Udostępnij
Skomentuj

Jak zrobić etui na tablet? Instrukcja krok po kroku

Etui na tablet to bardzo przydatny dodatek do urządzenia. Zastanawiasz się, jak zrobić je samodzielnie?

Jakie materiały do zrobienia etui na tablet będą potrzebne?

W przeciwieństwie do telefonu komórkowego noszenie iPada lub tabletu w ręce nie jest zbyt łatwe i wygodne ze względu na większe rozmiary tych urządzeń. Na szczęście istnieje taki dodatek jak etui na tablet, który umożliwia bardzo komfortową obsługę sprzętu. Pokrowce na tablety stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, dzięki czemu na rynku znajdziesz mnóstwo interesujących ofert. Niestety minusem sklepowego etui na tablet dla dzieci lub dla dorosłych jest jego cena. Ten dodatek kosztuje dość dużo, dlatego śmiało możesz zrobić go sam.

To idealne rozwiązanie dla oszczędnych, dbających o środowisko osób. Tworzenie rzeczy DIY jest bardzo ekologiczne, ponieważ często polega na wykorzystywaniu zużytych przedmiotów i nadawaniu im drugiego życia. Możesz to zrobić we własnym domu! Wykonanie etui na tablet 10 cali na pewno nie sprawi Ci problemu. Będziesz potrzebował przede wszystkim podstawowych przyborów takich jak: ołówek, linijka, klej i nożyczki. Rodzaj materiału zależy od tego, jaki pokrowiec zdecydujesz się wykonać. Może to być zarówno filc, jak i dżins.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby stworzony przez Ciebie futerał przyciągał wzrok i był jak najładniejszy, to pamiętaj o odpowiednim doborze materiałów. Możesz śmiało eksperymentować z kolorami, wzorami i innymi ozdobami. Pamiętaj o dokładnym odmierzeniu ścianek tabletu, ponieważ etui musi mieć wymiary zbliżone do urządzenia. W końcu nie chcesz, żeby futerał był za duży! Możesz śmiało użyć tkaniny do wypełnienia pokrowca. Równie dobrym dodatkiem będzie filc, który jest bardzo miły w dotyku i pomaga w utrzymaniu schludności przedniej części urządzenia.

Jak uszyć etui na tablet?

Zastanawiasz się, jak zrobić etui na tablet Lenovo lub etui na tablet Huawei? W pierwszej kolejności zmierz urządzenie, dla którego tworzysz obudowę i dodaj 1 cm na szew. Następnie wytnij potrzebne kawałki materiału. Weź do ręki część przeznaczoną na kokardę, złóż na pół i zszyj bok. Ten kawałek ma przypominać bardzo długą rurkę. Kolejny krok będzie polegał na znalezieniu nieco mniejszego paska, złożeniu go na pół i zszyciu dłuższego boku. Przesuń długą rurkę, która zamieni się w łuk przez mniejszy kawałek w kierunku środka.

W ten sposób stworzysz małą, materiałową kokardkę. Kieszeń jest opcjonalnym dodatkiem, który może być przydatny na chowanie do niej małych elementów, np. słuchawek lub kart SIM. Jeśli chcesz ją zrobić, musisz wyciąć dwie części materiału i zszyć ją z trzech stron. Pozostaw pięciocentymetrową przerwę na ostatnim boku, żebyś mógł odwrócić tkaninę na prawą stronę. Kiedy będzie gotowa, odłóż ją na bok. Teraz możesz przejść do tworzenia najważniejszych elementów etui.

Najpierw umieść jedną zewnętrzną i wewnętrzną część materiału na obudowie tabletu. Następnie umieść bawełnianą watę na wierzchu i zszyj z trzech stron. Jeśli chcesz dodać guzik do zapięcia, odmierz kilka centymetrów w dół od środka przodu i przyszyj go. Na pewno będzie świetnie się prezentował. Aby wszyć zapięcie, wytnij kawałek lamówki i umieść ją pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną tkaniną, gdy ich prawe strony są złączone.

