nic nie spada oraz nie zmienia swojej pozycji, dzięki czemu Ty będziesz mógł cieszyć się z efektów pracy własnych rąk.

Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów wykorzystanych do zrobienia statywu, improwizuj, sięgaj po narzędzia oraz przedmioty znajdujące się w Twoim garażu czy na poddaszu. Jeśli masz tendencję do przechowywania starych maszyn czy urządzeń, na pewno znajdziesz przydatne metalowe i plastikowe części, które ułatwią stworzenie konstrukcji. Do wykonania końcowych czynności możesz potrzebować także wsparcia członka rodziny czy znajomego (do przytrzymania poszczególnych części).

Zrobić samemu czy kupić statyw do telefonu?

Statyw do smartfona przydaje się zarówno w trakcie robienia zdjęć, jak i wykorzystasz go do kręcenia filmów. Jego rozmiar powinien być uwarunkowany potrzebami oraz miejscem, w którym będziesz fotografował osoby, przedmioty czy krajobrazy. Kiedy podjąłeś już decyzję, że przyda Ci się statyw do telefonu z lampą i pilotem, odpowiedz sobie na pytanie, czy lepiej jest kupić profesjonalny sprzęt, a może wystarczy model domowej roboty?

Statyw do robienia zdjęć telefonem od producenta sprawdzi się lepiej, gdyż powstaje przy pomocy wytrzymałych materiałów, odpowiedniej technologii oraz bez problemu dopasujesz go do wymiarów używanego sprzętu. Kolejną ważną cechą jest niewielka waga i poręczność. Mocowanie telefonu do statywu nie wymaga dodatkowych nakładów pracy i zajmuje jedynie kilka sekund.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.