Udostępnij
Skomentuj

Jak wybrać dobrą wiertarko-wkrętarkę do 150 zł?

Chcesz kupić dobrą wiertarko-wkrętarkę do 150 zł? Sprawdź, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę.

Do 150 złotych można już kupić kilka ciekawych modeli wiertarko-wkrętarek, w tym również sygnowanych logo znanych producentów elektronarzędzi. Na jakie parametry warto zwracać uwagę przy zakupie? Które wiertarko-wkrętarki są warte uwagi? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej!

Dobra i tania wiertarko-wkrętarka – jak wybrać?

W przedziale do 150 złotych trudno znaleźć na rynku profesjonalne elektronarzędzia, które spełnią oczekiwania bardzo wymagających osób. Jeśli jednak jako entuzjasta amatorskiego majsterkowania szukasz wiertarko-wkrętarki do prac domowych, w tym przedziale powinieneś kupić sprzęt odpowiadający na Twoje potrzeby. Modele kosztujące maksymalnie 150 zł nie sprostają trudnym, specjalistycznym zadaniom, ale mimo to bez większego problemu przebiją się przez miękkie drewno i tworzywo sztuczne, a także beton i metal, gwarantując świetną skuteczność na co dzień.

Bogata oferta wielu znanych producentów sprawia, że niełatwo wybrać dla siebie idealny wariant przydatny do remontu i podobnych zadań. Rozwój technologii przyspiesza, dzięki czemu firmy są w stanie projektować dobre urządzenia w niskiej cenie charakteryzujące się wysoką wydajnością, solidnym wykonaniem, a nawet dodatkowymi funkcjami kojarzonymi raczej z droższymi konfiguracjami. Świetny przykład stanowią popularna wiertarko-wkrętarka Black & Decker albo ciesząca się uznaniem konsumentów wiertarko-wkrętarka STHOR. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w niezawodne urządzenie tego typu, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Największą rolę odgrywa efektywność danego modelu. Należy mieć na względzie parametry techniczne związane z generowaną mocą i maksymalnym momentem obrotowym osiąganym przez wewnętrzny mechanizm. To one w głównej mierze decydują o skuteczności elektronarzędzia podczas wiercenia otworów oraz wkręcania i wykręcania z dużą siłą różnego rodzaju elementów. Informacje na temat możliwości konkretnej wersji znajdziesz w dokumentach dołączonych do zestawu lub na tabliczce znamionowej przytwierdzanej do zewnętrznej obudowy.

Oprócz tego przed zakupem egzemplarza koniecznie sprawdź, z jakich materiałów go wykonano i czy poszczególne części precyzyjnie do siebie dopasowano. Te cechy wpływają na ogólną wytrzymałość sprzętu na czele z odpornością na uderzenia mechaniczne, które w warsztacie, w trudnych warunkach potrafią zdarzać się dość często. Solidnie złożone urządzenie w cenie do 150 zł zachowuje trwałość na lata, dzięki czemu stanowi doskonałą inwestycję na przyszłość.

Czy warto kupić tanią wkrętarko wiertarkę?

W tym miejscu warto przeanalizować opłacalność zakupu wiertarko-wkrętarki za maksymalnie 150 zł. Niewielka podatność na awarie charakteryzująca nowoczesne konstrukcje sprawia, że jak wspomniano wyżej, posiadanie takiego elektronarzędzia może być bardzo dobrym rozwiązaniem na długo, pomimo wyjątkowo niskich kosztów. Trzeba jednak pogodzić się z pewnymi ograniczeniami w zakresie wydajności, a także dodatkowych funkcji.

Model z półki cenowej do 150 zł nie dorównuje pod wymienionymi względami droższym egzemplarzom, a zatem raczej nie spełni oczekiwań doświadczonych specjalistów, którzy wymagają naprawdę dużej mocy w celu wykonywania skomplikowanych czynności, na przykład w firmowym warsztacie czy w prywatnym garażu. Krótko mówiąc, opisywany tutaj sprzęt stanowi dla Ciebie świetną propozycję, jeśli amatorsko majsterkujesz i zgadzasz się na kompromis, czyli delikatną utratę jakości w zamian za wydanie niewysokiej kwoty.

Wiertarko-wkrętarki do 150 zł

Jaki rodzaj wiertarko-wkrętarki do 150 zł będzie najlepszy?

