Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić etui na telefon ze zdjęciem?

Jak stworzyć własne etui na telefon? Czy można to zrobić samodzielnie? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Jak samemu zrobić etui ze zdjęciem?

Smartfon to urządzenie, które w wyniku użytkowania często doznaje uszkodzeń, np. upadnie Ci na ziemię lub wyświetlacz zarysuje się od kluczy wrzuconych razem do kieszeni. Dlatego wiele osób kupując nowy telefon, w pierwszej kolejności decyduje się również na zakup dobrej osłony. Jeśli chcesz, żeby urządzenie, które masz zawsze przy sobie, było spójne z Twoim wizerunkiem i dodatkowo odzwierciedlało osobowość, podkreśl indywidualizm, decydując się na etui z własnym zdjęciem.

Kiedy kupujesz etui silikonowe, w sklepach GSM możesz znaleźć wiele przykładowych wzorów. Jednak Ty być może chcesz wybrać spersonalizowane etui na telefon z własnym zdjęciem, ozdobione fotografią ukochanej osoby czy inną grafiką. Co zatem zrobić, kiedy marzysz o własnym case’ie, czyli osłonie na telefon, lecz nie możesz skorzystać z usług profesjonalistów wykonujących nadruki? Warto pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach.

Najprostszą metodą jest oczywiście uszycie własnego pokrowca. Potrzebujesz tylko tkaniny, igły i nitki oraz elastycznego plastiku, pod który wsuniesz fotografię. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi stworzysz oryginalny pokrowiec na telefon ze zdjęciem. Takie filcowe czy skórzane futerały mają w sobie pewien urok. Oczywiście nie każdy ma zdolności manualne, by stworzyć samodzielnie etui do smartfonów. Możesz także potrzebować bardziej profesjonalnej kabury na telefon.

Posiadanie etui na telefon z własnym zdjęciem stało się możliwe dzięki metodzie termotransferu. Krótko mówiąc, dzięki specjalnej drukarce możesz wykonać druk na kubkach, koszulkach, a także na etui na telefon. Takie urządzenia nie są drogie, ale skierowane do profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się personalizowaniem przedmiotów. Jeśli chcesz stworzyć własne etui, lepiej po prostu skorzystaj z usług firmy, która wytwarza takie gadżety.

Polecane etui na telefon

Jak zaprojektować etui ze zdjęciem na telefon?

Projektowanie etui na telefon ze zdjęciem zawsze zaczyna się od wyboru modelu telefonu. Etui do Huawei będą oczywiście większe i niekompatybilne z metalową osłoną na kompaktowe iPhone'y. Dlatego to od rodzaju smartfona i wymiarów jego „pleców” zależy powierzchnia i maksymalna rozdzielczość obrazu. Minimalne wymiary zdjęcia u wielu producentów wynoszą 700×1400 pikseli. Duży plik graficzny o wysokiej rozdzielczości można wysłać mailem.

Wiele firm zajmujących się produkcją etui na telefon z klapką czy innych rodzajów pokrowców, może Cię wyręczyć w przygotowywaniu projektu. Wystarczy, że prześlesz grafikę, odpowiesz na kilka pytań i wkrótce Twoja własna obudowa na telefon ze zdjęciem będzie gotowa. Czasem mogą jednak wystąpić pewne problemy, np. wybrane zdjęcie będzie w nieodpowiedniej rozdzielczości, przez co Twoje etui na telefon Huawei lub inny będzie źle wyglądać.

Również po przygotowaniu grafiki mogą pojawić się problemy – na przykład będzie ona źle wykadrowana. Jeśli Twój projekt zakłada, że niektóre obszary grafiki przeniesionej na obudowę mają być przezroczyste, możliwe, że grafik potraktuje je jako kolorowe. Nawet gdy udzielisz mu szczegółowych instrukcji, case na telefon ze zdjęciem może wyglądać nieco inaczej, niż chciałeś. Nie każda firma uzna Twoją reklamację, jeżeli przygotowując etui, grafik postępował w zgodzie z określonymi przez Ciebie zaleceniami.

