Udostępnij
Skomentuj

Intel UHD Graphics 620 - wydajność oraz specyfikacja

Zintegrowana jednostka UHD Graphics 620 występuje z procesorami Intela ósmej generacji. Sprawdź, co potrafi.

Na wstępie warto podkreślić, iż mowa o nieco ulepszonej wersji podstawowej karty Intel HD Graphics 620. Zapewnia ona wyższą wydajność, choć różnice nie są znaczące. Co ważne, omawiana jednostka często pełni funkcję podstawowej karty, zwłaszcza w laptopach biznesowych i do użytku domowego.

Polecane karty graficzne

Jaką specyfikację ma Intel UHD Graphics 620?

  • Seria – Kaby Lake Refresh
  • Technologia – 14 nm
  • Zegar rdzenia – 300-1150 MHz
  • Typ pamięci – DDR3/DDR4
  • DirectX – 12
  • Wykorzystane technologie - QuickSync
  • Procesory – Intel Core i3, i5, i7 (ósma generacja)

Jakie zastosowanie ma Intel UHD Graphics 620?

Jak już wspominaliśmy, omawiana jednostka Intel UHD Graphics 620 została opracowana specjalnie z myślą o niskonapięciowych procesorach Intel Kaby Lake Refresh, które wyróżniają się zwiększoną liczbą fizycznych rdzeni i wątków, co oczywiście wpływa na ich sporą wydajność w ramach pracy wielowątkowej.

Jeden z mocniejszych układów, z którymi karta UHD Graphics 620 jest zintegrowana, to Intel Core i7-8650U. Ten czterordzeniowy i ośmiowątkowy procesor dysponuje częstotliwością taktowania w przedziale od 1900 MHz w trybie bazowym do 4200 MHz w trybie turbo. Gwarantuje obsługę wielu programów specjalistycznych. Poza tym kartę znajdziemy też w laptopach wyposażonych w między innymi układy i7-8550U, i5-8250U oraz i3-8145U.

Oczywiście jednostka dysponuje wyłącznie pamięcią współdzieloną, co znacząco ogranicza jej możliwości. Częstotliwość taktowania rdzenia w jej przypadku wynosi od 300 MHz w trybie bazowym do 1150 MHz w trybie turbo.

Warto wiedzieć!

Laptopy wyposażone w układ UHD Graphics 620 zapewnią komfortową pracę z najważniejszym oprogramowaniem. Sprawdzą się również w domowej rozrywce, jednak dotyczy to filmów, czy seriali. Trudno liczyć na obsługę nowych gier, jednak przy wielu innych funkcjach podzespoły pozwolą na optymalną pracę urządzenia.

Jaka jest wydajność Intel UHD Graphics 620?

Możliwości omawianej karty należy przyrównywać do innych jednostek zintegrowanych. W ten sposób trzeba również analizować wyniki uzyskiwane przez nią w rozmaitych testach wydajnościowych. Najbardziej miarodajne okażą się te wykonane na platformie 3DMark.

W odsłonie 3DMark Ice Storm Extreme Graphics, jednostka uzyskała średni rezultat na poziomie 43359 punktów, natomiast w 3DMark 11 Performance GPU wynik wyniósł 1648 punktów. Trzeba przyznać, że w kategorii kart zintegrowanych Intel UHD Graphics 620 osiąga rezultaty całkiem przyzwoite.

Oczywiście warto również sprawdzić, z jakimi grami omawiana karta jest w stanie sobie poradzić. Będą to głównie tytuły wiekowe oraz takie, które wyróżniają się stosunkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi. Wymienić można między innymi takie gry jak CS: GO, Diablo III oraz Tomb Raider z 2013 roku.

Uwaga!

Oczywiście na wydajność wpływa konfiguracja wszystkich podzespołów, które odpowiadają za szybkość działania sprzętu. Karta będzie dobrze prezentować się np. przy współpracy z procesorem Intel Core i7-7600U i zasobem 8 GB pamięci RAM. Nadal trudno będzie uruchomić najnowsze gry, jednak wiele elementów zostanie usprawnionych.

Jak Intel UHD Graphics 620 wypada w porównaniu z innymi modelami?

Choć laptopy rzadko są wybierane na podstawie wydajności zintegrowanych jednostek graficznych, warto dokonać krótkiego porównania UHD Graphics 620 z dwoma modelami kart z tej samej kategorii.

Porównanie kart graficznych

W porównaniu ze swoim odpowiednikiem z poprzedniej generacji, omówiona wyżej karta graficzna wypada całkiem nieźle – widać znaczny postęp. Ustępuje ona jednak zdecydowanie jednostce Vega 8, która montowana jest wraz z procesorami AMD Ryzen 3 oraz 5.

W jakich laptopach jest Intel UHD Graphics 620?

Na koniec warto wskazać kilka laptopów, w których znajdziemy procesory Intel Core Kaby Lake Refresh i w konsekwencji również jednostką UHD Graphics 620. Będą to zarówno laptopy biznesowe, jak i multimedialne, do użytku domowego oraz modele ultramobilne.

  • Dell Vostro 5471 (S206PVN5471BTSPL_1805)na początek niezwykle popularne urządzenie biznesowe, które jest dostępne w wielu zróżnicowanych konfiguracjach. Dysponuje procesorem Intel Core i5-8250U, a przed wyborem konkretnej wersji możemy wybrać ilość pamięci RAM DDR4, a także rodzaj i pojemność dysku twardego. Ceny laptopów wynoszą od 3498 zł do 5724,46 zł.
  • Lenovo Yoga 520 (81C800JFPB)ultramobilny laptop zarówno do użytku biznesowego, jak i multimedialnego. W zależności od modelu, obsługuje dyski SSD M.2 oraz SSD M.2 PCIe. Dysponuje ponadto pamięcią RAM typu DDR4, a także 14-calowym ekranem dotykowym. Poszczególne modele kosztują od 2399 do 4706,93 zł.
  • Dell XPS 13 (9370-3810)na koniec laptop klasy premium, który wyróżnia się obudową wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Korzysta z mocy procesora Intel Core i5-8250U oraz pamięci RAM DD3L. Jego cena wynosi 6657,96 zł.

Zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 620 montowana jest przede wszystkim w laptopach nastawionych na realizację zadań typowo biznesowych, niezwiązanych z obsługą szczególnie wymagających programów graficznych, projektowych czy też związanych z obróbką wideo. Co ważne, jej wydajność pozwala na obsługę wielu ciekawych gier, choć trzeba przyznać, że będą to głównie produkcje, które swoje premiery miały już jakiś czas temu. Mimo wszystko, w kategorii jednostek zintegrowanych ten układ Intel Graphics należy ustawić ją całkiem wysoko, zwłaszcza że występuje z wydajnymi procesorami Intel Kaby Lake Refresh.

Udostępnij
4,7
9 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.