Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Gamepad do 300 zł – jaki wybrać? Który najlepszy?

Wybór dobrej jakości gamepada to jedna z podstawowych kwestii dla wygody i komfortu grania. Jaki gamepad do 300 zł wybrać?

Polecane gamepady do 300 zł

Przewodowy czy bezprzewodowy? Do PC, tabletu, PS3, PS4 czy Xboxa? Gamepady oferowane przez producentów różnią się nie tylko wielkością, kształtem, liczbą i umiejscowieniem przycisków, ale także technologią wykorzystywaną do komunikacji oraz kompatybilnością z konkretnymi urządzeniami. Im lepszy i wydajniejszy pad, tym bardziej komfortowe granie. Współczesne kontrolery wyposażane są bardzo często w dodatkowe funkcjonalności jak np. systemy wibracji, które przenoszą użytkownika na wyższy poziom grania. Odczuwanie na własnej skórze każdego zdarzenia w grze, a także precyzyjne kontrolowanie ruchów za pomocą gałek analogowych, pozwala czerpać przyjemność z każdej minuty spędzonej przed komputerem czy konsolą. Zakup dobrej jakości pada, w którym zastosowano najnowsze technologie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jak wybrać gamepada do 300 zł? Po które modele najczęściej sięgają użytkownicy? Podpowiadamy poniżej.

Gamepad 300 zł – przewodowy czy bezprzewodowy?

Jednym z najważniejszych elementów wyboru gamepada do komputera czy konsoli jest jego sposób komunikacji z urządzeniem. Podobnie jak w przypadku myszek, klawiatur czy głośników może odbywać się ona przewodowo lub bezprzewodowo. Spór o to, które kontrolery są lepsza, trwa już od dawna i trudno go rozstrzygnąć, bo każde z wymienionych rozwiązań posiada zarówno zalety, jak i wady. Aby dokładnie zobrazować różnice pomiędzy gamepadami Bluetooth a gamepadami USB w poniższych tabelach zebraliśmy ich najważniejsze cechy.

Zalety i wady gamepadów przewodowych

Zalety

 • są to rozwiązania tańsze niż pady bezprzewodowe,
 • charakteryzują się znaczenie krótszym czasem reakcji,
 • nie zachodzi tutaj obawa o to, że kontroler rozładuje się w czasie grania, co mogłoby skutkować przegraną w najważniejszej potyczce,
 • gamepady przewodowe podłączane są najczęściej do konsoli lub komputerów za pomocą portu USB,
 • w ofertach producentów coraz częściej spotkać może pady przewodowe z długim kablem, o nieco większym zasięgu.

Wady

 • do największych wad gamepadów przewodowych niewątpliwie zaliczają się ograniczenia wynikające z długości przewodu – akcesoria te mają znacznie mniejszy zasięg niż pady bezprzewodowe,
 • krótki przewód w kontrolerach jest mało wygodny, szczególnie podczas toczenia emocjonujących potyczek – nierzadko zdarzają się sytuacje, w których podczas gwałtownych ruchów zostaje on wyrwany z portu konsoli czy komputera,
 • wadą długiego przewodu jest z kolei tendencja do „plątania się”.

Zalety i wady gamepadów bezprzewodowych

Zalety

 • są wygodniejsze w użytkowaniu niż pady przewodowe – nie ma tutaj mowy o plączącym się przewodzie, kablu wyrwanym z portu podczas gwałtownych ruchów czy też ograniczeniach wynikających z długości przewodu,
 • do komunikacji z urządzeniami (zarówno z komputerami, tabletami, smartfonami, jak i konsolami) wykorzystują technologię Bluetooth lub sieć Wi-Fi,
 • ich daleki zasięg pozwala na użytkowania kontrolerów z dowolnego miejsca w pokoju,
 • zasilane mogą być bateriami (najczęściej AA lub AAA), a także dedykowanymi akumulatorami,
 • coraz częściej producenci decydują się na połączenie funkcjonalności padów bezprzewodowych i przewodowych, wyposażając te pierwsze w port USB umożliwiający również komunikację przewodową.

Wady

 • są to rozwiązania droższe niż gamepady przewodowe,
 • niektóre kontrolery bezprzewodowe wymagają użycia zewnętrznego adaptera, a to generuje dodatkowe koszty,
 • niski poziom naładowania akumulatorów lub słabe baterie nierzadko przekładają się opóźnioną reakcję pada (przy bardzo niskim poziome naładowania, niektóre ruchy użytkowników w ogóle nie są rejestrowane),
 • ich największą wadą jest konieczność wymiany baterii lub ładowania akumulatorów, co zmusza gracza do przerwania toczonej właśnie wirtualnej rozgrywki.

Jak wybrać gamepada do 300 zł? Czym się kierować?

Przed zakupem gamepada PC lub kontrolera dedykowanego konsolom warto bliżej przyjrzeć się ofertom, a konkretniej specyfikacjom technicznym dostępnych na rynku rozwiązań. Nie każdy pad będzie kompatybilny zarówno z konsolą, jak i z komputerem. Znaczenie dla wygody użytkowania ma z kolei liczba oraz rozmieszczenie przycisków, które źle usytuowane mogą przeszkadzać w grze.

Na jakie elementy zwrócić więc uwagę, wybierając gamepada do 300 zł?

