Udostępnij
Skomentuj

Gry do 50 zł na PC — top 10 najlepszych gier w atrakcyjnej cenie — Morele.net

Dostęp do kilku tysięcy gier za mniej niż 50 złotych? Takie rzeczy możliwe tylko na Morele.net. Oto szczegóły.

Fajne gry na komputer nie muszą być wcale drogie. Wśród gier do 50 złotych znajduje się wiele perełek, które wciągną nas na długie godziny. Dzięki takim promocjom jak Steam Summer Sale i atrakcyjnym cenom na Morele.net znajdziemy wiele tanich gier dla dzieci, fajnych gier fabularnych na PC, a także gier strategicznych czy symulatorów w podanym budżecie. Niezależnie od tego, czy szukamy gry na laptopa, która umili nam czas w podróży, czy tytułu, który nami zawładnie przy stacjonarnym komputerze na miesiące — znajdziemy wiele pozycji w tej cenie. Zapraszamy zatem na ranking gier na PC do 50 zł.

Ranking gier na PC do 50 zł – wersje pudełkowe

Chociaż powoli gry pudełkowe odchodzą do lamusa i stają się reliktem przeszłości, nadal niektórzy gracze po prostu lubią postawić swoje gry na komputer na półce. Pomimo kosztów samych pudełek znajdziemy wiele wersji pudełkowych, które wpisują się w hasło: najlepsze gry do 50 zł.

Inner Chains PC

Fani gier akcji nie mają łatwego życia. Trudno jest znaleźć dobre gry do 50 zł w tym gatunku. Najlepsze gry z tego segmentu często kosztują wielokrotność tej sumy. Na szczęście niektóre fajne gry na Steam są dostępne w podanym budżecie. Jedną z nich jest Inner Chains — polski survival horror.

Fabuła gry dzieje się w przyszłości, w budzącym niepokój biomechanicznym świecie, gdzie ludzie każdego dnia walczą o to, aby przetrwać. W grze najważniejsza przy poznawaniu fabuły jest eksploracja kolejnych demonicznych lokalizacji oraz uczenie się na podstawie tablic języka panującego w uniwersum.

Polski tytuł to klasyczna gra FPS i skupia się poza powyżej opisaną eksploracją głównie na eliminowaniu wrogów. Podczas zabijania nieprzyjaciół mamy do dyspozycji kilka broni i elementy otoczenia. Niestety dla fanów gier z otwartym światem mamy przykrą informację, gra jest całkowicie liniowa. Jednak trudno znaleźć w miarę nowy rodzimy tytuł, który byłby lepszą PC grą do 50 zł w konwencji survival horror od Inner Chains.

Inner Chains PC

Inner Chains PC

Euro Truck Simulator 2

Natomiast fani symulatorów mają w czym wybierać, jeśli chodzi o fajne gry do 50 zł. Wśród gier dla fanów tego gatunku znajdzie się kultowy Euro Truck Simulator 2, w którym mamy możliwość zasiąść za kierownicą ciężarówki oraz poprowadzić własną firmę transportową. Gra opiera się głównie na przewożeniu ładunków pomiędzy miastami w całej Europie.

Sam tytuł charakteryzuje przede wszystkim duży realizm, zarówno jeśli chodzi o odwzorowanie pojazdów marek takich jak Mercedes czy Scania, jak i sam model jazdy. Dużym plusem gry jest personalizowanie i modyfikowanie pod siebie ciężarówek dostępnych w grze. Jako ciekawostkę możemy podać, że jednym z dostępnych miast w ETS2 jest polski Wrocław.

Euro Truck Simulator 2 Skandynawia PC

Euro Truck Simulator 2 Skandynawia PC

Age of Wonders III

Poza symulatorami jednym z najpopularniejszych gatunków gier, które wliczają się w fajne gry na PC nieprzekraczające 50 złotych, są gry strategiczne. Polecanym przez nas tytułem jest Age of Wonders III, kolejna odsłona cyklu, który pokochały tysiące graczy na całym świecie.

