Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić etykiety na przyprawy?

Etykiety na przyprawy do wydrukowania DIY wprowadzą porządek wśród słoiczków z ziołami. Jak je zrobić?

Etykiety na przyprawy do wydrukowania oraz etykiety na przyprawy DIY uporządkują Twoją spiżarnię i kuchnię. Dzięki nim wszystkie słoiczki, te pochowane w szafkach, a także wyeksponowane na kuchennych blatach, zostaną oznaczone zgodnie z zawartością. Co więcej, pojemniki nabiorą dekoracyjnego charakteru. Jak zrobić takie naklejki? W niniejszym artykule znajdziesz wiele inspiracji, które pomogą Ci wprowadzić ład pośród domowych przetworów oraz wielu innych artykułów spożywczych.

Jak zrobić naklejki na słoiczki z przyprawami?

Jak uporządkować pojemniki z artykułami spożywczymi? W tym celu możesz stworzyć samodzielnie napisy na przyprawy do druku i po prostu je wydrukować, podpisać zgodnie z zawartością oraz przylepić do słoiczków. Druga metoda to zakup gotowych naklejek (ich koszt wynosi około 20 groszy za sztukę). Natomiast trzecim rozwiązaniem są kolorowe naklejki na przyprawy do wydruku zaczerpnięte zupełnie za darmo, z Internetu. W sieci bez trudu znajdziesz wiele ciekawych wzorów.

W Internecie znajdziesz zarówno słodkie etykiety na przyprawy do drukowania w pastelowych kolorach, przeznaczone do domowych przetworów, jak i minimalistyczne, biało-czarne, idealne do oznaczenia ziół. Większość z nich została przygotowana w kilku rozmiarach, tak aby udało się je dopasować do słoiczków o różnej średnicy. A jeśli gotowe wzory naklejek na przyprawy nie przypadły Ci do gustu, możesz zaprojektować swoje własne, np. za pomocą oprogramowania graficznego GIMP, Paint lub Adobe Photoshop.

Masz w domu przyprawnik Kinghoff lub przyprawnik Zeller? Oto pomysł na nalepki na słoiczki. Zainstaluj dowolny program graficzny i następnie przygotuj samodzielnie wzór na etykiety. Rozmiar możesz łatwo dostosować do wymiarów pojemnika, natomiast kolorystyka zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli chodzi o opis produktu, wprowadź go na komputerze lub zostaw wykropkowane miejsca, aby dało się go później uzupełnić. Co do kształtu, zamiast prostokąta czy kwadratu wypróbuj koło, serduszko alb bardzo modną i uroczą chmurkę.

Kiedy projekt jest gotowy, zapisz go w dowolnym miejscu na dysku twardym. Następnie otwórz edytor tekstu, np. Microsoft Word i stwórz w nim stronę do druku. Wstaw pliki do dokumentu, umieszczając etykiety obok siebie, pamiętaj o tym, by dostosować ich rozmiar do wymiarów słoiczków. Kiedy całość jest gotowa, dokumenty można przesłać do urządzeń takich jak drukarka atramentowa lub drukarka laserowa.

Jak przygotować etykietki do okrągłych słoiczków, takich, jakie mieści przyprawnik Gald lub przyprawnik Apte, bez używania oprogramowania graficznego? Oto ciekawy pomysł na naklejki DIY. Utnij kawałek taśmy samoprzylepnej w dowolnym ciemnym kolorze i wykorzystaj biały korektor, aby nanieść na niej kilka pasków. Następnie opisz żelowym długopisem oraz dorysuj symbol danego produktu spożywczego. Gdy napis jest gotowy, możesz przylepić własnoręcznie wykonaną nalepkę na pojemnik.

O czym pamiętać jeśli chcemy wykorzystać używane słoiki ? Zanim nakleisz naklejki na przyprawy do druku lub etykiety na przyprawy DIY warto dokładnie umyć pojemniki i ściągnąć z nich pozostałości starych oznaczeń. Jeśli masz problem ze zdjęciem nalepek, możesz posmarować ściany czymś tłustym, np. masłem i je po prostu oderwać. Inny sposób to umieszczenie naczyń w zmywarce. Klej rozpuści się pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu otrzymasz czyste i gotowe do napełnienia pojemniczki.

