Udostępnij
Skomentuj

Dell Inspiron 5370 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

Przedstawiamy serię biznesowych laptopów Dell, które wyróżniają się mobilnym charakterem. Czy są warte zakupu?

Spis treści:

 1. Dell Inspiron 5370 - dane techniczne oraz cena
 2. Dell Inspiron 5370 – dostępne konfiguracje
 3. Dell Inspiron 5370 – wygląd
 4. Dell Inspiron 5370 – wydajność
 5. Dell Inspiron 5370 – matryca
 6. Dell Inspiron 5370 – klawiatura i touchpad
 7. Dell Inspiron 5370 – wady i zalety
 8. Dell Inspiron 5370 – podsumowanie, czy warto kupić?

Modele 13-calowe często są kierowane do klientów biznesowych, którzy często pracują w podróży. Tego typu laptopy są bowiem bardzo lekkie i kompaktowe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane praktycznie wszędzie.

Dell Inspiron 5370 - dane techniczne oraz cena

Omawiana seria zdaje się spełniać powyższe kryteria, choć trzeba mieć na uwadze to, że producent wypuszcza kilka konfiguracji, różniących się najważniejszymi podzespołami. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto więc im przyjrzeć. Poniżej prezentujemy specyfikację najmocniejszej obecnie wersji laptopa.

Specyfikacja techniczna najmocniejszej konfiguracji

 • Procesor – Intel Core i7-8550U
 • Układ graficzny – AMD Radeon 530 + jednostka zintegrowana
 • Pamięć – DDR4-2400, 8 GB (maksymalnie 32 GB)
 • Matryca – TN, 13,3 cali Full HD (1920 x 1080), podświetlenie LED, matowa powłoka
 • Nośnik danych – do 256 GB SSD
 • Porty - 2xUSB 3.0, 1 USB typu C, 1 HDMI, gniazdo audio combo, RJ-45, czytnik kart pamięci
 • Łączność - Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Gabaryty - wysokość: 1,58 cm, szerokość: 32,4 cm, głębokość: 22 cm, waga: 1,4 kg
 • Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 720p
 • Bateria - litowo-jonowy, 38 Wh
 • Zastosowanie – laptop biznesowy
 • Cena – od 2291 do 3899 złotych

Dell Inspiron 5370 – dostępne konfiguracje

Szybki rzut oka na przedział cenowy laptopów z omawianej serii pozwala przypuszczać, iż występują one w wielu zróżnicowanych wersjach. Tak też jest w rzeczywistości – poszczególne modele różnią się między sobą najważniejszymi podzespołami, toteż użytkownicy mają okazję dobrać taki laptop, który spełni ich indywidualne potrzeby i wymagania.

Spory wybór panuję przede wszystkim w kategorii wykorzystywanych procesorów. Warto podkreślić, że najnowsze wersje laptopa Dell Inspiron 5370 korzystają z układów Intela ósmej generacji (Coffee Lake). Najmocniejszym z nich jest Intel Core i7-8550U. Jest to układ czterordzeniowy i ośmiowątkowy, który charakteryzuje się niskim poborem energii. Jego wydajność należy ocenić bardzo przyzwoicie, zwłaszcza biorąc pod uwagę pracę wielowątkową. Za wszystko to odpowiada częstotliwość taktowania, która w trybie bazowym wynosi zaledwie 1800 MHz, jednak w trybie turbo rośnie aż do poziomu 4000 MHz. Pokazuje to doskonałą elastyczność i uniwersalność zastosowanego układu, który poradzi sobie z obsługa wszystkich programów biznesowych.

Jeżeli ktoś szuka drobnych oszczędności, powinien rozglądnąć się za laptopem z drugim z kolei procesorem pod względem wydajności – Intel Core i5-8250U. On również dysponuje czterema rdzeniami i ośmioma wątkami, jednak wyróżnia się przy tym nieco niższą częstotliwością taktowania, która mieści się w przedziale od 1600 do 3400 MHz. Zapewnia to od kilku do kilkunastu procent niższą wydajność. Najsłabszy jest natomiast układ Intel Core i3-7130U (siódma generacja), co jednak nie oznacza, że okaże się on zbyt słaby na użytek biznesowy. Wręcz przeciwnie. Dwa rdzenie, cztery wątki i taktowanie na poziomie 2700 MHz pozwoli na stabilną obsługę systemu i wielu programów.

Jeżeli chodzi o karty graficzne, użytkownicy mają dwie możliwości wyboru – albo postawią na modele tańsze, które oparte zostały wyłącznie na jednostkach zintegrowanych (w zależności od modelu procesora będzie to Intel UHD bądź HD Graphics 620 albo zakupią laptopy droższe z grafiką dedykowaną. Producent postawił na kartę AMD Radeon 530 w wersji z 2 GB pamięci. Nie jest to być może jednostka z wysokiej półki jakościowej, jednak pozwoli na swobodną obsługę programów graficznych, a nawet niektórych gier.

