Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Gry do 20 zł na PC – top 10 najlepszych gier w świetnej cenie

W sklepie Morele.net dostępnych jest ponad tysiąc gier za mniej niż 20 złotych – które z nich warto wybrać?

W szukaniu odpowiedzi na to pytanie niezwykle przydatne okażą się publikowane na łamach serwisu rankingi sprzedażowe. Przedstawiają one najpopularniejsze produkcje w kategorii gier pudełkowych i cyfrowych.

Zestawienia generujemy automatycznie, są one też na bieżąco aktualizowane, dlatego użytkownicy zawsze mogą liczyć na najświeższe dane. Warto podkreślić, że rankingi obejmują gry komputerowe, które są najczęściej wybierane przez klientów – łatwo więc sprawdzić, która pozycja cieszy się obecnie uznaniem w branży.

Tak duża ilość tytułów pozwala graczom wybierać wśród wielu gatunków. Atrakcyjna cena zadowoli miłośników wirtualnej rozrywki w każdym wieku. W tym segmencie cenowym oprócz starszych hitów spotkamy również wiele ciekawych gier niezależnych.

Ranking gier na PC do 20 zł – wersje pudełkowe

Dysponując przyjętym budżetem, możemy liczyć na bardzo przyzwoity wybór gier w pudełkach. Co ważne, większość z nich posiada polską wersję językową – mowa tu o napisach albo o pełnym udźwiękowieniu.

Szczególną uwagę warto zwrócić na gry dla dzieci. Jest ich naprawdę sporo i są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Dostępne są zarówno tytuły z klasyfikacją PEGI 3, jak i PEGI 7. Jeżeli chodzi o tematykę, są to przeważnie symulacje oraz gry logiczne PC i gry zręcznościowe PC. Bardzo polecane są produkcje niezależne, takie jak chociażby World of Goo oraz Feist. Wyróżniają się one naprawdę ciekawymi mechanikami oraz pomysłowym podejściem do oprawy graficznej.

Najczęściej kupowane gry pudełkowe na PC

W rankingach nie zabrakło także gier dla starszych graczy. Popularne są między innymi tytuły wojenne (Enemy Front) oraz gry horrory (Inner Chains). Do tego należy dodać spory wybór gier strzelanek i gier strategicznych. Na którą pozycję się zdecydować? Przed wyborem konkretnej gry, warto dokładnie prześledzić nasz ranking, a także zaznajomić się z opiniami użytkowników.

Ranking gier na PC do 20 zł – wersje cyfrowe

W tej kategorii wybór będzie jeszcze trudniejszy, dlatego tym bardziej należy zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju zestawienia, które wskazują produkcje warte zainteresowania. Związane jest to oczywiście z szerokim katalogiem gier cyfrowych do 20 złotych – w sklepie Morele.net dostępnych jest ponad 1400 pozycji.

Najczęściej kupowane gry cyfrowe na PC

Znajdziemy tu między innymi legendarne gry akcji PC oraz gry RPG (np. Minecraft i Wiedźmin), a także wiele gier wyścigowych (np. Dirt 3), przygodowych, strategicznych i wszystkich innych, które mają szanse trafić w gusta szerokiej grupy potencjalnych odbiorców.

Co ważne, w przyjętym przedziale cenowym dostępne są nie tylko pojedyncze gry, ale również kolekcje i wydania specjalne (np. Amnesia Collection, Europa Universalis III – Complete Edition). Do tego dochodzą rozmaite dodatki DLC oraz paczki z grafikami. Wszystko to sprawia, że wybór jest bardzo szeroki. Dokładna analiza publikowanych rankingów pozwoli więc dokonać właściwego wyboru.Pomocne okazują się być także opinie użytkowników na temat poszczególnych pozycji. Przedstawiają oni zarówno plusy jak i minusy, jaką charakteryzują się poszczególne gry na PC.

Gry na PC do 20 zł – co wybrać?

W sklepie Morele.net interesujące propozycje znajdą zarówno kolekcjonerzy pudełek, jak i zwolennicy dystrybucji cyfrowej. Choć niektórzy uważają, że gry są zwykłym marnowaniem czasu, to jednak wielu specjalistów zauważa, że uczą one myślenia logicznego, a także orientacji przestrzennej.

Jeśli chodzi o to, jaką wersję gry wybrać - trudno jednoznacznie wskazać, co jest lepsze – nośniki fizyczne czy też kody gier, które należy aktywować w jednej z wybranych platform (mowa tu o serwisach Steam, Origin, Uplay, GOG oraz Rockstar Games Social Club). Obie kategorie mają swoich zwolenników i przeciwników – zależy to od indywidualnych preferencji.

Zwolennicy dystrybucji cyfrowej zauważają ich plusy, a także zwracają uwagę na stosunkowo większą dostępność. Nie można zapominać także o wygodzie graczy. Posiadając konto na platformie Steam czy też Origin, możemy pobrać i zainstalować gry na każdym komputerze, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Nie musimy więc zabierać w podróż wszystkich tych pudełek.

Obecny rozwój rynku gamingowego sprawił, że dystrybucja cyfrowa jest wiodąca, toteż znacznie łatwiej jest otrzymać właśnie takie wersje gier, często po bardzo atrakcyjnych cenach. Przykładem tego jest oferta sklepu Morele.net – w kategorii do 20 złotych znaleźć można mnóstwo zróżnicowanych produkcji.

W przypadku klasycznych gier pudełkowych, w obecnych czasach z powrotem wracają one do łask i cieszą się coraz większą popularnością. Sporą rolę z kolei może odgrywać kolekcjonerstwo. Półka przepełniona pudełkami to naprawdę bardzo przyjemny widok, dlatego wielu graczy (zwłaszcza tych, którzy pamiętają czasy, kiedy to wersje pudełkowe były jedynymi dostępnymi) nie wyobraża sobie kupowania edycji cyfrowych – są to bowiem wyłącznie wpisy na platformie, niemające żadnej fizycznej formy. Dysponując przyjętym budżetem, czyli do 20zł, możemy liczyć na bardzo przyzwoity wybór gier w pudełkach. Co ważne, większość z nich posiada polską wersję językową – mowa tu o napisach albo o pełnym udźwiękowieniu.

Gry na PC do 20 zł – jakie wybrać?

Ogromna oferta pozwala na zakup gier spośród wielu gatunków i ograniczeń wiekowych. Atrakcyjna cena zachęca do skorzystania z niejednej produkcji, a nawet zbudowania większej biblioteki. W naszej tabeli przedstawiliśmy niektóre tytuły, które znalazły uznanie wśród graczy.

Gry na PC do 20 zł

To oczywiście tylko wybrane produkcje spośród wielu. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami i recenzjami graczy, aby podjąć ostateczną decyzję o zakupie.

 
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.