Powinieneś pamiętać o tym, że w ofercie znanych producentów znajdziesz różne rodzaje urządzeń. Do dyspozycji masz na przykład wiertarko-wkrętarkę jednobiegową, która pracuje z identyczną prędkością obrotową przez cały czas, albo wersję dwubiegową pozwalającą na przełączanie się między wolniejszym i szybszym trybem działania silnika. Drugi z wymienionych wariantów cechuje większa uniwersalność, ponieważ potrafi sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Spośród dostępnych na rynku modeli wyszukasz też konfiguracje zasilane bezpośrednio z gniazdka elektrycznego lub z wbudowanego akumulatora litowo-jonowego. Wiertarko-wkrętarka sieciowa do 150 zł posiada długi kabel, który nieco ogranicza swobodę poruszania się, trzymając ją w dłoniach. Za jej zaletę należy jednak uznać uzyskiwanie świetnej wydajności. Z kolei sprzęt wyposażony w wewnętrzne ogniwo Li-Ion posiada ogromny atut w postaci znakomitej mobilności – łatwo przeniesiesz go chociażby z garażu do domu i swobodnie zrealizujesz każde zadanie.

Warto jeszcze wspomnieć o wiertarko-wkrętarce udarowej ze specjalnym mechanizmem generującym intensywne, cykliczne wstrząsy zwiększające siłę działania urządzenia. Dzięki nim wiercenie otworów w twardych materiałach jest zdecydowanie łatwiejsze i przebiega szybciej. Egzemplarze do 150 zł nie zapewniają tak dużej mocy uderzenia jak droższe elektronarzędzia, ale gwarantują skuteczność w codziennych zastosowaniach. W porównaniu do standardowych wersji niewątpliwie oferują one spory wzrost efektywności pracy.

Wybierając z opisanych wyżej rodzajów idealne urządzenie dla siebie, powinieneś przeanalizować jego wady oraz zalety i na ich podstawie zweryfikować, które spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli masz możliwość zakupu modelu z udarem za mniej niż 150 zł, to pamiętaj, że w tak niskiej cenie taka funkcjonalność stanowi znakomite udogodnienie, ponieważ poprawia komfort użytkowania sprzętu. Istotną rolę odgrywa typ zasilania, dlatego zwróć szczególną uwagę na ten aspekt z naciskiem na specyfikę korzystania z wiertarko-wkrętarki akumulatorowej i sieciowej.

Jakie parametry powinna mieć wiertarko-wkrętarka do 150 zł?

W cenie do 150 zł na rynku znajdziesz głównie produkty o napięciu 12 V, choć wyszukasz też wersje z wartością tego parametru na poziomie 18 V. Wspomniany atrybut wpływa na uzyskiwaną moc, więc teoretycznie im wyższy jest jego wskaźnik, tym lepiej. W przypadku używania wariantu z baterią połóż nacisk na czas pracy na jednym ładowaniu, a także na wydajność akcesorium służącego do uzupełniania energii ogniwa. Dobrze, gdy proces trwa krótko i pozwala prędko wrócić do realizowania określonych zadań.

Jakie wyposażenie powinna mieć wiertarko wkrętarka do 150 zł?

Szukając wiertarko-wkrętarki dla siebie, zwróć także uwagę na dodatkowe wyposażenie. Chodzi o usprawnienia techniczne, takie jak dioda LED do oświetlania miejsca pracy, opisany wcześniej udar czy uchwyt szybkomocujący pomagający w prosty sposób przytwierdzić wybraną końcówkę do elektronarzędzia. Oprócz tego znaczenie mają zewnętrzne gadżety dostępne w zestawie, które poprawiają komfort korzystania ze sprzętu na co dzień. Mowa na przykład o walizce do wygodnego przenoszenia urządzenia z domu do warsztatu lub odwrotnie. To szczególnie ważne, kiedy nie posiadasz stanowiska, tylko działasz w różnych lokalizacjach.

Ciekawą propozycją są modele do 150 zł wzbogacone o kolekcję kompatybilnych z nimi bitów oraz wierteł. Takie udogodnienie oferuje niezwykle popularna firma Bosch, a także mniej znani producenci DeWalt, Dedra i Makita. W tej wyjątkowo niskiej półce cenowej wspomniany element uzupełniający nie zawsze kupisz razem z każdym wariantem, ale niewątpliwie warto się w niego zaopatrzyć. W asortymencie znanych sklepów powinieneś bez problemu znaleźć wiertarko-wkrętarkę Graphite, wiertarko-wkrętarkę Stanley albo przyrząd innej marki za maksymalnie 150 zł spełniający Twoje oczekiwania.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.