Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Immortal: Unchained – wymagania sprzętowe

Toadman Intercive przygotowało grę RPG nawiązującą do kultowej serii Dark Souls.

Do czynienia mamy więc z charakterystyczną stylistyką oraz wysokim poziomem trudności. Różnica polega jednak na tym, że w Immortal walczyć możemy również przy użyciu broni palnej. Całość prezentuje się dość ciekawie, dlatego warto sprawdzić, jaki komputer okaże się wystarczający do obsługi gry.

Immortal: Unchained – ogólne informacje o grze

Studio w swoim dorobku ma produkcję Bloodsports.TV, która jednak nie dorównuje rozmachem nowej grze. Tym razem liczyć możemy bowiem na rozbudowane RPG akcji, które ma wciągać nie tylko za sprawą dynamicznej, trudnej rozgrywki, ale również dobrze napisanej historii. Została ona stworzona między innymi przez Anne Toole, która brała udział w powstawaniu Horizon: Zero Dawn.

 • Producent – Toadman Interactive
 • Wydawca – Game Odyssey Limited
 • Data premiery – 7 września 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Immortal: Unchained – fabuła, mechanika, detale

Fabuła gry jest dość nietypowa, ale przez to również ciekawa. Opowiada ona bowiem o istocie przypominającej człowieka, która nazywana jest mianem żywej broni. Przed laty została zamknięta w więzieniu, w którym miała pozostać na wieczność. Sytuację zmienia jednak widmo nachodzącej zagłady ludzkości.

Jak już wspomnieliśmy, w Immortal: Uchained spore znaczenie ma broń palna. Jak pokazują gameplaye, mechanika strzelania i związane z nią efekty specjalne są bardzo dynamiczne, co oczywiście znacząco ożywia rozgrywkę. Chcąc pokonać hordy przeciwników oraz bossów, musimy nie tylko celnie strzelać, ale również cały czas stosować uniki. Liczy się więc refleks oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

Gra jest trudna, dlatego nawet najlepsi gracze giną w niej dość często. Gdy jednak nasza postać zginie, gra się nie kończy. Powracamy na arenę, a zdobyte wcześniej wyposażenie znajduje się w miejscu śmierci. Chcąc je odzyskać, wystarczy po nie wrócić. Poza niezwykle dynamiczna rozgrywką i wysokim poziomem trudności, wrażenie robią również mroczne lokacje, a także bardzo atrakcyjna oprawa graficzna.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32089831_447899352302056_593113165143736320_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4d10310d65548c0dcf2402ce287dcc83&oe=5C840DFC

Immortal: Unchained – wymagania sprzętowe

Co oczywiście, obsługa gry wymaga naprawdę solidnego sprzętu. Skupić należy się przede wszystkim na karcie graficznej. Jeżeli planujemy uruchomić grę na wysokich detalach graficznych, nie możemy ograniczyć się do jednostki ze średniej półki cenowej i jakościowej.

Powinien być to model typowo gamingowy, który poradzi sobie wtedy, gdy na ekranie dzieje się sporo, a naszego bohatera otaczają wrogowie. Słabsze konfiguracje w takich sytuacjach mogą mieć poważne problemy, które skutkować będą obniżeniem liczny klatek na sekundę.

Immortal: Unchained – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9500 2.83 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 5570 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 25 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Immortal: Unchained – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz
 • Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/4 GB, AMD Radeon R9 290 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 25 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Immortal: Unchained – jaki komputer do gry?

Wrażenie robią przede wszystkim wymagania rekomendowane. Chcąc uruchomić grę na średnich lub wysokich ustawieniach graficznych, potrzebować będziemy prawdziwie gamingowej karty graficznej oraz co najmniej czterordzeniowego procesora o wysokim taktowaniu. Warto postawić również na 8 GB pamięci RAM, najlepiej typu DDR4.

Immortal: Unchained – jaki laptop do gry?

Celować powinniśmy w konfiguracje gamingowe, kosztujące co najmniej 3500-4000 złotych. Z pewnością przydatny okaże się wielordzeniowy procesor nowych generacji – polecić można układy Intela z siódmej i ósmej generacji (np. i7-7700HQ, i7-8750H), a także modele z serii AMD Ryzen. Karty graficzne GeForce GTX 10 oraz nowe jednostki Radeon RX również powinny dać radę.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.