 • Kompatybilność – istotna jest zgodność kontrolerów nie tylko z posiadanym urządzeniem – konsolą czy komputerem, ale również z ulubionymi grami. Poszukując gamepada do Androida, należy sprawdzić, z jakimi wersjami systemu akcesorium będzie współpracowało. Podobnie jest w przypadku konsol – gamepady do PS3 niekoniecznie zadziałają na PS2 czy PS4. Jak zostało wspomniane, pod uwagę należy wziąć także kompatybilność z ulubionymi grami. Niektóre produkcje nie są przystosowane do konkretnych modeli padów i w związku z tym podczas grania może okazać się, że nie działa część przycisków kontrolera.
 • Przyciski – ważna jest zarówno ich liczba, jak i umiejscowienie. Czasem warto zrezygnować z pada o większej liczbie przycisków, ale zdecydować się na akcesorium wygodniejsze w użytkowaniu. Jaka jest optymalna liczba przycisków pada? Dobrze, jeśli kontroler wyposażony został w co najmniej 8 przycisków, ważne, aby były one w pełni programowalne. Na pokładzie gamepadów do 300 zł nie może zabraknąć gałek analogowych, d-pada, przycisków spustowych oraz przycisków akcji.
 • Rozmiar i kształt – oba wymienione elementy mają znaczenie przede wszystkim dla komfortu grania. Ergonomiczny kształt gamepada to podstawa, szczególnie dla zapalonych graczy, którzy dziennie przed konsolą czy komputerem spędzają po kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin. Pad powinien pasować do dłoni i umożliwiać pewny chwyt. Dzięki dobremu dopasowaniu nawet wielogodzinne potyczki nie spowodują zmęczenia, a to z kolei będzie miało wpływ na osiągane wyniki.
 • Dodatkowe funkcjonalności – gamepady do 300 zł to urządzenia z najwyższej półki, które zostały zaopatrzone przez producentów w dodatkowe funkcje zwiększające ich atrakcyjność. Wspomniany wcześniej system wibracji to tylko jedno z wielu udogodnień. Gamepady do smartfonów wyposażane są np. w specjalne uchwyty, w których można umieścić telefon. Warto również wspomnieć o panelach dotykowych pozwalających na jeszcze większą precyzję ruchów, które na swoim pokładzie mają choćby popularne DualShock 4.
 • Materiał wykonania – dużo mówi się o tym, że pad powinien być wygodny, solidny i wytrzymały, jednak rzadko kiedy zwraca się uwagę na materiały, z jakich kontrolery są produkowane. Akcesoria te wykonuje się z tworzyw sztucznych, jednak plastik plastikowi nierówny. Przed zakupem warto zwrócić uwagę właśnie na materiał, a konkretniej jego twardość i wytrzymałość, które będą miały znaczenie, gdy pad upadnie podczas gry. Doskonale, jeśli akcesorium pokryte zostało warstwą antypoślizgową, która zapewnia maksimum komfortu w czasie wielogodzinnych rozgrywek.

Jaki gamepad do 300 zł kupić?

Przeanalizowanie najważniejszych kryteriów wyboru gamepadów do 300 zł to jedno, ale warto też poznać najczęściej wybierane przez użytkowników modele. W kwestii zakupu urządzeń i akcesoriów do grania najlepiej zaufać opiniom konsumentów, którzy już zdecydowali się na kupno danego rozwiązania. Poniżej prezentujemy zestawienie kilku najczęściej wybieranych w naszym sklepie gamepadów do 300 zł.

 • Gamepad Sony PS4 DualShock 4 – uważany za jeden z najbardziej komfortowych i intuicyjnych kontrolerów, jaki pojawił się na rynku. To bezprzewodowy pad dedykowany konsolom PlayStation 4. Komunikacja odbywa się tutaj za pomocą Bluetooth, a zasilanie realizowane jest poprzez dedykowany akumulator. DualShock 4 wyposażono w warstwę antypoślizgową, głośnik, panel dotykowy, a także 16 przycisków. Na uwagę zasługuje przycisk Share, który służy do udostępniania screenów oraz transmitowania prowadzonej właśnie rozgrywki. Cena gamepada Sony DualShock 4 w naszym sklepie to niecałe 220 zł.
 • Gamepad Microsoft Kontroler do Xbox One – jak nietrudno się domyślić, to pad dedykowany konsolom Xbox One, ale można używać go swobodnie również na komputerach. Microsoft wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, wyposażył swoje akcesorium zarówno w interfejs bezprzewodowy, jak i przewodowy. Połączenie realizowane jest tutaj za pomocą pasma 2,4 GHz, technologi Bluetooth lub kabla USB. Na pokładzie kontrolera znalazło się miejsce dla 12 przycisków, 2 gałek analogowych, a także d-pada.
 • Gamepad Tracer Ghost PS3 – to jeden z tańszych (jego cena to niecałe 60 zł), ale i lepszych kontrolerów mniej znanych marek. Dzięki zastosowaniu gumowego wykończenia jest wygodny w użytkowaniu, a system wibracji, w który został wyposażony, sprawia, że gra jest bardziej emocjonująca. Gamepad Tracer Ghost PS3 wyposażono w 12 przycisków, a także 2 gałki analogowe. Komunikacja realizowana jest tutaj bezprzewodowa za pomocą standardu Bluetooth.
 • Gamepad Logitech F710 Wireless – wyróżnia go atrakcyjny, niesztampowy design, a także funkcjonalność na najwyższym poziomie. Logitech F710 to pad dedykowany komputerom, który współpracuje z wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Co więcej, doskonale sprawdza się również jako kontroler do telewizorów z systemem Android. Gamepad wyposażono także w podwójne silniki wibracyjnego sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu jeszcze efektowniej reaguje on na każdą eksplozję, trafienie czy inne zdarzenie w grze.
Udostępnij
3,5
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.