Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Gry na PS3 czy na PS4? Sprawdź, które produkcje warto wybrać?

W naszym poradniku porównamy możliwości dwóch konsol marki Sony. Jak prezentują się gry na każdej z nich?

PS3 vs PS4 – specyfikacja

Wielu graczy staje przed wyborem konsoli. Który sprzęt warto wybrać? Nie ulega wątpliwości, że to konsola PlayStation 4 jest bardziej zaawansowana technicznie. Czy różnice są na tyle zauważalny, aby zdecydować się na zakup droższej konsoli? Przyjrzyjmy się specyfikacji technicznej. Szczegóły przedstawiamy w poniższej tabeli. 

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Jak łatwo zauważyć najmocniejszą konsolą marki Sony jest PS4 PRO. Główną siłą konsoli jest bardzo mocny procesor, który doskonale radzi sobie ze wszystkimi grami. Kolejnym jej atutem jest możliwość prezentowania obrazu o jakości 4K. 

Klasyczna wersja PS4 charakteryzuje się słabszym procesorem i nie jest dostosowana do standardu 4K. Nadal jednak możemy liczyć na bardzo atrakcyjną grafikę w wielu produkcjach. Nie zmienia się natomiast pamięć RAM. 

Dużo słabiej na tym polu wypada konsola PS3. Mamy do czynienia z procesorem starszej generacji. Pamięć RAM również nie sprosta oczekiwaniom graczom, którzy oczekują nowoczesnych możliwości technicznych. Starcie PS3 kontra PS4 w kwestii specyfikacji jest, więc rozstrzygnięte. Jednak to nie jedyny czynnik, który będzie decydował o wyborze konsoli.

Uwaga!

Każda z tych konsol oferuje rozgrywkę sieciową. Aby jednak z niej skorzystać, należy wykupić specjalny abonament PlayStation Plus. Dodatkowo użytkownicy PlayStation 4 mogą liczyć na minimum dwie dodatkowe gry. Od lutego 2019 roku gracze, którzy grają na PS3 nie otrzymują ich. Warto również pamiętać o dodatkowych zniżkach dla subskrybentów.  

Gry na PS3 i PS4  

Wielu graczy przy wyborze konsoli kieruje się biblioteką gier. Grafika schodzi na drugi plan, gdyż liczy się dla nich głównie grywalność. Dzięki temu opinie o PS3 nadal są bardzo pozytywne. Każda z konsol charakteryzuje się bardzo bogatym zestawem gier ekskluzywnych. Niestety konsola PlayStation 4 nie obsługuje gier z PlayStation 3, lecz często pojawiają się oddzielne wersje danej produkcji na każdy z tych sprzętów. Którą konsolę wybrać? Poniżej przedstawiamy listę gier, po które warto sięgnąć.

PlayStation 3

  • Fifa 19to jedna z niewielu gier, która regularnia pojawia się nawet na konsolach starszej generacji. Pomimo słabszej grafiki, na serwerach nadal spotkamy towarzyszy rozgrywki. Ponownie rozegramy karierę dla pojedynczego gracza i zmierzymy się w rywalizacji sieciowej. 
  • Grand Theft Auto IV – czwarta część popularnej gry o tematyce gangsterskiej pozwoli wcielić się w postać Niko Bellica. Czeka na nas otwarty świat pełen zróżnicowanych zadań. Na dużą uwagę zasługuje również doskonała fabuła.
  • Crysis 3 – świetna gra w realiach science-fiction. Wcielamy się w rolę żołnierza, który zmierzy się z obcymi. To kolejna produkcja z dużym światem, pełnym zróżnicowanych lokacji.

PlayStation 4

  • Red Dead Redemptiongracz wciela się w postać kowboja – Arthura Morgana. Czeka na niego otwarty świat, który został zaprojektowany z ogromnym przywiązaniem do detali. Kolejną zaletą jest kapitalna warstwa fabularna. To jedna z najlepiej ocenianych gier w tej generacji konsol. 
  • God of War – bohaterem gry jest popularny Kratos, który podróżuje w krainie, nawiązującej do mitologii nordyckiej. Produkcja stawia na bardzo dynamiczną walkę i prezentuje ciekawą opowieść.
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku – rewelacyjna gra typu RPG osadzona w świecie popularnego Wiedźmina. Gracz zmierzy się z dziesiątkami fantastycznych zadań, pozna wiele postaci oraz rozwiąże niezwykłe intrygi. W miarę postępów w rozgrywce poziom naszej postaci rośnie, co oznacza szereg nowych możliwości. Ta edycja zawiera wersję podstawową oraz wszystkie dodatki. 

Warto wiedzieć!

Na każdej z tych konsol pojawiło się wiele znakomitych tytułów. Jednak nie wszystkie przeznaczone są dla młodszych graczy. Informacje o ograniczeniach wiekowych poszczególnych gier znajdziemy w lewym dolnym rogu ekranu. Na odwrocie poznamy szczegóły na temat rodzaju ewentualnych treści niecenzuralnych.

PS3 czy PS4 w 2019 roku?

Którą konsolę wybrać w 2019 roku? Wybór będzie uzależniony od preferencji użytkownika. W przypadku PS4 możemy liczyć na nowości, które prezentują bardzo wysoką jakość grafiki. Jednak konsola PlayStation 3 również oferuje bardzo wiele atrakcyjnych, lecz starszych tytułów. Jeżeli gracz nie miał styczności z tym sprzętem, zdecydowanie warto nadrobić zaległości, nawet kosztem słabszych możliwości technicznych konsoli. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.