Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dell Vostro 3667 MT - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Komputery z serii 3667 MT wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, a także niską ceną. Czy warto je kupić?

Dostępne na rynku konfiguracje kierowane są przede wszystkim do małych i średnich firm, które poszukują komputerów tanich, ale jednocześnie zapewniających co najmniej przyzwoitą wydajność, pozwalającą na stabilną obsługę podstawowych programów.

Dell Vostro 3667 MT – dane techniczne oraz cena

Oferowane na rynku konfiguracje nie są specjalnie zróżnicowane. Producent zdecydował się na zamontowanie procesorów z serii Intel Core i3 oraz talerzowych dysków twardych. Wybrać możemy jedynie ilość pamięci RAM.

Dane techniczne Dell Vostro 3667 MT (najmocniejsza konfiguracja)

 • Procesor – Intel Core i3-6100
 • Układ graficzny – jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2400, 16 GB (maksymalnie 16 GB)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD
 • Porty - 2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Gabaryty - wysokość: 35 cm, szerokość: 15,4 cm, głębokość: 27,84 cm, waga: 7,45 kg
 • Rodzaj obudowy Mini Tower
 • Dodatki – napęd DVD Super-Multi, system operacyjny Windows 10 Pro
 • Zastosowanie – do firmy
 • Cena – od 1640,02 do 1724,15 zł

Dell Vostro 3667 MT – dostępne konfiguracje

Jak już wspominaliśmy, wybór nie jest duży. W każdej konfiguracji dostępnej na rynku znajdziemy procesor Intel Core i3-6100, który dysponuje dwoma fizycznymi rdzeniami (cztery wątki). Jego częstotliwość taktowania wynosi 3700 MHz. Dysponuje on również 3 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3).

Jego wydajność okaże się wystarczająca w ramach obsługi podstawowych programów biurowych i graficznych. Okaże się jednak zbyt słaby, by poradzić sobie z oprogramowaniem szczególnie wymagającym pod względem sprzętowym. Jego pracę wspiera szybka pamięć RAM typu DDR4 (jej taktowanie wynosi 2400 MHz). Co ważne, w sklepach dostępne są komputery wyposażone w 4, 8 lub 16 GB pamięci.

Niestety żadna konfiguracja z serii Dell Vostro 3677 MT nie została wyposażona w dedykowaną kartę graficzną. Zintegrowana jednostka Intel HD Graphics 530, ze względu na współdzieloną pamięć, znacząco ogranicza możliwości zestawu. Mowa tu zarówno o programach biurowych, jak i grach komputerowych.

Osoby zainteresowane zakupem urządzenia nie mogą liczyć na zbyt szeroki wybór wykorzystywanych dysków twardych. Modele Dell Vostro 3677 MT z reguły występują bowiem w wersjach wyposażonych w dyski talerzowe (HDD), o pojemności 1 TB. Oczywiście producent zadbał o to, aby jego zestawy można było dość łatwego upgrade’ować.

Dell Vostro 3667 MT – wygląd

Pod względem jakości i sposobu przygotowania obudowy, omawiana seria nie odbiega od innych tego typu. Do czynienia mamy więc z ciemną konstrukcją, urozmaiconą czerwonymi zdobieniami na przednim panelu. Jest to znak rozpoznawczy wielu serii Dell Vostro. Producent zdecydował się na konstrukcję typu Mini Tower, dlatego komputer nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dobrze sprawdzi się w więc w niewielkim biurze, a także w pomieszczeniach składających się kilku-kilkunastu stanowisk.

Jakość wykonania obudowy należy ocenić pozytywnie – nie można przyczepić się ani do jej wytrzymałości ani cyrkulacji powietrza. Pewien poziom przyzwoitości został osiągnięty także w przypadku zamontowanego zestawu złączy.

Dell Vostro 3667 MT

Dell Vostro 3667 MT – wydajność

Moc obliczeniową konfiguracji wyposażonych w procesor Intel Core i3-6100 i 16 GB pamięci RAM należy ocenić pozytywnie. Co prawda nie pozwoli ona na wydajną obsługę najbardziej rozbudowanych programów, jednak w ramach standardowej pracy biurowej okaże się wystarczająca.

Potwierdzają to zresztą wyniki uzyskiwane przez wspomniany układ w testach przeprowadzanych na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym uzyskał on średnią na poziomie 152 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym jego średni wynik zatrzymał się na poziomie 406 punktów. Gorzej sprawdza się zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 530.

Jeśli komputer ma być wykorzystywany także do obsługi gier, muszą być to produkcje wiekowe lub takie, które wyróżniają się niskimi wymaganiami sprzętowymi. Wspomniana konfiguracja poradzi sobie z obsługą takich produkcji jak Diablo III, CS: GO oraz The Sims 4.

Dell Vostro 3667 MT – wady i zalety

Nie da się ukryć, że główną zaletą omówionej serii jest niska cena oferowanych urządzeń. Za około 1700 złotych zakupić można sprzęt, który bez problemu poradzi sobie podczas codziennej, biurowej pracy. Co ważne, zastosowane podzespoły wyróżniają się niskim poborem energii, co dla wielu firm również ma znaczenie.

Na plus należy zaliczyć także jakość wykonania obudowy, udostępnione złącza oraz kompaktowe wymiary sprzętu. Wady serii związane są z wszelkimi ograniczeniami, które związane są z wyborem takich, a nie innych podzespołów. Modele Dell Vostro 3677 MT z pewnością nie pozwolą na wydajną pracę w środowiskach specjalistycznych.

Dell Vostro 3667 MT – podsumowanie, czy warto kupić?

Jeśli szukacie tanich komputerów do biura, które poradzą sobie z obsługą podstawowego pakietu programów, seria Dell Vostro 3677 MT to dobry wybór. Urządzenia wyróżniają się kompaktowymi wymiarami oraz solidnym wykonaniem.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.