Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jak się do niej przygotować?

Depilacja laserowa to dobry, bezpieczny i praktycznie bezbolesny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nic dziwnego, że wiele osób (kobiet oraz mężczyzn) go stosuje i następnie, decyduje się na to, by polecać go dalej znajomym. Jak się przygotować do depilacji laserowej, by zabieg był skuteczny? Zanim umówisz się na depilację w salonie kosmetycznym, warto zasięgnąć porady specjalisty. Zadaniem kosmetologa jest przeprowadzenie wywiadu oraz zorganizowanie tzw. próby laserowej.

Depilacja laserowa – w jaki sposób się przygotować?

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zanim zgłosisz się do salonu kosmetycznego lub przyłożysz do skóry depilator Remington, Braun, Panasonic lub innej marki, sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej. Należą do nich:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby skóry, np. łuszczyca,
 • jasny typ karnacji, włosy rude lub blond,
 • padaczka,
 • tatuażu w miejscu depilacji,
 • przyjmowanie niektórych leków fotouczulających,
 • świeża opalenizna.

Wizyta kwalifikacyjna na zabieg depilacji damski lub dla mężczyzn obejmuje także analizę stanu skóry. Jeśli kosmetolog zauważy niepokojące zmiany skórne, jego obowiązkiem jest skierowanie na konsultację u specjalisty dermatologa. Natomiast gdy nie ma przeciwwskazań, może przystąpić do wykonania depilacji.

Depilacja laserowa – aby była skuteczna, trzeba odpowiednio przygotować skórę

Zabieg depilacji przeprowadzony w domu lub w salonie kosmetycznym nie jest tani. Cena jednej sesji (nogi+pachy+bikini) to wydatek rzędu około 800 złotych. Natomiast cena zakupu urządzenia do depilacji, to koszt powyżej 1000 złotych. Aby pieniądze te nie zostały wydane na marne i zabieg był skuteczny, trzeba odpowiednio przygotować do niego skórę.

Co zrobić i o czym pamiętać, aby usuwanie włosków metodą depilacji laserowej było skuteczne? Oto najważniejsze zasady:

 • nie opalaj się na co najmniej miesiąc przed zabiegiem (ani nie stosuj samoopalaczy),
 • nie wyrywaj włosków na minimum 6 tygodni przed zabiegiem,
 • odstaw leki fotouczulające oraz herbaty ziołowe zawierające dziurawiec lub nagietek,
 • na 1-2 tygodnie przed nie stosuj peelingów chemicznych, kremów do depilacji, a także kosmetyków zawierających retinol,
 • przystąp do zabiegu z czystą i ogoloną skórą.

Polecane depilatory IPL

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Pewnie zastanawia Cię, jak działa laserowy depilator Philips lub innej marki oraz czego można się spodziewać po wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Zabieg, czy to domowy, czy u kosmetyczki, jest bezpieczny i dokładny – dzięki niemu można się pozbyć na długi czas włosów z okolic bikini lub innych części ciała – nóg, twarzy, pach. Wiązka lasera oddziałuje tylko na cebulkę włosa i nie szkodzi skórze wokoło niego.

Jak działa depilator Braun lub urządzenia innej marki? Sprzęt elektryczny, który jest łatwo dostępny w sklepach, posiada wbudowane mini pęsety. Ich ostrza obracają się bardzo szybko i wyrywają włosy razem z cebulkami. Dostępne są także depilatory z dyskami ceramicznymi – w ich wnętrzu zamontowano poruszające się dyski – tego typu zabieg może być dość bolesny. Tymczasem najnowsze urządzenia, korzystające z technologii IPL usuwają niechciane włoski szybko, skutecznie i bezboleśnie.

Depilator do bikini lub innych części ciała może powodować lekki dyskomfort, jednak zabieg ten nie jest bolesny. Nie jest on również szkodliwy – ani dla skóry, ani dla narządów płciowych. Całość trwa około 15 minut. W profesjonalnym salonie często spotykany jest sprzęt ultradźwiękowy, który jest na tyle cichy, że niektórym klientkom zdarza się nawet przysnąć podczas depilacji.

Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej?

Depilator świetlny potrafi usuwać nawet 20% włosków. Wykonanie kolejnych serii pozwoli pozbyć się nawet 98% włosów z wybranych partii ciała. Kiedy wypadają niechciane włoski? Opinie klientek są w tej sprawie zgodne – całkowity efekt widać po około 2-4 tygodniach. Aby przyspieszyć ten proces, można golić martwe włosy maszynką.

