Udostępnij
Skomentuj

HP ProDesk 400 G4 MT - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Kompaktowe komputery z serii ProdeDesk 400 G4 przygotowane zostały dla klientów biznesowych.

Zastosowane podzespoły oraz wymiary zestawów mają spełnić zapotrzebowanie biurowe małych i średnich firm, choć swoje urządzenia powinny znaleźć również przedsiębiorstwa nieco większe.

Polecane komputery

HP ProDesk 400 G4 MT – dane techniczne oraz cena

Wszystko zależy oczywiście od konfiguracji, na którą się zdecydujemy. Te oferowane na rynku są zróżnicowane pod względem wykorzystywanych procesorów, dysków twardych oraz ilości pamięci RAM. Wszystko to sprawia, że warto dokładniej przyjrzeć się ich możliwościom.

Dane techniczne HP ProDesk 400 G4 MT (najmocniejsza konfiguracja)

 • Procesor – Intel Core i7-7700
 • Układ graficzny – jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2400, 32 GB (maksymalnie 32 GB)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD, do 512 GB SSD lub do 4 TB HDD + 256GB SSD
 • Porty - 4xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, 1xDisplayPort, 1xVGA, gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe, gniazdo audio combo, RJ-45
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s
 • Gabaryty - wysokość: 27,4 cm, szerokość: 17 cm, głębokość: 33,8 cm, waga: 5,47 kg
 • Rodzaj obudowy – Micro Tower
 • Dodatki – napęd DVD-RW, system operacyjny Windows 10 Pro
 • Zastosowanie – do firmy
 • Cena – od 2305,98 do 4349 zł

HP ProDesk 400 G4 MT – dostępne konfiguracje

Oferowane konfiguracje wykorzystują procesory Intela z serii Kaby Lake. Są to bardzo popularne układy, które gwarantują więcej niż przyzwoitą wydajność, zwłaszcza modele z serii Intel Core i7, które doskonale sprawdzają się podczas pracy wielowątkowej.

Komputery z serii HP ProDesk 500 G4 MT występują w wersjach dysponujących trzema różnymi procesorami. Najmocniejszym z nich jest czterordzeniowy i ośmiowątkowy model Intel Core i7-7700. Wyróżnia się on bardzo wysoką częstotliwością taktowania, wynoszącą w trybie bazowym 3600 MHz. Oczywiście wartość ta może zostać podbita w trybie turbo – maksymalnie osiągnie wtedy 4200 MHz. Uzupełnieniem specyfikacji jest 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3). Gwarantuje to spełnienie wszystkich kryteriów, jakie stawiane są przed komputerami dla firm.

W konfiguracjach nieco tańszych znaleźć można układ Intel Core i5-7500. Dysponuje on czterema fizycznymi rdzeniami, obsługującymi cztery wątki. Taktowanie w tym przypadku mieści się w przedziale od 3000 do 3500 MHz, natomiast pamięć podręczna L3 wynosi 6 MB. Zapewnia więc nieco niższe osiągi niż model i7, jednak nadal gwarantuje obsługę większości programów. Jeżeli chodzi o komputery najtańsze, korzystają one z dwurdzeniowego i czterordzeniowego procesora Intel Core i3-7100, którego taktowanie wynosi 3900 MHz (pamięć podręczna 3 MB).

Poza zastosowaniem nowych, wydajnych procesorów, kolejną pozytywną informacją jest obecność szybkiej pamięci RAM typu DDR4. Jej ilość wynieść może od 4 do nawet 32 GB. Warto podkreślić również to, że komputery z serii 400 G4 występują w wersjach wyposażonych w różne dyski twarde. Możliwości wyboru są 3:

 • pojedynczy dysk HDDduża pojemność za stosunkowo niską cenę,
 • pojedynczy dysk SSDmniejsza pojemność, wyższa cela, ale znacznie szybsze działanie,
 • dysk HDD + SSD – bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy zarówno sporą pojemność, jak i szybkie działanie. Oczywiście za takie połączenie należy zapłacić więcej.

Jedynym brakiem, o jakim możemy mówić w kontekście komputerów HP ProDesk 400 G4 MT, jest brak dedykowanej karty graficznej. Producent ograniczył się bowiem do zintegrowanej jednostki Intel HD Graphics 630

HP ProDesk 400 G4 MT – wygląd

Producent zdecydował się na zastosowanie klasycznej, ciemnej obudowy, urozmaiconej srebrnym paskiem, na których znajduje się przycisk zasilający, dwa porty USB, gniazdo audio, a także nazwa serii i logo producenta.

Co ważne, mamy do czynienia z konstrukcją typu Micro Tower, która charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się na wielu stanowiskach pracowniczych, nie tylko w dużym gabinecie. Jakość wykonania obudowy należy ocenić wysoko, podobnie ma się sprawa z liczebnością zamontowanych portów oraz złączy.

HP ProDesk 400 G4 MT

HP ProDesk 400 G4 MT – wydajność

Oczywiście na najwyższą moc obliczeniową mogą liczyć posiadacze komputerów wyposażonych w procesor Intel Core i7-7700 oraz 32 GB pamięci RAM. Wspomniany układ gwarantuje bardzo wydajną pracę, zwłaszcza przy wykorzystaniu wszystkich fizycznych rdzeni.

Potwierdzeniem tego są wyniki uzyskiwane przez urządzenie w testach przeprowadzanych na platformie Cinebench R15. Średnie wyniki w trybie jednowątkowym wynoszą 178 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym aż 857 punktów. Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 630 w swojej kategorii plasuje się całkiem wysoko, choć jej możliwości są oczywiście znacznie bardziej ograniczone w porównaniu do jednostek dedykowanych. Powinna poradzić sobie z obsługą takich gier komputerowych jak FIFA 18, Team Fortress 2 czy też F1 2014.

HP ProDesk 400 G4 MT – wady i zalety

Komputery z omawianej serii występują w bardzo zróżnicowanych wersjach, korzystających z nowoczesnych podzespołów. Jest to jedna z największych ich zalet. Warto podkreślić, że większość urządzeń zapewni stabilną obsługę większości programów biznesowych, także tych bardziej zaawansowanych. Nie należy zapominać także o tym, że komputery mogą być stosunkowo łatwo rozbudowane.

Po stronie plusów trzeba zapisać także bardzo elegancką, solidną obudowę oraz szeroki zestaw złączy. Przyczepić można się oczywiście do braku dedykowanej karty graficznej, jednak, jak wspomnieliśmy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić ją osobno. Musimy jednak sprawdzić, czy jest ona kompatybilna z płytą główną i czy zamontowany zasilacz poradzi sobie z jej obsługą. Jeśli okaże się zbyt słaby, konieczny okaże się zakup nowego modelu.

HP ProDesk 400 G4 MT – podsumowanie, czy warto kupić?

Urządzenia wchodzące w skład przedstawionej serii posiadają wszystko to, czego potrzebują użytkownicy biznesowi, a więc szybkie procesory, nową pamięć RAM oraz pojemne lub szybkie dyski twarde. Wszystko to sprawia, że modele HP ProDesk 400 G4 MT są warte polecenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.