Czym jeszcze różnią się dostępne na rynku konfiguracje? Między innymi pamięcią RAM – w sklepach znaleźć możemy przeważnie dwie wersje – wyposażone w 4 lub 8 GB pamięci RAM DDR4, o taktowaniu wynoszącym 2400 MHz. Co ważne, producent pozwala na dokupienie i zamontowanie kości o maksymalnej pojemności 32 GB. Dwie możliwości wyboru dostępne są także w kategorii dysków twardych.

Dell Inspiron 5370 korzysta wyłącznie z urządzeń typu SSD, które zapewniają bardzo szybkie działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa danych (okażą się idealne podczas częstej pracy w podróży) – ich pojemność wynieść może 128 lub 256 GB.

Dell Inspiron 5370 – wygląd

Omawiane laptopy charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą, dlatego też najlepiej sprawdzają się w podróży. Ich wygląd należy ocenić wysoko – na rynku występują w wersjach srebrno-czarnych lub różowych, jednak zawsze wyróżniają się elegancką, biznesową stylistyką, która powinna przypaść do gustu każdemu.

Warto podkreślić, że obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych, które nie są specjalnie wytrzymałe pod względem mechanicznym, dlatego też należy zachować ostrożność podczas przenoszenia urządzenia. Jeśli jednak nie zamierzamy laptopem rzucać, będzie nam on służył przez długi czas.

Dell Inspiron 5370 – wydajność

Każda konfiguracja bardzo dobrze wpisuje się w biznesowy charakter serii. Zastosowane procesory, a także dedykowana karta graficzna, pozwolą na bezproblemową obsługę zarówno systemu operacyjnego, jak i najważniejszych programów biznesowych.

Na największe osiągi mogą oczywiście liczyć posiadacze wersji z procesorem i7-8550U. Może się on pochwalić więcej niż przyzwoitymi wynikami w testach diagnostycznych. Na platformie Cinebench R15 uzyskuje on średnio 165 punktów w trybie jednowątkowym i aż 558 punktów w trybie wielowątkowym.

Przyzwoicie spisuje się również dedykowana karta graficzna AMD Radeon 530, która nie powinna mieć problemów z obsługa bardziej wymagających programów. Pozwoli nawet na uruchomienie niektórych gier. Spośród nich wymienić można chociażby serie Pillars of Eternity, FIFA 18 czy chociażby Diablo III.

Dell Inspiron 5370 – matryca

Jak już wspomnieliśmy, laptopy z serii 5370 wyróżniają się ekranami o przekątnej 13 cali, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w podróży. Komfort ich użytkowania dodatkowo zwiększa fakt, iż matryce dysponują matową powłoką, która utrzymuje zadowalającą widoczność nawet w przypadku zwiększonego nasłonecznienia.

Przyczepić można się jednak do tego, że matryca została wykonana w technologii TN, dlatego też laptop nie posłuży nam do pracy z użyciem zaawansowanych programów graficznych.

Dell Inspiron 5370 – klawiatura i touchpad

Wykonanie tych elementów należy ocenić wysoko. Długotrwałe pisanie na klawiaturze omawianych laptopów nie powinno być męczące. Wszystko dzięki wyspowemu ułożeniu klawiszy, które zostały wykonane z bardzo trwałych materiałów.

Podobnie ma się sprawdza z touchpadem. Jego wykorzystanie podczas podróży nie sprawi nikomu żadnych problemów.

Dell Inspiron 5370 – wady i zalety

Omawiana seria jest ceniona przede wszystkim ze względu na dostęp do wielu konfiguracji, a także wykorzystanie wysokiej jakości podzespołów. Zarówno procesory, jak i dedykowana karta graficzna zapewnią prace na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje także elegancki nowoczesny design oraz mobilny charakter laptopa.

Po stronie wad należy zapisać natomiast matrycę wykonaną w technologii TN, a także to, że laptopa zakupimy wyłącznie z dyskiem SSD, którego pojemność wynieść może zaledwie 128 lub 256 GB. Osoby chcące magazynować spore pliki będą więc zmuszone dokupić dysk zewnętrznych.

Dell Inspiron 5370 - podsumowanie, czy warto kupić?

Biorąc pod uwagę przeznaczenie, a także charakter omówionej wyżej serii, Dell Inspiron 5370 jest wart polecenia. Laptop charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, a także specyfikacją, która spełnia wszystkie wymagania użytkowników pracujących w podróży. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt dostępności wielu konfiguracji, zróżnicowanych pod względem sprzętowym i cenowym.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.