AOW III to klasyczna turówka, tocząca się w fantastycznym świecie pełnym zróżnicowanych ras i ugrupowań, które nieprzerwanie walczą o władzę na świecie. Najważniejszymi cechami gry są jej agresywność i koncentracja na wojnie. Aby wygrać, musisz skutecznie podbijać kolejne lokalizacje, zmuszając do poddania się armie wrogów. Tytuł oferuje zarówno kampanie dla jednego gracza, jak i tryby wieloosobowe.

Age of Wonders III Edycja Kolekcjonerska PC

Age of Wonders III Edycja Kolekcjonerska PC

Filary Ziemi

Gdy pytacie o to, jakie gry polecacie do 50 złotych, nieoczywistą odpowiedzią mogą być gry typu point-and-click. Ten gatunek kojarzony jest głównie z latami 90. XX wieku i początkiem milenium, ale nadal znajdują się współczesne tytuły, które są warte kupna. Reprezentantem przygodowych point-and-click’ów jest gra Filary Ziemi stworzona przez Deadlic Entertainment, która opiera się na powieści historycznej Kena Foletta pod tym samym tytułem.

Akcja gry toczy się w XII-wiecznej Anglii podczas tak zwanej „Anarchii”. Fabuła to klasyczna dla tego okresu historia z rodzinną tragedią oraz walką o władzę w tle i skupia się wokół budowy monumentalnego kościoła. Ciekawy może być fakt, że pomimo opierania się na prozie Foletta w grze nasze decyzje mogą zmienić bieg wydarzeń. Mechanika, jak to w przypadku tego gatunku, kręci się w głównej mierze wokół eksploracji i rozwiązywania licznych zagadek.

Filary Ziemi PC

Filary Ziemi PC

Horizon

Kolejną godną polecenia (i często w cenie około 50 zł) grą strategiczną jest Horizon. W odróżnieniu od większości tytułów z tego gatunku nie jest on utrzymany w stylistyce fantasy, a science fiction. Gracz przewodzi całej ludzkości i w ramach turowej rozgrywki mierzy się z obcymi cywilizacjami w kosmosie, odkrywając nieznane do tej pory zakamarki wszechświata.

Grę wyróżnia wiele rodzajów technologii potrzebnej do rozwoju kolonii, wiele klas kosmitów o unikatowych umiejętnościach i cechach, możliwość tworzenia statków kosmicznych, przejrzyste ekrany taktyczne oraz dobrze dopracowana turowa walka między napotkanymi statkami kosmicznymi. To tytuł dla fanów kosmicznych przygód i dobrych gier strategicznych.

Horizon PC

Horizon PC

Ranking gier na PC do 50 zł – wersje cyfrowe

Poza pudełkowymi wersjami na rynku dzięki platformom do grania znajdują się również cyfrówki, które nie zagracają nam pokoju pudełkami, a także są gotowe do natychmiastowego pobrania tuż po zakupie. Możemy znaleźć naprawdę sporo fajnych gier na Steam do 50 złotych, dostępnych w sklepie Morele.net.

Europa Universalis IV

Listę gier na Steam do 50 złotych rozpoczynamy od czwartej odsłony cyklu Europa Universalis. Absolutnie kultowa seria, której poszczególne części są jednymi z najchętniej kupowanych tytułów strategicznych w historii. Tak jak w poprzednich częściach gracz staje się niejako szarą eminencją, która dowodzi jednym z dostępnych w grze krajów. W grze znajduje się ponad 250 nacji, a niektóre scenariusze w kampanii trwają nawet 400 lat.

Gra należy do jednej z bardziej skomplikowanych. W skład kontrolowanych i zarządzanych przez gracza kwestii wchodzą między innymi wybranie ustroju, polityka zagraniczna, gospodarka kraju, tworzenie struktur społecznych, przeprowadzanie badań naukowych czy prowadzenia działań militarnych skupiających się na eksplorowaniu świata i podbijaniu kolejnych terenów.

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise PC

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise PC

Cities: Skylines — Mass Transit

Cities: Skylines to gra strategiczno-ekonomiczna, w której budujemy i zarządzamy wirtualnym miastem. Ważny jest ciągły rozwój oraz zachowanie płynności finansowej. Gra ma wiele typów gier, budynków oraz przeróżnej infrastruktury. Do tytułu powstało wiele dodatków, jak polecany przez nas Mass Transit.