Na jak długo starcza depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to najlepszy sposób, jaki można wybrać, by cieszyć się gładką skórą. Depilator bezprzewodowy lub przewodowy może wychwycić bardzo krótkie włoski. Zabieg przeprowadzony w domu pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na kilka tygodni. Po podjęciu decyzji, by depilować się kilka razy, można usunąć włoski raz na zawsze. Laser usuwa te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, stąd konieczność kilkukrotnego powtórzenia.

Co wybrać – depilator IPL czy depilację laserową?

Zastanawiasz się, co wybrać do depilacji laserowej? Lepiej kupić depilator Panasonic z IPL, czy może zdecydować się na intymny zabieg w salonie kosmetycznym? Kupując depilator osobisty, do twarzy lub ciała, ryzykujesz, że brak wprawy przyczyni się do wystąpienia podrażnień na skórze. Nie dotyczy to droższych urządzeń – dają one bardzo naturalny efekt, dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom i łatwej obsłudze.

Depilacja w domu jest tańsza

Jedyny koszt depilacji w domu wynosi około 1000-1200 złotych, kwota ta zostanie wydana jednorazowo na sprzęt. Gdy jednak zależy Ci na trwałym usunięciu owłosieniu i bardziej satysfakcjonujących efektach, lepiej wybrać profesjonalny laser diodowy lub IPL, który jest stosowany w gabinecie kosmetycznym – specjalista pozwoli Ci osiągnąć ten cel.

Jaki depilator domowy wybrać?

Jakie urządzenie wybrać do przeprowadzenia zabiegu depilacji w domu? Warto zadbać o to, by depilator był:

 • wodoszczelny – nowoczesne sprzęty można płukać pod bieżącą wodą, a nawet używać ich podczas kąpieli,
 • inteligentny – użytkownik nie powinien mieć problemu z wyborem odpowiedniej mocy tak, aby nie szkodzić skórze i jednocześnie skutecznie działać,
 • elastyczny – na rynku dostępne są różne depilatory, w tym nawet takie do brwi.

Czy warto zainwestować w depilator dyskowy lub wodny depilator wyposażony w pęsetę? Tego typu urządzenia mogą wyrywać rzadkie i słabsze włoski – np. u blondynek. Są polecane także dla osób z bardzo ciemną karnacją – nadmiar melaniny w ich skórze mógłby przyczynić się do wystąpienia dużej ilości podrażnień w wyniku stosowania lasera. Aby złagodzić zabieg i uczynić go bardziej bezpiecznym dla skóry, lepiej wybierać sprzęt wyposażony w specjalne nakładki łagodzące lub pokryty powłoką srebrno-jonową, antybakteryjną powłoką.

Depilator domowy jest trudniejszy w obsłudze

Profesjonalny depilator diodowy dysponuje dużą mocą – może go używać tylko i wyłącznie osoba przeszkolona. Decydując się na wizytę u kosmetologa, zyskujesz pewność, że specjalista dobierze intensywność naświetlenia w zależności od rodzaju skóry. Możesz liczyć także na trwały efekt – dzięki dostosowaniu terminów poszczególnych sesji do faz wzrostu włosa usunięte owłosienie już nigdy nie odrośnie.

Depilacja IPL a tradycyjna depilacja laserowa

A co, jeśli chodzi o rodzaj zabiegu? Czym różni się klasyczna depilacja laserowa od tej wykonywanej technologią IPL? W przypadku lasera diodowego emitowana jest fala o stałej długości, natomiast IPL wykorzystuje fale o różnych długościach i różnych kierunkach, przez co efekty są mniej długotrwałe. Po ukończeniu serii zabiegów należy przeprowadzać dodatkowo sesje przypominające. Na szczęście włosy, które odrastają, są cieńsze i rzadsze. Tymczasem depilacja laserowa to droższa metoda, ale przynosi ona trwałe rezultaty.

Wiesz już, jak się przygotować do depilacji laserowej oraz na czym polega zabieg. Na koniec warto wspomnieć o tym, jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej. Jeśli masz wrażliwy i delikatny typ cery, do kilku godzin po wykonanym zabiegu mogą się u Ciebie pojawić podrażnienia. Wtedy nie wolno stosować żadnych kosmetyków podrażniających – zmiany powinny ustąpić samoistnie. Po depilacji niewskazane jest również, aby opalać się lub korzystać z basenu czy sauny. Pomiędzy poszczególnymi sesjami nie wolno także wyrywać włosów – pęseta musi zostać na jakiś czas zamknięta w szafce.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.