Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ironsight – wymagania sprzętowe

Zastanawiamy się, co zaproponuje sieciowa strzelanka Ironsight i jakie będą jej wymagania sprzętowe.

Studio Wiple Games zapowiedziało, że w 2019 roku na rynku pojawi się FPS, które będzie dystrybuowany w modelu free-to-play. W grze pojawią się mikropłatności, a cała rozgrywka ma polegać na rywalizacji dwóch wrogich frakcji.

Ironsight – ogólne informacje o grze

Od lutego 2018 roku tytuł znajduje się w trybie otwartej Bety, dzięki czemu zainteresowani gracze mogą sprawdzić, czym się on charakteryzuje, a także jakimi wymaganiami sprzętowymi się wyróżnia. Dzięki temu wiemy już, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, by móc liczyć na płynną i stabilną rozgrywkę.

 • Producent – Wiple Games
 • Wydawca – gamingo AG
 • Data premiery – 2019 rok (otwarta Beta od 1 lutego 2018 roku)
 • Tryb gry - multiplayer

Ironsight – fabuła, mechanika, detale

Gra stawia wyłącznie na tryb sieciowy, w ramach którego do rywalizacji stają dwie wrogie frakcje, do których mogą dołączać gracze. Fabuła przenosi nas do roku 2025, kiedy to złoża naturalne na ziemi zostały już praktycznie wyczerpane. Zostały ostatki, o które walczą między sobą dwie frakcje – EDEN (Energy Development Enterprise Network) oraz NAF (North Atlantic Forces). Jak już wspomnieliśmy, gracze mogą dołączyć do jednej z frakcji i wcielić się w postać walczącego żołnierza.

Podstawy mechaniki Ironsight przypominają pozostałe gry sieciowe oraz tryby multiplayer z popularnych tytułów. Na jednym serwerze rywalizuje spora liczba graczy, do dyspozycji których oddane zostają bardzo rozległe map (ma być ich kilkanaście).

Walcząc o kontrolę nad zasobami, posługujemy się bogatym arsenałem broni – mowa tu nie tylko o karabinach i strzelbach (będzie ich ponad sto), ale również dronach, które mają strategiczne znaczenie podczas bitew. Można je bowiem wykorzystać na kilka różnych sposobów – na przykład o nalotów. Najważniejsze podczas gry będą jednak nie tylko indywidualne umiejętności każdego z graczy, ale również odpowiednia współpraca i organizacja walki.

Co ważne, gra pozwoli na formowanie klanów i rywalizowanie w rozmaitych rankingach. Wspomniane wcześniej mikrotransakcje skupiają się między innymi na możliwości zakupu specjalnych skórek, które zmieniają na przykład wygląd broni. Jak podkreślają twórcy, gra zaproponuje kilka trybów rozgrywki, nie tylko ten polegający na eliminowaniu siebie nawzajem. Tytuł nie wyróżnia się specjalnie szczegółową oprawą graficzną, jednak pewien poziom przyzwoitości został osiągnięty.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/21761912_133204543971511_3200098661728147553_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=df1fce0536b550363a704d833a1f609d&oe=5C48A5DA

Ironsight – wymagania sprzętowe

Omawiana produkcja ma przyciągnąć do siebie graczy przede wszystkim ze względu na to, że jest darmowa. Sieciowe FPS-y od lat są niezwykle popularne, dlatego nie dziwi tak duże zainteresowanie otwartą Betą. Warto tym miejscu podkreślić również fakt, iż Ironsight nie wyróżnia się specjalnie wygórowanymi wymaganiami sprzętowymi, dlatego udział w zabawie mogą wziąć także posiadacze starszych konfiguracji.

Ironsight – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz
 • Karta graficzna: 512 MB, Nvidia GeForce 9600 GT lub lepsza
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Ironsight – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 650 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 10 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Ironsight – jaki komputer do gry?

Powyższe wartości udowadniają, że wejść do gry może praktycznie każdy – przedstawione wymagania spełniają bowiem nawet konfiguracje najtańsze. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy pomyślimy o wysokich detalach graficznych. Nadal nie są to jednak podzespoły, które kosztowałyby krocie. Warto zainwestować przede wszystkim w szybki procesor, najlepiej czterordzeniowy. Odpowiednią kartę graficzną znajdziemy na średniej półce jakościowej i cenowej.

Ironsight – jaki laptop do gry?

Z obsługą gry bez problemu poradzą sobie modele niskonapięciowe, przygotowane przede wszystkim do pracy lub standardowego użytku domowego. Chcąc zagrać w Ironsight, nie musimy więc inwestować sporych kwot – 2000-2500 złotych wystarczy. Podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, także tu egzamin zda przyzwoity procesor i5 siódmej lub ósmej generacji, a także karta graficzna na poziomie chociażby modelu Nvidia GeForce 940MX.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.