Zszyj zapięcie wokół trzech boków, jak w powyższym kroku, a następnie pozostaw przerwę, aby można było odwrócić materiał na prawą stronę. Na końcu zbierz wszystkie elementy, które uszyłeś w powyższych krokach. Umieść kieszeń i kokardę na wierzchu jednej z części zewnętrznych, a następnie połóż drugą część na wierzchu. Upewnij się, że te same wzory stykają się ze sobą. Zszyj oba dłuższe boki i dół, a później odetnij nadmiar materiału po bokach. Odwróć etui na lewą stronę i wsuń tablet, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowany.

Polecnae etui na teblety

Jak zrobić etui na tablet z filcu?

Na początku wytnij cztery większe prostokąty i dwa mniejsze z tkaniny, a także dwie kolejne duże części i jedną małą z interfejsu. Nałóż flizelinę na kawałki zgodnie z instrukcjami producenta. Jako podszewkę posłużą elementy bez tego tworzywa. Następnie złącz zewnętrzne i podszewkowe kawałki wraz z prawymi bokami. Wszyj nitkę po obu krótkich bokach i jednym długim. Odwróć prawe strony i zespól ze sobą wierzchnie krawędzie.

Na końcu połącz razem prostokąty na zewnątrz oraz podszewkę na jednym długim boku i dwóch krótkich bokach. Zostaw mały otwór w podszewce do obracania. Połącz obie prawe strony nicią i zszyj zewnętrzne elementy koperty razem w otwartym szwie. Odwróć kopertę prawą stroną na zewnątrz i ściegiem brzegowym wokół otworu. Umieść niewykończoną długą krawędź klapki 1 cm od otworu. Przytnij naddatek szwu, złóż klapkę na drugą stronę i ścieg górny obok załamania.

Jak zrobić etui na tablet z gumek?

Gumki są bardzo elastyczne, dlatego znakomicie nadają się na wykonanie ochronnego etui na tablety. Do tego celu będziesz potrzebował książki, która więcej nie będzie Ci potrzebna. Będziesz musiał wyrwać wszystkie kartki, co wykonasz znacznie sprawniej, jeśli zeszyt będzie liczył już kilka lat. Zachowaj szczególną ostrożność podczas tego kroku i podziel strony na małe partie. Do tego celu użyj czubka i ostrej krawędzi nożyczek. Pracuj powoli, żeby przez nieuwagę nie przeciąć grzbietu książki!

Zacznij od zmierzenia i przycięcia filcu, z którego będziesz tworzył pokrowiec. Użyj pistoletu do klejenia ustawionego na najniższą temperaturę. Pamiętaj, że ustawienie na najwyższe obroty może okazać się zbyt gorące i niebezpieczne, ponieważ łatwo powoduje oparzenie lub odbarwienie filcu. Przyklej tkaninę do wnętrza książki. Upewnij się, że w grzbiecie książki znajduje się dodatkowy zapas materiału, aby można było zamknąć zeszyt. Kolejną zaletą używania tego tworzywa jest jego elastyczność.

Dzięki temu filc nie oderwie się od wewnętrznej strony okładki. Następnie umieść tablet na wewnętrznej okładce po prawej stronie i zmierz rogi urządzenia. Chcemy, żeby cztery elastyczne kawałki rozciągały się na każdym z rogów. Do tego celu wykorzystamy gumki. Aby ją przymocować, użyj czubka nożyczek i zrób dziurki w materiale. Przeciągnij gumkę w taki sposób, żeby przechodziła przez okładkę i zawiąż węzeł.

Jak założyć etui na tablet?

Wybór jest naprawdę duży! Pancerne etui na tablet, poza ułatwieniem transportu, zapewnia również ochronę sprzętu. Dzięki niemu urządzenie nie zepsuje się, kiedy upadnie na podłogę i będzie odporne na urazy mechaniczne i wgniecenia. Dodatkowo obsługiwanie wyświetlacza nie sprawi problemów, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że na ekranie powstaną przebarwienia lub nieestetyczne odpryski.

Najpierw umieść tablet na obudowie w miejscu, w którym widać srebrne krążki urządzenia lub wgłębienia. Następnie wsuń sprzęt w materiał. Pamiętaj, że etui na tablety nie może być za ciasne, jeśli chcesz, aby model się w nim zmieścił. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno, żeby szybka nie pękła. Dodatkowo zwróć szczególną uwagę na rogi i krawędzie. Starannie wykonane etui na tablet Samsung lub etui na tablet Apple na pewno będzie bardzo przydatne!

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.