Polecane przyprawniki

Z czego zrobić etykiety na przyprawy?

Z czego zrobić naklejki na przyprawy do druku? Jeśli masz czas na zabawę w handmade, to możesz sięgnąć po papier ozdobny albo sztywny blok techniczny. W sklepach z artykułami papierniczymi są dostępne także arkusze samoprzylepne. Wystarczy na nich nadrukować odpowiedni wzór, następnie można pociąć kartoniki do wymaganego kształtu i szybko przylepić do powierzchni słoika. Możesz wydrukować etykiety na przyprawy puste i uzupełnić je czarnym flamastrem lub stworzyć projekt tak, by już były na nim nazwy konkretnych wyrobów.

Inny ciekawy pomysł na naklejki na przyprawy DIY to użycie wydruków laserowych i przezroczystej taśmy klejącej. Po zlepieniu razem taśmy i wydruku z drukarki laserowej należy odciąć nadmiar papieru i zamoczyć je w wodzie na kilka minut. Gdy etykietka nasiąknie wodą, wystarczy ją zrolować i przenieść wydruk na powierzchnię klejącą. Następnie trzeba odłożyć karteczkę na jakiś czas do suszenia i dopiero gdy woda odparuje, nalepić ją na czysty słoik. Polecamy również wykonać nalepki na przyprawy DIY z dwustronnej taśmy.

Co daje zrobienie etykiet do przypraw?

Etykiety na przyprawy do drukowania pomocą Ci odświeżyć wygląd spiżarni i kuchni. Dzięki nim nadasz drugie życie starym i nieużywanym pojemnikom, a także wprowadzisz ład do przestrzeni, w której przygotowywane są posiłki. Koniec z przetrząsaniem wszystkich półek w poszukiwaniu konkretnego składnika lub danego smaku dżemu! Nalepki na słoikach sprawią, że szybko odnajdziesz to, co jest potrzebne do przyrządzenia pysznej potrawy.

Ozdobne naklejki na słoiczki, o ile zostały dobrze przyklejone, pozostaną długo na swoim miejscu. Dzięki nim Twoja spiżarnia będzie się nienagannie prezentować. Gdzie jeszcze można je wykorzystać? Poza miejscami takimi jak przyprawnik Westmark lub innej marki polecamy wypróbować także etykiety na kosmetykach własnej roboty. Na nalepkach możesz umieścić różne dane o produkcie, nie tylko nazwę, ale i skład oraz datę przydatności danego wyrobu.

Czy warto zrobić samemu etykiety na przyprawy?

Etykiety na przyprawy do wydrukowania, poza tym, że spełniają liczne funkcje estetyczne, mogą również dostarczać wiele cennych informacji. Poza nazwą artykułu spożywczego zamieścisz na nich przydatne uwagi, związane z datą przydatności do spożycia lub składem. Kolorowe naklejki mogą posłużyć także jako oprawa prezentu – jeśli często obdarowujesz znajomych i rodzinę domowymi dżemami, konfiturami i innymi pysznościami, warto zadbać o wygląd zewnętrzny upominku. Śliczna nalepka doskonale sprawdzi się w tej roli.

Co jest potrzebne, aby wykonać samemu etykietkę na przyprawnik Lamart, przyprawnik Tadar lub zwykły używany wcześniej słoiczek? W tym celu musisz sięgnąć po:

  • papier (zwykły/techniczny/naklejkowy);
  • nożyczki;
  • drukarkę.

Warto zaangażować w proces tworzenia etykiet dzieci – maluchy będą chętnie wycinać nalepki, pomogą również w odnajdywaniu konkretnych produktów i przesypywaniu ich do słoiczków. Przy okazji porządków może się okazać, że którychś produktów brakuje i trzeba je dokupić.

Kolorowe naklejki na przyprawy do wydruku można zaprojektować w różnych rozmiarach i kształtach. Etykiety na przyprawy prostokątne służą do przyklejenia z boku słoika, natomiast te okrągłe można umieścić na wieczku. Dostępne są także oznaczenia pionowe – ten typ najlepiej przewlec nitką i przywiązać do słoiczka. Jak widać, w dzisiejszych czasach bardzo łatwo da się wykonać samemu profesjonalnie wyglądające nalepki. Czy zatem warto postawić na DIY? Zdecydowanie tak!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:14
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.