Udostępnij
Skomentuj

Dell Vostro 3670 – dane techniczne, recenzja, czy warto?

Recenzujemy niezwykle popularną serię komputerów firmowych Dell Vostro 3670. Czy warto się nimi zainteresować?

Komputery zostały przygotowane do obsługi programów standardowych, a także wymagających dodatkowej mocy obliczeniowe, na przykład podczas renderowania grafiki. Warto nadmienić, że seria 3670 składa się z wielu konfiguracji sprzętowych, toteż dobór urządzenia do konkretnych zastosowań nie powinien być trudny.

Polecane komputery

Dell Vostro 3670 – dane techniczne

Dell Vostro 3670 – dostępne konfiguracje

Analizując wszystkie oferowane na rynku maszyny, szczególnie atrakcyjnie prezentują się montowane karty graficzne. Zakupić możemy komputery z jednostkami zintegrowanymi lub dedykowanymi – dostępnych jest aż 5 modeli, zróżnicowanych pod względem parametrów, możliwych do uzyskania osiągi i zastosowania. Dzięki temu z łatwością dobierzemy sprzęt podstawowy, dostosowany do obsługi programów specjalistycznych czy też pozwalający na uruchomienie nowych gier PC.

Zdecydowanie największą wydajnością wyróżnia się karta Nvidia GeForce GTX 1050Ti z 4 GB pamięci. Jest to bardzo popularna jednostka, którą często można znaleźć w komputerach uniwersalnych, biznesowych, profesjonalnych i gamingowych. Powinna bez problemu poradzić sobie zarówno z programami specjalistycznymi, jak i nowymi grami.

W tańszych konfiguracjach sprzętowych dostępne są również karty z 2 GB pamięci własnej – mowa tu o takich modelach jak Nvidia GeForce GTX 1050, GT 1030, GT 710, a także AMD Radeon RX560. Tak szeroki wybór kart graficznych zdecydowanie ułatwia dobór komputera, który będzie spełniała nasze potrzeby i wymagania.

Imponująco wygląda również wybór procesorów. Bardzo dobrze prezentują się zwłaszcza zestawy z układami ósmej generacji Intel Core. Wybrać możemy jeden z trzech urządzeń. Zdecydowanie najmocniejszy jest sześciordzeniowy i dwunastowątkowy układ Intel Core i7-8700.

Został on przygotowany do obsługi szczególnie wymagających programów, korzystających z więcej niż jednego fizycznego rodzenia. Jego częstotliwość taktowania wynosi 3200 MHz w trybie bazowym. Może ono zostać jednak podbite do poziomu aż 4600 MHz w trybie turbo. Uzupełnieniem specyfikacji jest 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Pod względem poboru energii, jest standardowy układ, którego współczynnik TDP wynosi 65 W.

Komputery wyposażone w przedstawiony procesor powinny być wybierane przez osoby, którym zależy na wysokie wydajności i bezproblemowej obsługi zaawansowanych programów oraz nowych gier. Intel Core i7-8700 uzyskuje bardzo wysokie wyniki w testach wydajnościowych. W programie Cinebench R15 otrzymał on średnią na poziomie 192 punktów w trybie jednowątkowym i aż 1178 punktów w trybie wielowątkowym. Są to bardzo dobre rezultaty.

Kolejnym procesorem montowanym w odmawianych zestawach komputerowych jest Intel Core i5-8400. Dysponuje on sześcioma rdzeniami i sześcioma wątkami, jego taktowanie mieści się w przedziale od 2800 MHz do 4000 MHz, natomiast pojemność pamięci podręcznej wynosi 9 MB. Procesor zapewnia nieco niższą wydajność w trybie wielowątkowym (wynik w Cinebench R15 na poziomie 954 punktów), jednak mimo to bez problemu poradzi sobie z obsługą wielu zaawansowanych programów.

Ostatnim z wykorzystywanych procesorów Intel Core jest model i3. Ten czterordzeniowy i czterowątkowy układ wyróżnia się taktowaniem na poziomie 3600 MHz. Jeśli natomiast zależy komuś na sporych oszczędnościach, powinien rozglądnąć się za konfiguracjami wyposażonymi w procesor Intel Pentium G5400 lub Intel Celeron G4900.

