Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać wentylator stojący do 200 złotych?

Chcesz kupić wiatrak, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Przedstawiamy najciekawsze modele do 200 zł!

Jaki wentylator stojący do 200 złotych kupić? 

Lato to nie tylko czas odpoczynku, ale również sporych upałów, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Ulgę przyniesie nam dobry wentylator.

Wiatraki zwykle są masowo kupowane pod koniec wiosny, gdy temperatury za oknem powoli dobijają do magicznej granicy 30 stopni Celsjusza, a wewnątrz mieszkań, domów i firm zaczyna robić się nieznośnie. Jednymi z najpopularniejszych modeli tego typu urządzeń są wiatraki stojące, które w łatwy sposób możemy postawić w kącie pokoju, tuż przy sobie czy też na biurku.

Wentylator stojący generuje podmuch powietrza, który schładza nasz organizm, przynosząc ulgę oraz siłę do dalszej pracy czy też zwykłej egzystencji w domu bądź mieszkaniu. Żeby jednak okazał się on na tyle przydatny, by udało nam się przetrwać największe upały, powinien zostać w odpowiedni sposób dobrany do specyfiki miejsca, w którym będzie stosowany, a także naszych preferencji.

Jak się okazuje, na wiatrak stojący nie musimy wydać dużo. Budżet w wysokości 200 złotych w zupełności wystarczy, by znaleźć wysokiej jakości sprzęt, który posłuży nam przez co najmniej kilka sezonów.

Polecane modele wentylatorów stojących

Tani wentylator – na co zwrócić uwagę?

Od razu warto zaznaczyć, że pogoń za oszczędnościami nie zawsze jest opłacalna. Wentylator stojący kuszący bardzo niską ceną może w rzeczywistości okazać się nienajlepszym wyborem. Dlaczego? Ponieważ tego typu sprzęty przeważnie są wykonywane z materiałów słabej jakości, co oczywiście przekłada się na ich żywotność. Żeby więc uniknąć zawodu i zakupić naprawdę porządny sprzęt, warto zwrócić uwagę na następujące parametry.

  • Typ. Wentylatory stojące dzielą się na kilka rodzajów, zróżnicowanych przede wszystkim pod względem budowy i wymiarów. Najczęściej kupowany jest wiatrak stojący podłogowy. Osadzony jest na konstrukcji składającej się z kilku nóżek, które stabilizują sprzęt podczas pracy. W zależności od modelu, możemy liczyć na regulację wysokości wiatraka, a także ułożenia głównego elementu roboczego (góra-dół i na boki).

Drugim typem jest wentylator stojący biurkowy, czyli niewielkich rozmiarów urządzenie, które możemy ustawić na biurku, stole czy też na meblach. Zakupić możemy modele z podstawką lub specjalnym klipsem, który przytwierdzamy do wybranej powierzchni.

Trzecim typem jest natomiast wentylator kolumnowy – wysoki, podłużny sprzęt, w środku którego znajdują się elementy nadmuchowe. Wyróżnia się on dużą mocą i skutecznością działania. Pozwala także na nadmuchiwanie kierunkowe.

  • Moc. Im większa, tym wiatrak będzie się szybciej obracał. Skróci się także czas jego rozpędzania do pełnej prędkości. Modele podłogowe i kolumnowe przeważnie wyróżniają się mocą na poziomie 50 W, w przypadku wentylatorów biurkowych, wynosi ona przeważnie 30-40 W. Najmocniejsze wentylatory do 200 złotych pracują z mocą 100 W.
  • Regulacja prędkości. Funkcja kluczowa dla wygody korzystania z wentylatora stojącego. W przedziale cenowym do 200 złotych bez problemów znajdziemy urządzenia wyposażone w specjalne przyciski lub pokrętła, za pomocą których wybierzemy poszczególne stopnie prędkości – od dwóch do czterech.
  • Funkcje. Poza regulacją prędkości, wiatrak stojący może obsługiwać również funkcję nawilżania oraz chłodnego nawiewu. Obie opcje zagwarantują dodatkową ochłodę i ulgę podczas upalnych dni. Warto decydować się również na urządzenia z oscylacją, a więc takim ruchem obrotowym, który zapewnia równomierne rozprowadzanie nadmuchu i większy zasięg działania. Funkcja ta jest kluczowa wówczas, gdy korzystamy z wentylatora w dużym pomieszczeniu.
  • Wykonanie. Jak już wspominaliśmy, dobry wiatrak stojący powinien zostać wykonany ze wzmacnianych tworzyw, które zapewnią nie tylko odpowiednią stabilność, ale również wysoką wytrzymałość mechaniczną. Nie należy zapominać również o wszelkich zabezpieczeniach, na przykład przed przepięciami.

Czy w przyjętym budżecie istnieje jakaś alternatywa dla wiatraka? Jest nią termowentylator, a więc urządzenie, które może chłodzić i grzać, a także cyrkulator, wyróżniający się podobnym działaniem i zbliżoną budową do klasycznego wiatraka. On także może ochładzać i ogrzewać pomieszczenie.

Polecane wentylatory do 200 zł

Skoro wiemy już, na jakie parametry w szczególności warto zwracać uwagę, możemy przejść do przedstawienia kilku modeli cieszących się szczególnym uznaniem wśród konsumentów. Być może ułatwi Wam to dokonanie ostatecznej decyzji.

  • Wiatrak stojący Clatronic vl 3730na początek popularny wentylator podłogowy, który wyróżnia się bardzo stabilną konstrukcją i wysoką mocą, która wynosi aż 100 W. Do tego wszystkiego zyskujemy 3-stopniową regulację prędkości, funkcję chłodnego nawiewu, a także duże, metalowe skrzydła. Cena wynosi 169,11 zł.
  • Wentylator stojący Esperanza EHF002KEmodel o mocy 50 W, którego konstrukcja pozwala na regulowanie wysokości. Obsługuje funkcję oscylacji, wyróżnia się także zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Trzystopniowa regulacja prędkości pozwala na łatwe dostosowanie jego działania. Kosztuje 67,93 zł.
  • Wiatrak stojący Sencor SFN 4047WHzostał wyposażony w łopatki o średnicy 40 cm i w nóżki antypoślizgowe. Do tego należy dodać funkcję automatycznej rotacji w poziomie pod kątem 90 stopni, moc 50 W oraz trzy stopnie prędkości pracy. Cena? 106,40 zł.
  • Wentylator stojący Adler AD 7302 tym razem wiatrak biurkowy o mocy 35 W. Wyróżnia się cichą pracą i obsługą ruchu oscylacyjnego. Do tego dodać możemy dwustopniową regulację, obsługiwaną przy użyciu przycisków. Kosztuje około 50 zł.
  • Wiatrak stojący Bomann VL 1139na koniec dobrze oceniany wentylator z regulacją wysokości i prędkości obrotowej. Jest ceniony za wykonanie wysokiej jakości, zapewniającej odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Trzeba za niego zapłacić 123,86 zł.

Wentylator stojący to bardzo przydatny sprzęt, który pozwoli nam przetrwać największe upały. Przed zakupem konkretnego modelu, warto jednak zwrócić uwagę na szereg parametrów oraz funkcji, które wiele mówią o jego możliwościach i komforcie użycia. Pomocne okażą się również opinie innych klientów, a także rozmaite zestawienia, takie jak powyżej.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.