Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dreams – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Ta niezwykle innowacyjna i ambitna produkcja wzbudziła ciekawość wielu graczy. Co należy wiedzieć o Dreams?

Dreams – informacje ogólne

W tym poradniku poznasz wszystkie szczegóły na temat produkcji, która pozwoli na tworzenie własnych gier bez żadnych umiejętności programistycznych. Oto istotne szczegóły. 

  • ProducentMedia Molecule
  • Wydawca – Sony Interactive Entertainment
  • Data premiery –14 lutego 2020 (wczesny dostęp od 16 kwietnia 2019 roku)
  • Platformy – PS4
  • Tryb gry – singleplayer i multiplayer
  • Wymagania wiekowe – od 12 lat

Za produkcję odpowiada Media Molecule, a dystrybucją zajmuje się Sony Interactive Entertainment. Produkcja pojawi się wyłącznie na PS4. Premiera Dreams odbędzie się14 lutego 2020 roku. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup wersji z wczesnym dostępem, mogą grać już od 16 kwietnia 2019 roku. Tytuł stawia na tworzenie gier w pojedynkę, Jednak niektóre już wykreowane przez użytkowników oferują zabawę wieloosobową.Pomimo zróżnicowanej stylistyki, wymagania sprzętowe do gry Dreams pozwolą bawić się na każdej z wersji konsoli PlayStation 4.

Wczesny dostęp do gry możemy zakupić w elektronicznym sklepie z poziomu PS4. Cena Dreams w tej wersji wynosi 124 zł.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Uwaga!

Przy zakupie gier należy kierować się informacjami, jakie widnieją na pudełkach. W lewym dolnym rogu opakowania znajdziemy specjalne oznaczenie, które mówi o ograniczeniach wiekowych. Kupując gry w dystrybucji cyfrowej, należy zapoznać się z opisami na stronach sklepów, oferujących taką możliwość. W przypadku Dreams zastosowano granicę 12 lat. 

Dreams – fabuła, mechanika, detale

W grze trudno mówić o skomplikowanej fabule, póki sam gracz nie stworzy jej w swoim dziele. Akcja rozgrywa się w snach, w których możemy kreować nieograniczone projekty. Możliwość tworzenia własnych gier pojawiła się już w innych produkcjach studia Media Molecule – Little Big Planet. Tym razem producent znacznie poszerzył te możliwości, implementując do rozgrywki szereg nowatorskich funkcji.Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe do gry Dreams,wystarczy nam jedynie konsola PS4 i kontroler. Nie potrzebujemy googli VR lub innych dodatków.

Choć w teorii Dreams jest grą, w rzeczywistości stanowi  niezwykle profesjonalne narzędzie do tworzenia własnych gier, a także grafik. Użytkownicy każdego dnia kreują niezwykle ciekawe produkcje, korzystając z bardzo rozbudowanego oprogramowania. W rezultacie otrzymujemy dostęp do setek dzieł wykonanych przez graczy w tym niesamowitym edytorze. Niektóre z nich to niezwykle udane tytuły platformowe, RPG, czy FPS. 

Korzystając z Dreams, możemy być zarówno odbiorcą, jak i kreatorem nowych treści. Produkcja gier nie jest  łatwa, lecz producent zamieścił pomocny poradnik w formie filmów. To zadaniem użytkownika jest zaprojektowanie wszystkich postaci oraz lokacji od zera. Kolejnym krokiem będzie ustalenie fizyki przedmiotów i kolizji z innymi obiektami. Aby nasz projekt faktycznie przypominał grę, należy również pamiętać o dodaniu ścieżki dźwiękowej, którą również możemy stworzyć. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Naszą twórczość możemy udostępnić innym użytkownikom, którzy ją ocenią. Im więcej polubień otrzyma nasza gra, tym bardziej będzie popularna.Wymaganiom sprzętowym do gry Dreams sprosta każda konsola PS4 z dostępem do internetu. Edytorpozwala na utworzenie bardzo atrakcyjnej grafiki zarówno trójwymiarowej, jak i 2D. Najlepsze projekty wyróżniają się znakomitym odwzorowaniem detali i doskonałymi animacjami. Już teraz możemy bawić się przy wielu różnych produkcjach. Po premierze pełnej wersji należy spodziewać się jeszcze większej liczby graczy. 

Wymagania sprzętowe do gry Dreams

Chociaż Dreams nie trafi na PC, warto wspomnieć, że możemy wybrać jedną z trzech wersji konsoli PS4. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące różnic, zamieściliśmy w poniższej tabeli. Poznaj szczegóły, aby wybrać urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. 

Konsola PS4 Slim od podstawowej wersji nie różni się pod kątem mocy obliczeniowej. Na pokładzie każdego ze sprzętów zainstalowano procesor Jaguar o taktowaniu 1,6 GHz oraz 8 GB pamięci. Różnicę stanowi oszczędność prądu na korzyść wersji Slim. Ponadto ten sprzęt charakteryzuje się zdecydowanie mniejszym wyglądem. Należy pamiętać, że wiele udanych produkcji konsolowych pojawiło się również na komputerach osobistych. Jeśli tylko pojawią się takie informacje, przedstawimy równieżwymagania sprzętowe do gry Dreams na PC. Należy dodać, że na rynek zmierza również konsola PlayStation 5. Jeśli informacje o wstecznej kompatybilności tego sprzętu się potwierdzą, Dreams uruchomimy również na sprzęcie przyszłej generacji.

Warto wiedzieć!

Dużo lepiej prezentuje się PS4 Pro. Jego główną siłą jest szybszy procesor oraz możliwość odtwarzania treści o rozdzielczości 4K. Kolejnym atut stanowi technologia HDR, która pozwoli na uzyskanie obrazu o jasności zbliżonej do tej, jaką widzi ludzkie oko. Chociaż w przypadku Dreams, wybór konsoli nie będzie miał większego znaczenia, warto pamiętać, że coraz więcej produkcji ukaże tak wysoką jakość.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.