Mass Transit to dodatek oferujący rozwinięcie dla podstawki w obszarze komunikacji miejskiej. Do dyspozycji gracza zostaje oddane wiele metod transportów zarówno na lądzie, wodzie, jak i w powietrzu. Dodatkowo DLC rozszerza grę o nowe scenariusze związane właśnie z komunikacją miejską.

Cities: Skylines - Mass Transit PC

Cities: Skylines - Mass Transit PC

Risen

Czy są fajne gry do 50 zł na Steam bardziej w stylu RPG? Oczywiście, że tak. Na przykład następny na naszej liście Risen. Piranha Bytes, twórcy legendarnego Gothica, po stworzeniu swojego największego dzieła oddali użytkownikom kolejne świetne cRPG, które jest mocno niedoceniane w branży.

Akcja gry dzieje się na tropikalnej wyspie Faranga, na którą trafiamy po katastrofie statku. Poza nami i naszą towarzyszką Sarą przeżywa tylko jedna osoba. Podczas eksploracji wyspy zaczynamy odkrywać tajemnice wyspy. Sama mechanika gry nie różni się zbytnio od Gothica: kamera z perspektywy trzecioosobowej, liczne NPC, eksploracja, walka, rozwijanie swojej postaci i dziesiątki godzin dobrej zabawy — tak w skrócie można podsumować tytuł Risen.

Risen PC

Risen PC

Reus

Reus tylko z pozoru wygląda jak gra dla dzieci. Kreskówkowa grafika 2D skrywa za sobą rewelacyjny strategiczny tytuł utrzymany w konwencji god game. Podczas rozgrywki gracz staje się bóstwem, które za zadanie ma opiekowanie się niewielką cywilizacją na małej planecie. Poprzez kierowanie czterema tytanami za zadanie mamy stworzenie warunków do życia dla mieszkańców, a następnie rozwój ich osad. Ciekawą mechaniką jest prowadzenie właśnie rozwoju w sposób wyważony. Zbyt szybkie dawkowanie pomocy mieszkańcom może zakończyć się wytworzeniem się u niej wielkiej chciwości. Gra jest skierowana dla fanów strategii, którzy chcą odpocząć przy lżejszym tytule, który jednocześnie będzie stanowił dla nich pewne wyzwanie.

Reus PC

Reus PC

Renowned Explorers: International Society

Drugą godną polecenia grą twórców Reus jest Renowned Explorers: International Society, kolejna niebanalna gra strategiczna tym razem oparta na przygodowych klasykach — filmach z Indianą Jonesem i powieściach Juliusza Verne’a. Sama gra dzieje się w XIX wieku, a my wcielamy się w odkrywców na tropie wielkich skarbów, walcząc o sławę i uznanie branży. Gra skupia się na eksplorowaniu kolejnych lokalizacji i toczeniu turowych walk z napotkanymi wrogami. To kolejny niebanalny tytuł, który dzięki swojej „kreskówkowości” może stanowić alternatywę dla poważniejszych gier PC.

Renowned Explorers: International Society PC

Renowned Explorers: International Society PC

Jakie gry na PC do 50 zł wybrać?

Przedstawiliśmy najlepsze tytuły do 50 złotych dostępne na Morele.net, jednak warto też zaobserwować dostępne na rynku fajne gry na komputer za darmo. Chociażby dzięki wielu wyprzedażom i akcjom promocyjnym możemy znaleźć darmowe gry na Steam. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, przy odrobinie szczęścia trafimy na darmowe gry na PC, które są poważnymi tytułami. Przykładowo niedawno Epic przy okazji promowania swojej platformy udostępnił gry z kultowego cyklu Arkham, pozwalającym wcielić nam się w mrocznego mściciela Gotham — Batmana.

Dodatkowo wiele tytułów multiplayer, takich jak popularny Fortnite, LoL czy wiedźmiński Gwint, to gry na komputer za darmo. Trzeba niestety uważać, ponieważ wiele takich tytułów zmusza nas niejako do mikropłatności w celu podnoszenia swojego poziomu.

Jeśli jednak nie interesują nas gry multiplayer oraz nie chcemy czekać na promocje, w internecie znajdziemy wiele gier, szczególnie gier strategicznych oraz symulatorów w budżecie do 50 złotych.

Udostępnij
4,9
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:00
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.