Oczywiście dobór konkretnej konfiguracji sprzętowej nie ogranicza się do wskazania procesora i karty graficznej. Warto sprawdzić również ilość pamięci RAM oraz rodzaj i pojemność dysku twardego. Warto nadmienić, że na rynku znaleźć można modele wyposażone w dwa dyski – HDD i SSD. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ z jednej strony zyskujemy sporą pojemność, a z drugiej znacznie przyspieszamy działanie systemu operacyjnego.

Dell Vostro 3670 – wygląd

Biznesowe serie od firmy Dell oferowane są w wielu różnych obudowach, niektóre serie nawet w kilku naraz. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją typu Micro Tower. Jej pomniejszone rozmiary sprawiają, że śmiało można określić ją mianem kompaktowej. Zwłaszcza w porównaniu z tradycyjną obudową Tower.

Pod względem designu, jest to standardowe urządzenie firmy Dell. Czarna obudowa została urozmaicona specjalnym wyżłobieniem na przednim panelu. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Jeżeli chodzi o zestaw portów i złączy, producent nie pokusił się o zbytnie jego rozbudowanie. Znajdziemy tu najpotrzebniejsze elementy, ale nic poza tym.

Dell Vostro 3670 – cechy

Jeżeli oferowane zestawy nas nie zadowalają, możemy bez problemu je rozbudować, na przykład o nowe dyski twarde. We wnętrzu dostępne są bowiem wolne kieszenie, złącza i sloty, w których znajdą się dokupione podzespoły. Nic więc nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby znacznie rozszerzyć dostępną przestrzeń dyskową.

Producent postarał się także o poprawę bezpieczeństwa – zarówno sprzętu, jak i przechowywanych danych. Moduł TPM 2.0, funkcja Bitlocker, szyfrowanie czy też gniazdo blokady zapewniają pracę bez obawy o awarię czy też atak hakerski.

Dell Vostro 3670 – wydajność

Ze względu na wykorzystanie wydajnych procesorów i kart graficznych, komputery Dell Vostro 3670 zapewniają sporo możliwości, związanych chociażby z obsługą specjalistycznych programów. Poradzą one sobie z wieloma grami, zwłaszcza modele wyposażone w kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1050Ti z 4 GB pamięci GDDR5.

Warto spojrzeć na wyniki różnych testów wydajnościowych. W programie 3DMark 11 Performance GPU karta uzyskała średni wynik na poziomie 9453 punktów, natomiast w 3DMark Cloud Gate Standard Score wyniósł on 24195 punktów.

Dell Vostro 3670 – wady i zalety

Komputery z omawianej serii są kierowane przede wszystkim do małych i średnich firm, jednak zadowoleni będą z nich również freelancerzy, a także osoby, które po prostu poszukują wydajnego, solidnego sprzętu, oferującego cos więcej niż standardowe urządzenia domowe.

Wszystko to stało się możliwe dzięki wykorzystanym podzespołom. Wydajne procesory i karty graficzne sprawiają, że Dell Vostro 3670 może posłużyć do obsługi programów specjalistycznych, graficznych, a także gier. Co ważne, podzespołów tych jest bardzo dużo, dlatego nikt nie powinien mieć trudności w znalezieniu najbardziej pasującego mu sprzętu.

Po stronie zalet znajdzie się również kompaktowa obudowa Micro Tower, która została wykonana z bardzo solidnych materiałów. Szkoda jednak, że zestaw portów i złączy nie jest bardziej rozbudowany, przynajmniej o port USB typu C. Plus należy zapisać także przy szerokich możliwościach rozbudowy zestawu i narzędziach zwiększających bezpieczeństwo sprzętu i przechowywanych danych.

ZALETY

  • Wydajne procesory Intel Core ósmej generacji
  • Wiele przyzwoitych kart graficznych
  • Solidna, kompaktowa obudowa
  • Możliwość rozbudowy zestawu
  • Nowoczesne narzędzia zwiększające poziom bezpieczeństwa
  • Spore zróżnicowanie cenowe

WADY

  • Ubogi zestaw portów i złączy

Dell Precision 3670 – podsumowanie, czy warto?

Komputery z tej serii zadowolą bardzo szeroką grupę użytkowników. Ze względu na możliwość wyboru niezwykle zróżnicowanych konfiguracji, które korzystają z wydajnych podzespołów, jest ona warta polecenia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.