Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać koc piknikowy? Który będzie najlepszy?

Lato to czas wypoczynku, relaksu i spędzania chwil z najbliższymi.

Jedną z form takiej aktywności jest oczywiście piknik, ale na piknik warto zabrać odpowiednie akcesoria. Podstawą jest oczywiście koc. Rzecz jasna można zabrać tradycyjny koc, ale dopiero odpowiednio przygotowany koc piknikowy spełni swoje zadanie w pełni i zapewni odpowiedni komfort. Jaki model wybrać, aby każdy wypad za miasto był udany i przyjemny? Wiosna i lato to piękne pory roku. Ale wszystko co piękne, szybko się kończy. Warto zatem wykorzystać ten czas w pełni organizując między innymi pikniki na świeżym powietrzu. Spędzanie czasu ze znajomymi lub rodziną podczas pięknej pogody to niedroga i bardzo relaksująca forma spędzania czasu. Jeśli do tego przygotujemy pyszne jedzenie lub przygotujemy je na miejscu na przykład na grillu, z pewnością będziemy wspominać miło piękne chwile. Aby jednak wszystko się udało i czas był miły i komfortowy, warto zadbać o odpowiednie miejsce do wypoczynku. W tym celu świetnie sprawdzą się koce piknikowe.

Rozmiar koca – jak duży powinien być?

Można powiedzieć, że im większy, tym lepszy, ale nie warto również przesadzać. Należy dostosować rozmiar koca piknikowego do liczby osób, które będą z niego korzystać. Jeśli mamy dużą rodzinę, mały kocyk po prostu się nie sprawdzi. Z drugiej strony jednak, ogromny koc dla dwóch osób to również chybiony pomysł – większość bagażu zajmie właśnie koc, który w tym rozmiarze może być po prostu ciężki.

Pamiętajmy, że większy koc (w granicach rozsądku) zapewni również wygodne rozstawienie napojów oraz jedzenia. Optymalnym rozwiązaniem dla niewielkiej rodziny jest koc w rozmiarze 2x2 metry, choć możemy również znaleźć o wiele większe rozwiązania dla dużych rodzin z dziećmi. Pamiętajmy również, że koc musimy również transportować, dlatego też po złożeniu musi zmieścić się swobodnie do bagażnika bądź większej torby.

Jaki materiał wybrać?

Tradycyjny koc na pikniku niestety nie zapewni ani komfortu, ani izolacji od podłoża, nie będzie również odporny na zabrudzenia. Dlatego też dedykowane koce piknikowe różnią się od tradycyjnych rozwiązań nie tylko wymiarami, ale przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane oraz ogólną budową.

Warto wiedzieć!

Dobrej jakości materiał to nie tylko wygoda i plamoodporność, ale również wytrzymałość. Taki koc może posłużyć wiele lat, więc warto rozważyć taką inwestycję.

Koce piknikowe są z reguły dużo grubsze, gdyż muszą zapewnić komfort korzystania nawet na nierównej powierzchni, jak również izolację od podłoża. Wiele osób organizuje pikniki nie tylko latem, więc odcięcie się od chłodnego podłoża jest bardzo ważne. Zresztą nawet latem zdarza się, że wieczory bywają chłodne, a wtedy izolacja od podłoża jest bardzo ważna. Są również modele ze specjalnym podbiciem z folii aluminiowej dla lepszej izolacji. To również gwarancja, że koc nie nasiąknie wilgocią.

Pamiętajmy także, aby koc był wykonany z odpornego na plamy materiału. Niejednokrotnie zdarzy się, że tłuste jedzenie bądź napoje wylądują na kocu, a wtedy szybkie wytarcie tego miejsca bez pozostawienia śladów będzie bardzo wygodne. Kolorystyka jest równie ważna – polecamy jasne i żywe kolory, które poprawią nastrój.

Transport, składanie, dodatki – to równie ważne!

Koce piknikowe, ze względu na swoją solidniejszą budowę, mają większe gabaryty po złożeniu, niż tradycyjne odpowiedniki. Dlatego też podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, jak taki koc prezentuje się po złożeniu. Niektóre modele mają specjalne torby w zestawie lub paski kompresyjne, które znacząco ułatwiają transport. Jeśli koc da się złożyć w poręczny pakunek, który nie będzie zbyt ciężki, to jest to bardzo duży atut.

Warto wiedzieć!

Niektóre wyjątkowo duże i grube koce piknikowe mogą się ciężko składać. Warto mieć to na uwadze, gdyż podczas pikniku, gdy nagle popsuje się pogoda, szybkie złożenie koca może być trudne.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.