Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dell Vostro 3667 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Analizujemy możliwości komputerów wchodzących w skład serii Vostro 3667. Czy są warte zakupu?

Urządzenia są przygotowywane dla firm – ze względu na ich niskie ceny oraz dość ograniczony wybór montowanych podzespołów, wybierane są przede wszystkim przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dell Vostro 3667 – dane techniczne oraz cena

Dostępnych konfiguracji sprzętowych nie jest dużo. Większość z nich wyróżnia się niskim poziomem poboru energii oraz kompaktowymi wymiarami. Przed zakupem warto więc sprawdzić, z jakimi dokładnie zadaniami poradzą sobie komputery z serii 3667.

 • ProcesorIntel Core i3-6100
 • Układ graficzny – jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2400, 16 GB (maksymalnie 16 GB)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD
 • Porty - 2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n
 • Gabaryty - wysokość: 35 cm, szerokość: 15,4 cm, głębokość: 27,84 cm, waga: 7,45 kg
 • Rodzaj obudowy Mini Tower
 • Dodatki – napęd DVD Super-Multi, system operacyjny Windows 10 Pro
 • Zastosowanie – do firmy
 • Cena – od 1638,36 do 2256,46

Dell Vostro 3667 dostępne konfiguracje

Producent nie pozostawił nam zbyt dużego wyboru poszczególnych wersji. Korzystają one z tego samego procesora i tej samej karty graficznej – różnią się przede wszystkim ilością zamontowanej pamięci RAM oraz pojemnością dysków twardych.

Jednak po kolei. Warto podkreślić fakt, iż w komputerach Dell Vostro 3667 nie uświadczymy dedykowanej karty graficznej. Wynika to przede wszystkim z profilu sprzętu oraz chęci utrzymania niskich cen poszczególnych wersji. Każda z nich korzysta z możliwości zintegrowanej jednostki Intel HD Graphics 530. Nie jest ona najnowszą kartą (premierę miała ponad 4 lata temu), dlatego nie można spodziewać się po niej cudów. Jej możliwości pozwolą na obsługę podstawowych programów i starych gier oraz takich, które wyróżniają się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Obecność tej jednostki wynika z zamontowania procesora Intel Core i3-6100 – znajdziemy go w każdej wersji komputera. Ten dwurdzeniowy i czterowątkowy układ wyróżnia się częstotliwością taktowania na poziomie 3700 MHz. Choć jego premiera miała miejsce kilka lat temu, nadal gwarantuje wydajność wystarczającą do obsługi podstawowego pakietu programów, zwłaszcza tych biurowych. Wyróżnia się przy tym niskim poborem energii, co również ma znaczenie.

Choć zarówno wykorzystany procesor, jak i karta graficzna nie należą do podzespołów najnowszych, producenta należy pochwalić za wykorzystanie szybkich pamięci RAM typu DDR4. Ich taktowanie wynosi 2400 MHz, co sprawia, że ich działanie stoi na bardzo solidnym poziomie. Na rynku znajdziemy komputery wyposażone w 4, 8, 12 lub 16 GB pamięci. Na płycie głównej dostępne są dla sloty, dlatego w przypadku komputerów tańszych nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiększyć ilość RAM-u.

Ostatnim elementem wartym omówienia jest oczywiście dysk twardy. Także w tej kategorii wybór nie jest rozbudowany. Każdy komputer dysponuje bowiem dyskiem talerzowym (HDD) – zmienia się wyłącznie jego pojemność. Najczęściej spotykane są konfiguracje 500 GB i 1 TB.

Dell Vostro 3667 – wygląd

Komputery z serii Vostro prezentują bardzo podobny design. Urządzenia biznesowe dysponują ciemną obudową, która urozmaicana jest głównie przez czerwone wstawki na przednim panelu. Warto podkreślić wysoką jakość wykonania tej konstrukcji – wykorzystane tworzywa gwarantują wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz dobre parametry pracy wszystkich zamontowanych podzespołów. Warto pochwalić również łatwy dostęp do złączy i portów.

Z przodu zamontowane zostały 2 porty USB (łącznie jest ich 8), gniazdo słuchawkowe, napęd DVD oraz czytnik karty pamięci, a więc wszystko to, co używane jest najczęściej. Komputery Vostro 3667 najczęściej występują w obudowach typu Mini Tower, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Jest to kolejna zaleta omawianych zestawów.

https://images.morele.net/full/1670238_1_f.jpg

Dell Vostro 3667 – wydajność

Ze względu na fakt, iż wszystkie konfiguracje zostały wyposażone w procesor Intel Core i3-6100, osoby chcące uzyskać najwyższą możliwą wydajność powinny rozglądać się za modelami dysponującymi 16 GB pamięci RAM. Takie komputery spokojnie poradzą sobie z obsługą wszystkich najważniejszych programów biznesowych.

Przyzwoite osiągi układu CPU potwierdzają testy przeprowadzane na platformie Cinebench R15. Ich uśrednione wyniki zatrzymały się na 152 punktach w trybie jednowątkowym oraz 406 punktach w trybie wielowątkowym. W omawianej kategorii sprzętu są to całkiem przyzwoite rezultaty. Z oczywistych względów, gorzej sprawdza się karta graficzna. Jej możliwości są mocno ograniczone, także biorąc pod uwagę gry, jakie jest w stanie obsłużyć. Będą to wyłącznie tytuły o niskich wymaganiach sprzętowych.

Dell Vostro 3667 – wady i zalety

Seria komputerów Vostro 3667 kierowana jest przede wszystkim do małych i średnich firm. Komputery są tanie i niewielkie, a ich wydajność pozwoli na bezproblemową obsługę podstawowych programów. Pod tym względem spisują się one bardzo dobrze. Producent zadbał o zamontowanie niskonapięciowych podzespołów oraz wykorzystanie solidnej, ładnej obudowy. Na pochwałę zasługuje również zestaw złączy.              

W ten sposób otrzymujemy tani i całkiem przyzwoity zestaw. Oczywiście ma on swoje ograniczenia, wynikające przede wszystkim z faktu zastosowania wiekowego układu CPU oraz zintegrowanej karty graficznej. Trochę szkoda, że na rynku nie znajduje się więcej konfiguracji komputera – wybór jest bowiem mocno ograniczony.

Dell Vostro 3667 – podsumowanie, czy warto kupić?

Przedstawione wyżej maszyny będą wybierane głównie ze względu na niską cenę. Ich możliwości należy ocenić przyzwoicie – co prawda nie pozwolą na wydajną pracę w zaawansowanych programach graficznych czy projektowych, jednak do podstawowych zadań okażą się w zupełności wystarczające. Jeżeli szukacie właśnie takich komputerów, seria Vostro 3667 może być warta rozważenia i przeanalizowania.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.