Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Jak obrócić ekran w laptopie? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby

Wielu użytkowników zastanawia się, jak obrócić obraz w komputerze. Poznaj kilka bardzo prostych kroków.

Przy niektórych czynnościach ekran obrócony o 90 stopni będzie doskonałym rozwiązaniem. Niekiedy zdarza się, że przekręcanie ekranu nastąpi zupełnie niechcący i chcemy, aby ustawienia powróciły do wcześniejszego stanu. W niniejszym poradniku poznasz kilka skutecznych sposobów. Obróć ekran i ciesz się wygodą pracy.

Jak obrócić ekran? Skorzystaj z prostych metod

Dowiedz się, jak obrócić obraz, aby zapewnić sobie wyższy komfort pracy, np. przy programowaniu. Można to zrobić poprzez skróty klawiszowe. To bardzo prosta i szybka metoda. Wystarczy użyć kilku klawiszy, aby uzyskać obrócony ekran o 90 stopni. Jak przekręcić obraz w komputerze z systemem Windows? Ta prosta czynność może zapewnić nam niezrównany komfort pracy przy komputerze. Użytkownicy bardzo chętnie korzystają z tej opcji, stale odkrywając coraz więcej atutów. Sprawdź, jak przekręcić ekran o 180 stopni oraz 90 stopni. Ta prosta czynność może zapewnić nam niezrównany komfort pracy przy komputerze. Użytkownicy bardzo chętnie korzystają z tej opcji, stale odkrywając coraz więcej atutów. Sprawdź, jak przekręcić ekran o 180 stopni oraz 90 stopni.

  • Ctrl + Alt + strzałka do góry – obracania ekranu do właściwej pozycji
  • Ctrl + Alt + strzałka w dół – obrócenie ekranu o 180 stopni
  • Ctrl + Alt + strzałka w prawo – obrócenie ekranu o 90 stopni w prawo
  • Ctrl + Alt + strzałka w lewo – obrócenie ekranu o 90 stopni w lewo

Jeżeli ekran obrócił się o 90 stopni, zawsze możesz go przywrócić do właściwej pozycji. Niekiedy przydatny okaże się obrót ekranu o 180 stopni. Możliwości jest kilka. Z powodzeniem wystarczą, aby idealnie dostosować pozycję wyświetlacza do osobistych preferencji. Gdy wiemy, jak odwrócić ekran w laptopie, będziemy mogli dużo wygodniej korzystać z przeróżnych funkcji.

Jak odwrócić ekran w komputerze? Ustawienia systemu

Niekiedy skróty klawiszowe są spersonalizowane i obrót ekranu po prostu nie zadziała. Jednak nie wszystko stracone. Nadal można będzie takowej operacji dokonać i cieszyć się komfortowym użytkowaniem komputera. Wystarczy zajrzeć do ustawień. Jak przekręcić obraz w laptopie za pomocą kilku kliknięć? Przekonaj się, jakie to proste. Wbrew pozorom można to zrobić bardzo szybko. Cała operacja trwa zaledwie kilkanaście sekund. Jeżeli skróty klawiszowe nie działają, ta metoda z pewnością się sprawdzi.

  • Kliknij na pulpicie prawym przyciskiem myszy
  • Wybierz Ustawienia ekranu
  • Wybierz opcję Ekran
  • Teraz w polu Orientacja zaznacz, jak przestawić ekran. Do wyboru mamy orientację pionową, poziomą, poziomą odwróconą i pionową odwróconą
  • Zastosuj zmiany

Nawet początkujący użytkownik doskonale poradzi sobie z tą czynnością. Opcja, jak odwróci ekran w laptopie, pozwoli dużo łatwiej wykonywać poszczególne operacje na komputerze. Wielu klientów pyta o odwrócony ekran w laptopie Dell oraz odwrócony obraz w laptopie Asus, czy innych notebookach. Jednak marka urządzenia w tym przypadku nie ma znaczenia, gdyż nie musimy korzystać z autorskich ustawień, a jedynie uniwersalnej konfiguracji systemu Windows. Dostaniemy się tam przez pulpit. Warto nadmienić, że w ustawieniach ekranu dowiemy się nie tylko, jak odwrócić obraz w laptopie, czy na monitorze komputera stacjonarnego, ale również dokonamy personalizacji wielu innych opcji. Jedną z nich może być zmiana rozdzielczości. Najnowsze monitory oferują szczegółowość obrazu nawet na poziomie 4K. Taka opcja będzie bardzo przydatna dla graczy oraz entuzjastów filmów i seriali. Chociaż obrócony obraz na monitorze sprawdzi się wyłącznie przy nielicznych grach, warto wiedzieć, jak z tej opcji skorzystać, gdyż będzie przydatna przy wielu innych czynnościach. W niektórych profesjach wykorzystuje się wyłącznie ekran odwrócony o 180 stopni.

Polecane laptopy

Obrócony ekran w laptopie – dobry pomysł?

Wiemy już, jak obrócić monitor o 180 stopni oraz 90 stopni. Opcja ta sprawdzi się również w przypadku laptopów. Czy warto to zrobić? Może być to doskonałe rozwiązanie w przypadku składanych mobilnych komputerów, gdy pragniemy skorzystać z trybu tabletu. Wtedy warto wiedzieć, jak przekręcić ekran, gdyż komfort pracy i rozrywki będzie stał na najwyższym poziomie. Komputer przenośny możemy również podłączyć do monitora. Jeśli wiesz, jak przewrócić ekran w laptopie, będziesz mógł znacznie łatwiej programować. Po prostu zobaczysz dużo więcej kodu. Dokładnie ten sam atut wykorzystasz przy tworzeniu dokumentów tekstowych oraz niektórych grafik w orientacji pionowej. Nie od dziś wiadomo, że wygoda pracy przekłada się na wysoką wydajność. Oto, jak przewrócić ekran pytają również entuzjaści literatury. Wygoda czytania ebooka przy pionowej orientacji jest znacznie wyższa. Dokładnie to samo można powiedzieć o korzystaniu z wielu witryn internetowych, w których często scrollujemy tekst i obrazy. Taka opcja to ukłon w stronę użytkowników, dla których wysoki komfort pracy i rozrywki stanowi aspekt priorytetowy. Zanim jednak poczynimy pierwsze kroki, jak obrócić obraz w laptopie podłączonym do monitora, należy zwrócić uwagę na kwestię konstrukcji urządzenia. Otóż monitor powinien być wyposażony w funkcję Pivot, która pozwala na prostą regulację pozycji. Monitor, jak obróci ekran

  

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Ekspert Morele | 15:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.