Udostępnij
Skomentuj

Dell Vostro 3250 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Biurowe komputery z serii Vostro 3250 to kompaktowe urządzenia, gwarantujące wysoką energooszczędność.

Są one atrakcyjne także pod względem cenowym, dlatego też cieszą się sporą popularnością głównie wśród klientów biznesowych. Warto sprawdzić, czy ich osiągi okażą się wystarczające do obsługi nowych programów.

Polecane komputery

Dell Vostro 3250 – dane techniczne oraz cena

Warto podkreślić, że na rynku znaleźć można wiele konfiguracji tego komputera. Poszczególne wersje różnią się między sobą przede wszystkim zastosowanymi procesorami i dyskami twardymi.

Dane techniczne Dell Vostro 3250 (najmocniejsza konfiguracja)

 • Procesor – Intel Core i7-6700
 • Układ graficzny – jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR3-1600, 16 GB (maksymalnie 16 GB)
 • Nośnik danych – do 1 TB HDD lub do 1 TB HDD + 240 GB SSD
 • Porty - 2xUSB 3.0, 4xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n
 • Gabaryty - wysokość: 29 cm, szerokość: 9,26 cm, głębokość: 29,3 cm, waga: 4,81 kg
 • Rodzaj obudowy – Small Desktop
 • Dodatki – napęd DVD-RW, system operacyjny Windows 10 Pro
 • Zastosowanie – do firmy
 • Cena – od 1299 do 3049 zł

Dell Vostro 3250 – dostępne konfiguracje

Choć dostępność poszczególnych wersji komputera jest różna, warto je wszystkie wymienić i pokrótce przeanalizować. Naszą wyliczankę rozpoczniemy od procesorów. Do wyboru mamy cztery modele. Najlepszym z nich jest czterordzeniowy i ośmiowątkowy układ Intel Core i7-6700. Pochodzi on z szóstej, a więc nie najnowszej generacji, jednak jego parametry techniczne pozwalają sądzić, iż zagwarantuje więcej niż przyzwoite działanie w rozmaitych programach biznesowych.

Wyróżnia się on bowiem częstotliwością taktowania, która w trybie bazowym wynosi 3400 MHz. Co ważne, w trybie turbo może zostać ona podbita do poziomu 4000 MHz – wszystko to zapewnia moc obliczeniową pozwalająca na obsługę nie tylko pakietu biurowego, ale również oprogramowania specjalistycznego.

W komputerach za nieco niższą cenę montowany jest natomiast czterordzeniowy i czterowątkowy układ Intel Core i5-6400. Wyróżnia się on niższą częstotliwością taktowania (2700-3300 MHz), to też potrafi mniej niż model Intel Core i7. Nadal jest to jednak przyzwoity procesor, bardzo dobrze nadający się do użytku biznesowego. Jeżeli chodzi natomiast o modele najtańsze, znaleźć można w nich dwurdzeniowy i czterowątkowy układ Intel Core i3-6100 (taktowanie 3700 MHz) lub dwurdzeniowy i dwuwątkowy Intel Pentium G4400 (taktowanie 3300 MHz).

Największym ograniczeniem komputerów z serii Dell Vostro 3250 jest brak dedykowanej karty graficznej. Wszystkie oferowane modele wykorzystują wyłącznie jednostki zintegrowane. Słabo wygląda to również w przypadku pamięci RAM. Producent zdecydował się bowiem na zamontowanie kości typu DDR3, o dość niskim taktowaniu 1600 MHz.

Uwagę warto zwrócić także na dyski twarde. Komputery Dell Vostro 3250 przeważnie występują w dwóch wersjach – z pojedynczym dyskiem HDD (maksymalna pojemność to 1 TB) lub dwoma dyskami – jednym HDD i jednym SSD (maksymalnie 240 GB). Korzystnie wygląda zwłaszcza druga opcja. Taki komputer zapewnia nam bowiem spora przestrzeń dyskową oraz przyspieszone działanie systemu operacyjnego, jeśli zainstalujemy go na dysku SSD.

Dell Vostro 3250 - wygląd

Opisane wyżej podzespoły zostały zamknięte w obudowie typu Small Desktop. Jest to kompaktowa konstrukcja, wyróżniająca się przede wszystkim niewielką szerokością. Dzięki temu sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, również tam, gdzie metraż jest mocno ograniczony.

Jeżeli chodzi o wygląd obudowy komputera Dell Vostro 3250, prezentuje się ona bardzo elegancko. Ciemna stylistyka została delikatnie przełamana niewielkimi, czerwonymi zdobieniami, które możemy zaobserwować na przednim panelu. Pod względem jakości wykonania, konstrukcja ta również sprawdza się bardzo dobrze.

Dell Vostro 3250

Dell Vostro 3250 – wydajność

Jak nietrudno się domyślić, pod względem wydajności najlepiej spisują się konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-6700 i 16 GB pamięci RAM. Szczególnie wysoko należy ocenić układ CPU, który gwarantuje wydajną pracę w trybie wielowątkowym. Potwierdzeniem tego są wyniki testów przeprowadzanych w popularnych programach diagnostycznych. Na platformie Cinebench R15 omawiany układ uzyskał średnią na poziomie 168,5 punktów w trybie jednowątkowym i 802 punkty w trybie wielowątkowym.

Są to rezultaty więcej niż przyzwoite. Znacznie gorzej sprawdza się natomiast zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 530, która nie poradzi sobie z obsługą programów szczególnie wymagających pod względem sprzętowym. Podobnie ma się sprawa z grami – ograniczyć musimy się wyłącznie do produkcji wiekowych i mało wymagających.

Dell Vostro 3250 – wady i zalety

Omówiona seria komputerów stacjonarnych występuje na rynku w wielu zróżnicowanych wersjach, co z pewnością należy zapisać po stronie jej zalet. Dzięki temu swoje urządzenia znajdą firmy dysponujące różnymi budżetami. Co równie ważne, wydajność dostępnych na rynku sprzętów jest bardzo przyzwoita, zwłaszcza modeli korzystających z procesorów z serii Intel Core.

Ich moc obliczeniowa powinna okazać się w zupełności wystarczająca, nie tylko podczas obsługi podstawowych programów biurowych, ale również oprogramowania specjalistycznego. Producent zdecydował się na wykorzystanie obudowy Small Dekstop, która wyróżnia się kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu komputery zmieszczą się na każdym stanowisku. Do jakości wykonania tych konstrukcji również nie można się przyczepić.

Jeżeli chodzi natomiast o wady serii Dell Vostro 3250, wspomnieć należy przede wszystkim o braku dedykowanej karty graficznej oraz wykorzystaniu nieco już przestarzałych kości pamięci typu DDR3. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dokupić nowsze kości.

Dell Vostro 3250 – podsumowanie, czy warto kupić?

Komputery z przedstawionej serii znajdą zapotrzebowanie przede wszystkim w małych i średnich przedsiębiorstwach, które potrzebują stosunkowo tanich i całkiem wydajnych komputerów, które dodatkowo wyróżniają się niskim poborem energii.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.