Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dyskopiłka i bańkopiłka - czym są, jak działają, które wybrać?

Zabawki dla dzieci przybierają coraz nowsze formy. W ten sposób powstały między innymi dyskopiłka.

W artykule szerzej przedstawimy te dwie ciekawe zabawki, które obecnie podbijają serca najmłodszych na zachodzie. Podpowiemy, czym jest bańkopiłka, jak działa i od ilu lat można się nią bawić. Podobnie zaprezentujemy bańkopiłkę - podpowiemy, od jakiego wieku można się nią bawić, dla kogo jest przeznaczona i co to w ogóle jest.

Co to jest dyskopiłka?

Dyskopiłka to zabawka, która łączy w sobie zalety dysku oraz piłki. Po zdjęciu fabrycznych blokad zabawka podczas zabawy niespodziewanie zmienia się z dysku w piłkę. Piłkę spłaszczamy samodzielnie, podczas gdy powraca do swojego pierwotnego kształtu w dowolnym, niekontrolowanym momencie, dzięki czemu dostarcza dzieciom jeszcze więcej frajdy i zabawy.

Ta właściwość dyskopiłki nie tylko sprawia, że zabawka daje dzieciom mnóstwo frajdy. Zmiana dysku w piłkę jest również niezwykle użyteczna- wyobraź sobie, że przytrafił Ci się niefartowny rzut i zabawka wylądowała na dachu budynku. W przypadku normalnych dysków mógłbyś albo pogodzić się ze stratą, albo podjąć karkołomną ekspedycję na dach.

W przypadku dyskopiłki wystarczy odczekać, aż dysk zmieni kształt w piłkę - problem sam się rozwiązuje. Dyskopiłki kuszą swoim wyglądem, większość z nich wygląda jak latający obiekt UFO.

Dyskopiłki wykonane są z miękkich materiałów, dzięki czemu zabawa może być prowadzona zarówno w domu, jak i na zewnątrz przez młodsze i starsze dzieci. Dyskopiłki są również trwałymi zabawkami. Brzegi dysków zabezpieczone są laminowanym materiałem, dzięki czemu zabawka nie będzie podatna na uszkodzenia. Reszta konstrukcji wykonana jest z plastiku, materiału i innych, bezpiecznych tworzyw sztucznych.

Na rynku możemy znaleźć całą masę najróżniejszych dyskopiłek o odmiennych kształtach, kolorach, wzorach i rozmiarach- przykładowo dyskopiłka v3, czy dyskopiłka UFO. Dyskopiłki w zależności od wykonania różnią się nieco zachowaniem- jedne zmieniają się w dysk szybciej, inne wolniej. Istnieją również dyskopiłki świecące w ciemności lub wykonane z pianki do zabawy w wodzie. Jedno jest pewne, niezależnie od produktu- latająca dyskopiłka dostarcza masę zabawy.

Jak działa dyskopiłka?

Większość dyskopiłek po zakupie jest zabezpieczona specjalnymi sznurkami, plombami lub jeszcze innymi blokadami, które trzymają dyskopiłkę w formie dysku i nie pozwalają zmienić jej się w piłkę. By rozpocząć zabawę, należy dokładnie obejrzeć zabawkę i usunąć wszystkie blokady.

Na początku dyskopiłka może mieć problem z prawidłową zmianą kształtu, jednak po krótkiej zabawie powinna „dojść do siebie”. Zachowanie dyskopiłki uzależnione jest od wielu czynników – jej wymiarów, kształtu, producenta i użytych materiałów.

Jeżeli zabawka nie chce prawidłowo zmieniać kształtu z dysku w piłkę, warto pozostawić ją w formie piłki na pełnym słońcu przez kwadrans lub umieścić piłkę w ciepłej wodzie przez 30 sekund do minuty. Wyższa temperatura powinna zachęcić dyskopiłkę do współpracy.

Od jakiego wieku dyskopiłki dla dzieci?

Małymi dyskopiłkami mogą bawić się nawet najmłodsze dzieci. Zwykle dyskopiłki przeznaczone są dla maluchów od 3 do 7 roku życia, jednak z powodzeniem możemy bezpiecznie bawić się dyskopiłkami z młodszymi brzdącami, a także z o wiele starszymi. Dyskopiłki są dosyć uniwersalnymi zabawkami, którymi równie chętnie bawią się nawet dorośli.

Przed kupnem dyskopiłki pamiętajmy, że zabawka jest do kupienia najczęściej w dwóch lub więcej rozmiarach, dzięki czemu łatwiej ją dopasujemy do predyspozycji i wieku malucha.

Co to jest bańkopiłka?

Bańkopiłka to produkt zgoła inny, jednak dostarczający tyle samo frajdy co dyskopiłka. Bańkopiłki to piłki, które zachowują się jak duże bańki. Wykonane są z niezwykle trwałego materiału, który po nadmuchaniu może osiągnąć średnicę niemal metra, a przy tym jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Na bańkopiłkach możemy stawać, siadać, rzucać nimi, kopać je, a one ani myślą o pękaniu. Bańkopiłki Wubble od Cobi dostępne są w trzech kolorach, dzięki czemu każdy brzdąc znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać zielony, niebieski i różowy wariant kolorystyczny. Każda piłka posiada w zestawie łatki, którymi naprawimy ewentualne dziurki w materiale. Poza tym producent dodaje pompkę, dzięki której sprawnie napompujemy bańkopiłkę.

Rozmiar bańkopiłki możemy dowolnie modyfikować, wszystko zależy od tego, jak długo będziesz pompował. Maksymalnie bańkopiłka może mieć 90 cm średnicy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by napompować zabawkę do mniejszych rozmiarów. Im więcej będziesz pompował, tym bańkopiłka będzie bardziej przezroczysta. Im większa bańkopiłka, tym bardziej „bańkowo” będzie się zachowywać.

Bańkopiłki dzięki swoim ciekawym właściwościom i dużej odporności na uszkodzenia zyskują pochlebne opinie na całym globie, w tym także w naszym rodzimym kraju. Zabawka ta doskonale sprawdza się podczas wypadu nad jezioro lub basen- zabawa nią w wodzie lub na plaży dostarcza masę frajdy. Bańkopiłkami równie dobrze możemy bawić się w domu, ogrodzie, czy w parkach lub na placach zabaw.

Napełniając bańkopiłkę helem, otrzymamy jeszcze więcej frajdy- piłka będzie lewitować, a odbijanie jej stanie się nieco bardziej problematyczne i… fajne. Jeżeli dyskopiłka się pobrudzi, zalecamy przemycie jej pod ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego mydła.

Od jakiego wieku bańkopiłki dla dzieci?

Producenci określają dolną granicę zabawy bańkopiłką na 3 latka. W zestawie z dyskopiłkami znajdują się łatki, foliowe opakowania i pompka do pompowania bańkopiłki, przez co mniejsze dzieci mogą próbować połknąć małe elementy zestawu.

Jednak po nadmuchaniu i zabawie pod czujnym okiem rodziców, bańkopiłka może stać się ulubioną zabawką również młodszych maluchów. Górnej granicy zabawy bańkopiłka nie ma. Zabawka świetnie nadaje się podczas rodzinnych zjazdów, wyjazdów i imprez, podczas których świetnie zajmuje całe rodziny- młodsze i starsze dzieci, a także dorosłych.

Dla kogo bańkopiłka?

Bańkopiłka to zabawka przeznaczona dla nieco starszych dzieci i młodzieży, jednak tak, jak wspomnieliśmy bawić się nią może każdy. Zabawki te są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ich właściwości sprawiają, że zabawa nimi uzależnia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.