Udostępnij
Skomentuj

Jak wyczyścić toster? Skuteczne sposoby na umycie tostera

Czy czyszczenie tostera musi być uciążliwe? Dzięki skutecznym patentom i sprawdzonym sposobom wcale nie!

Jak szybko i skutecznie wyczyścić toster, aby nie uszkodzić jego powierzchni? Przeczytaj nasz poradnik!

Jak prosto i szybko wyczyścić toster?

Tostery Tefal są wyjątkowo przydatnym urządzeniem na kuchennym blacie, które obsługuje się bardzo łatwo. Uwielbiane przez maluchów chrupiące pieczywo przygotowuje się szybko i bez problemów. Wątpliwości może budzić jego czyszczenie, ale dzięki tym skutecznym sposobom i sprawdzonym patentom przekonasz się, że jest to banalnie proste. Dbanie o urządzenie przede wszystkim musi być regularne i powinno wiązać się z czyszczeniem po każdorazowym użyciu. Które z popularnych tricków jest rzeczywiście przydatne? Czy istnieją lifehacki, których lepiej unikać ze względu na bezpieczeństwo np. tostera Smeg?

Polecane tostery

Urządzenie czyść po każdym pieczeniu grzanek – przetrzyj sprzęt, gdy wystygnie, a ze specjalnej tacki na okruchy pod opiekaczem pozbądź się zebranych resztek. Jeżeli zwykłe wytrzepanie nie pomoże, bez najmniejszych problemów możesz użyć ciepłej wody z odrobiną mydła w płynie lub płynu do naczyń. Pamiętaj, by tacka na okruchy wyschła nim z powrotem umieścisz ją w tosterze.

Czyszczenie tostera z zewnątrz może odbywać się, gdy urządzenie jest ciepłe lub podłączone do prądu. Jednak jest to niedopuszczalne i skrajnie nieodpowiedzialne, jeśli zamierzasz zadbać o porządek wewnątrz sprzętu, gdy jest pod napięciem. Jeśli opiekacz stał długo nieużywany, by wyczyścić go z kurzu, wystarczy wilgotna szmatka.

Co będzie nam potrzebne do umycia tostera?

W zależności co aktualnie posiadasz w domu, do czyszczenia tostera możesz użyć specjalnej mieszanki kuchennych produktów lub zwykłej szmatki. Co będzie potrzebne do umycia urządzenia? Który specyfik stworzony w domowym zaciszu sprawdzi się w czyszczeniu opiekacza? W jaki sposób czyścić grzałki, by jej nie uszkodzić? Czy regularne dbanie o toster wpływa na jego żywotność?

Jeżeli dawno nie czyściłeś tostera Bosch, wytrzep okruszki. Czynność wykonać najlepiej nad zlewem, trzymając urządzenie do góry nogami. Poprzez wytrzepywanie pozbędziesz się większości zalegających resztek. Dodatkowo przydadzą Ci się ściereczki lub ręczniki papierowe, na których ustawisz sprzęt. Na grzałkach wciąż mogą pozostawać resztki, których bez problemu pozbędziesz się przy użyciu szczoteczki do zębów lub małego pędzelka. Szczoteczka może być mokra lub sucha w zależności od tego, kiedy ostatnio wykonywałaś tę czynność. Jeśli przywierające resztki nie chcą zejść, mokra szczoteczka poradzi sobie doskonale. Nie używaj drewnianej łopatki, którą mógłbyś uszkodzić grzałki.

Gdy urządzenie jest brudne z zewnątrz, doskonale sprawdzi się ocet lub mieszanka z sodą oczyszczoną. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, plam i zacieków, jak również przypalonych śladów. By uniknąć zarysowań i śladów, użyj miękkiej gąbki, która zadba o materiał, z którego wykonane jest urządzenie.

Toster Philips czy innej marki może potrzebować więcej czasu na wyschnięcie, więc najlepiej jeśli pozwolisz mu na to przez co najmniej dobę. Będziesz miał pewność, że urządzenie wyschło i nie spowodujesz żadnego spięcia.

O czym warto pamiętać przed czyszczeniem tostera?

O czym pamiętać przed czyszczeniem tostera na 4 tosty? Co jest istotne przed podjęciem się tej czynności? Czy urządzenie trzeba w jakiś sposób przygotować? Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest odłączenie urządzenia z prądu. W ten sposób dbasz nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i trwałość tostera. Unikniesz jego zniszczenia i spalenia, przez co posłuży Ci przez dłuższy czas.

Czyszcząc toster DeLonghi, nie używaj ostrych narzędzi – nie próbuj pozbyć się okruchów widelcami, nożami czy innymi metalowymi sprzętami. W ten sposób nabawisz się zadrapań i śladów, których nie będziesz w stanie pozbyć już się do samego końca.

Jeśli decydujesz się na mycie urządzenia wewnątrz, weź pod uwagę, że może potrzebować ono dużo czasu do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj, że rekomendowany czas to minimum dwadzieścia cztery godziny. Zaplanuj śniadanie na drugi dzień i uprzedź najmłodszych członków rodziny, by uniknąć zbędnego używania tostera. Doba gwarantuje, że sprzęt doschnie w stu procentach.

Jak często należy myć toster?

Jak często należy myć taki sprzęt kuchenny? Co jest istotne w dbaniu o toster na dwa tosty? Co wpływa na jakość i skuteczność w czyszczeniu urządzeń elektrycznych? Tak naprawdę toster powinien być czyszczony po każdym użyciu – dzięki regularności nie będziesz martwić się starymi zabrudzeniami, które nie chcą po długim czasie odpuścić. Systematyczność sprawia, że cały proces oczyszczania przebiega szybko i łatwo. Nie wymaga od Ciebie użycia siły, bo są to po prostu świeże zabrudzenia. Nie zawiedziesz się również, gdy w pośpiechu będziesz chciał zrobić tosty, a okaże się, że sprzęt jest przypalony i pełny resztek chleba.

Jeśli jednak częściej używasz tostera Russell Hobbs czy innego rano spóźniony do pracy i nie masz czasu, by zadbać o wewnętrzną część urządzenia, staraj się przynajmniej raz na tydzień zadbać o grzałki i ich stan.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.