Aplikacja do robienia etui

Coraz więcej dostawców pozwala Ci na samodzielne stworzenie etui z własnym nadrukiem, bez przesyłania zdjęć grafikowi. Na stronach producentów gadżetów reklamowych często znajdziesz różne aplikacje, na przykład kreator case'ów. Strona do zaprojektowania etui stanowi najczęściej prosty program graficzny powstały w HTML 5. Możesz tam wgrać własne zdjęcie, zmienić je dzięki odpowiednim efektom, a następnie umieścić na nim tekst.

Takie kreatory case'ów dają Ci duże możliwości. Projektując swoje etui na telefon LG, możesz wgrać tam dowolny plik w kompatybilnym formacie. Większość stron do projektowania etui na telefon ze zdjęciem obsługuje tylko podstawowe rodzaje obrazów: JPG, JPEG, PNG lub BMP, rzadziej GIF. Grafiki w innych formatach trzeba będzie przekonwertować, w czym może Ci pomóc darmowy program GIMP lub inne edytory obrazów.

Pamiętaj też, że zdjęcie na Twoim monitorze może wyglądać nieco inaczej niż w druku. Na ekranie komputera kolory wydają się bardzo wyraziste, bo emituje on światło. Już zadrukowany pokrowiec na telefon ze zdjęciem będzie miał mniej intensywne barwy. Odcienie pośrednie mogą na etui mieć odrobinę inne nasycenie – sprawdzisz je, drukując projekt samodzielnie, czy też za pomocą aplikacji oferującej podgląd wydruku CMYK.

Praktyczne etui z własnym zdjęciem – kreator

Internetowy kreator case'ów jest przeważnie prostszy w obsłudze niż pozostałe programy graficzne. Wiele takich stron zapewnia już gotowe szablony, umożliwiające stworzenie etui na telefon ze zdjęciem z kolażem Twoich ulubionych fotografii albo dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Możesz więc wykorzystać więcej niż jedną grafikę. W kreatorze dowolnie rozmieścisz zdjęcia, obrócisz je i przytniesz tak, by dobrze prezentowały się chociażby na etui na telefon Samsung.

Kiedy przygotowujesz własną grafikę, by stworzyć etui na telefon ze swoim logo, musisz mieć prawa autorskie do użytych zdjęć. Nawet gdy przygotowujesz prosty case na telefon ze zdjęciem, z którego będziesz korzystał tylko Ty, to nadal producent etui mógłby zarobić pieniądze, łamiąc prawa autorskie. Dlatego korzystając z kreatora case'ów musisz udowodnić, że jesteś autorem zdjęć. Firmy mogą nawet odmówić przygotowania futerału na telefon, jeśli podejrzewają, że używasz grafik bezprawnie.

Po przygotowaniu projektu graficznego możesz go zapisać i złożyć zamówienie. Wielu producentów ma w ofercie gotowe szablony do druku na etui na telefon Xiaomi i innych popularnych marek. Wykonanie nadruku na gotowym metalowym etui lub przezroczystej plastikowej czy silikonowej formie obudowy zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Jest to proces, który umożliwia Ci szybkie stworzenie własnego personalizowanego case’a na telefon.

Etui na telefon ze zdjęciem – miła pamiątka

Etui z własnym zdjęciem to nie tylko modny gadżet, który z dumą zaprezentujesz za każdym razem, gdy wyjmiesz telefon z torebki lub kieszeni. Stanowi także doskonały pomysł na prezent i nie uwzględni go żaden ranking etui na telefon — będzie oryginalny. Wiele aplikacji pozwala na dodanie tekstu do etui na telefon z własnym zdjęciem – będzie on dedykacją dla kochanej osoby. Wystarczy, że dobierzesz czcionkę i kolor napisu, umieścisz tekst w odpowiednim miejscu… i gotowe!

Gdy tworzysz takie etui jako prezent, możesz też bez problemu wykorzystać wspólne zdjęcia. Odpowiednio dobrany kolaż fotografii z pewnością przypomni obdarowanemu o wspólnych chwilach. Case na telefon z własnym zdjęciem stanowi świetny prezent, bo nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też bardzo praktyczny. Gdy telefon obdarowanej osoby zostanie ocalony przed uszkodzeniem, będzie z pewnością myśleć o Tobie z wdzięcznością!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.